Uczniowskie spoty o dopalaczach przed seansami w kinie (video)

"Wolę piłkę od dopa, bo ma większego kopa "

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowny

Grafika

Odsłony

250

Wolę piłkę od dopa, bo ma większego kopa - takim hasłem kończy się 15-sekundowy spot, który wygrał konkurs na film zniechęcający do zażywania dopalaczy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu pabianickiego. Zwycięzcy, uczniowie Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, wykazali się pomysłowością i umiejętnościami technicznymi, za co zostali nagrodzeni. Ich dzieło będą mogli oglądać pabianiczanie w kinie Tomi. Spot będzie wyświetlany przed rozpoczęciem seansu.

W minioną środę w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Dopalacze kradną życie”, zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach. Plebiscyt skierowany był do szkół gimnazjalnych z powiatu pabianickiego. Rywalizacji podjęło się 8 trzyosobowych ekip gimnazjalistów z 8 szkół.

- Autorzy prac wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i humorem - mówi sierż. szt. Aleksandra Białkowska z pabianickiej policji, która zasiadła w jury. - Spoty były bardzo ciekawe i nakręcone niemal profesjonalnie.

Oprócz sierżant Białkowskiej spoty oceniali: Paweł Zysk i Beata Dolewka z patrolu szkolnego straży miejskiej, Ewelina Ornaf z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej oraz Tomasz Chmielewski, właściciel kina Tomi.

Akcja zwycięskiego spotu rozgrywa się na boisku piłkarskim, gdzie chłopcy podejmują decyzję, czy grać w piłkę, czy brać dopalacze. Drugie miejsce na podium zajęła ekipa z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Tutaj kreatywnością wykazały się uczennice. Na trzecim miejscu znalazł się film uczniów Gimnazjum nr 2 w Pabianicach - czarno-biała produkcja utrzymana w klimacie filmów grozy, z przerażającym finałem. Jak zapowiedział Tomasz Chmielewski, wszystkie trzy filmy będą wyświetlane na dużym ekranie przed każdym seansem kinowym. Emisje mają rozpocząć się w najbliższych dniach.

Wyróżnienia trafiły do rąk uczniów z Prywatnego Gimnazjum Heureka i Zespołu Szkół Specjalnych nr 5.

Zwycięzcy otrzymali drobny sprzęt elektroniczny (np. głośniki, słuchawki) oraz puchary od pabianickich strażaków. Do MOK w Pabianicach przybyli koledzy uczestników konkursu oraz nauczyciele.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne


specyfik: pół opakowania suszonych meksykańskich psylocybków

exp: powój, dxm, benzydamina, san pedro, salvia i inni.

miejsce i czas: Amsterdam, cały trip w okolicach Dam.

dramatis personae: ja, R., jego dziewczyna i jej siostra A.
  • MDMA (Ecstasy)

  • Heroina
  • Retrospekcja

Jestem lekarzem psychiatrą. Od wielu lat jestem uzależniony od morfiny i heroiny. Ten wstęp nie jest literacką prowokacją. To prawda.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Lekka adrenalinka, nastawienie pozytywne. Niezaznajomienie się z substancją wiodącą. Wolna chata, luźny weekend z dwoma kumplami.

Całe zajście miało miejsce w wakacje. Niedziela godzina 17:00 spotkałem się z kolegami na mieście gdzie czekaliśmy na potwierdzenie odbioru. Po godzinie albo i więcej czekania dostaliśmy sygnał i od razu ruszyliśmy. Po dotarciu do domu gdzie czekał już na nas kartonik, rozsiedliśmy się i odpaliliśmy nutę.