Trefne laboratoria

Każdy, kto jest chemikiem, potrafi wyprodukować amfetaminę

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

1696

Produkcją, rozprowadzaniem czy przemytem narkotyków zajmowała się lub zajmuje każda zorganizowana grupa przestępcza. To po prostu świetny interes, ale żeby go rozkręcić, ktoś musi wyłożyć ogromne pieniądze.

Amfetaminę jest w stanie wyprodukować każdy, kto skończył chemię. To prosty proces. Prekursory (substancja BMK) do jej wytwarzania są przywożone głównie zza wschodniej granicy, gdzie można je dostać bez większego problemu. Produkuje się je także w Polsce, ale są reglamentowane i ściśle ewidencjonowane ? wyjaśnia oficer policji.

Jedno z większych laboratoriów w Polsce i największe z odkrytych na łšląsku policjanci zlikwidowali w nieczynnym ośrodku wczasowym w Kozubniku (okolice Bielska-Białej). Prowadziła je międzynarodowa grupa przestępcza. Na narkotykach krocie zarabiali m.in. "Baca", "Krakowiak", "Ogryzek", "Simon". To byli przestępcy wielkiego kalibru. Nie gardzili wyłudzaniem haraczy i czerpaniem zysku z nierządu. Dokonywali napadów. Zarobione pieniądze inwestowali m.in. w środki odurzające i nieźle je pomnażali.

Tak naprawdę poważny problem z narkotykami pojawił się w Polsce w okresie transformacji. Wcześniej sporadycznie zatrzymywano kurierów na lotniskach. Kiedy granice przestały być szczelne, wraz z zachodnią kulturą przyszła do nas moda na narkotyki.

Wychwytujemy 5-10 procent narkotyków, jakie pojawiają się w kraju. Podobne wyniki mają organy ścigania w państwach zachodnich. Rocznie likwidujemy kilkanaście laboratoriów produkujących amfetaminę - mówi oficer policji. ( amc )

prok. Leszek Goławski rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach

Osoby, które wbrew przepisom ustawy o zapobieganiu narkomanii sprowadzają z zagranicy lub wywożą poza terytorium kraju środki odurzające, są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Wprowadzający narkotyki do obrotu mogą spędzić za kratkami od 6 miesięcy do 8 lat, a w przypadku znacznych ilości - do 10 lat.

Kto wytwarza lub przetwarza takie substancje, może pójść do więzienia na 3 lata. Gdy w grę wchodzą większe ilości, kara wzrasta nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Za udzielanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia (w przypadku dawania ich małoletnim do 5 lat), a jeśli na dodatek osiąga się z tego korzyść majątkową, od roku do 10 lat (w przypadku małoletniego od 3 lat do 15). ( amc )

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

nastrój bardzo dobry, nastawienie pozytywne, początkowo lekka ekscytacja. miejsce: mieszkanie przyjaciela. dwie "czyste" osoby towarzyszące.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

  • Dekstrometorfan

Ja: 185cm, 60kg, 19 lat.

Doświadczenie: Alkohol, amfetamina, DXM, ecstasy, grzyby, haszysz, kodeina, marihuana, mieszanki ziołowe, pigułki ze smartshopów, pseudoefedryna, Salvia Divinorum

Set & Setting: 24 sierpnia, ciepły wieczór i pogodna noc, pełnia księżyca. Mój pokój, chwilami balkon.

Co/ile: 375mg DXM (25 Acodinów) co daje 6.25mg/kg.

Pierwsze pięć Aco zarzuciłem o 21.15, potem jeszcze dwa razy po dziesięć tabletek co pięć minut.

  • Lophophora williamsii (meskalina)


Podsumowanie
Czy trip zmienil mnie? Mysle, ze nie, aczkolwiek przypomnial

mi o sprawach ktore kiedys widzialem, ktore sa wazne, a o ktorych

zapomnialem. Warto jednak o tym wszystkim pamietac. Pozwolil mi

jednak odpowiedziec na rozne pytania, ktore zadawalem sobie do tej

pory, niestety odpowiedzi nie sa wcale przyjemne.
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Spokój we wszystkim.

Wiek i doświadczenie: 21 lat (X 20)

Doświadczenie,hmm,z chemii w sumie cała gama RC,głównie tryptamin i fenylotamin,amfetamina,metaamfetamina,kokaina,mefedron,LSD-25,MDMA,DXM,MXE,a z natury MJ,łysiczka lancetowata,cubensis mexicana,muchomor czerwony,bieluń,wilcza jagoda,porek brzozowy,tatarak,tytoń.

 

Set&Setting :