Trefne laboratoria

Każdy, kto jest chemikiem, potrafi wyprodukować amfetaminę

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

1700

Produkcją, rozprowadzaniem czy przemytem narkotyków zajmowała się lub zajmuje każda zorganizowana grupa przestępcza. To po prostu świetny interes, ale żeby go rozkręcić, ktoś musi wyłożyć ogromne pieniądze.

Amfetaminę jest w stanie wyprodukować każdy, kto skończył chemię. To prosty proces. Prekursory (substancja BMK) do jej wytwarzania są przywożone głównie zza wschodniej granicy, gdzie można je dostać bez większego problemu. Produkuje się je także w Polsce, ale są reglamentowane i ściśle ewidencjonowane ? wyjaśnia oficer policji.

Jedno z większych laboratoriów w Polsce i największe z odkrytych na łšląsku policjanci zlikwidowali w nieczynnym ośrodku wczasowym w Kozubniku (okolice Bielska-Białej). Prowadziła je międzynarodowa grupa przestępcza. Na narkotykach krocie zarabiali m.in. "Baca", "Krakowiak", "Ogryzek", "Simon". To byli przestępcy wielkiego kalibru. Nie gardzili wyłudzaniem haraczy i czerpaniem zysku z nierządu. Dokonywali napadów. Zarobione pieniądze inwestowali m.in. w środki odurzające i nieźle je pomnażali.

Tak naprawdę poważny problem z narkotykami pojawił się w Polsce w okresie transformacji. Wcześniej sporadycznie zatrzymywano kurierów na lotniskach. Kiedy granice przestały być szczelne, wraz z zachodnią kulturą przyszła do nas moda na narkotyki.

Wychwytujemy 5-10 procent narkotyków, jakie pojawiają się w kraju. Podobne wyniki mają organy ścigania w państwach zachodnich. Rocznie likwidujemy kilkanaście laboratoriów produkujących amfetaminę - mówi oficer policji. ( amc )

prok. Leszek Goławski rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach

Osoby, które wbrew przepisom ustawy o zapobieganiu narkomanii sprowadzają z zagranicy lub wywożą poza terytorium kraju środki odurzające, są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Wprowadzający narkotyki do obrotu mogą spędzić za kratkami od 6 miesięcy do 8 lat, a w przypadku znacznych ilości - do 10 lat.

Kto wytwarza lub przetwarza takie substancje, może pójść do więzienia na 3 lata. Gdy w grę wchodzą większe ilości, kara wzrasta nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Za udzielanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia (w przypadku dawania ich małoletnim do 5 lat), a jeśli na dodatek osiąga się z tego korzyść majątkową, od roku do 10 lat (w przypadku małoletniego od 3 lat do 15). ( amc )

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Popołudniowy, czwartkowy chillout. Jutro tylko dwie informatyki w szkole więc postanowiłem zaszaleć. Miejsce: Miasto (apteka), mieszkanie przyjaciela 'H', mój pokój.

Tak więc szperając od paru dni na neuro o kodeinie postanowiłem w końcu się przełamać i zajrzeć do "aptekowej oferty".
18:30 wkraczam do apteki, rzucam krótkie acz stanowcze "Poproszę Antidol 15, 2 paczki". Kobieta nic nie mówiąc położyła na ladę dwie zgrabne paczuszki szczęścia. Zapłaciłem 14zł, włożyłem paczki do prawej kieszeni dresu oraz opuściłem to kliniczne miejsce.

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Metkatynon
 • Tripraport

dom w spokojnej wiejskiej okolicy, pełna swoboda działania, myślę, że wszyscy uczestnicy byli w pełni rozluźnieni i wolni od trosk. Przebywaliśmy w 3 pokojach, wszędzie dużo miejsca do siedzenia, leżenia, obecność TV, komputera z muzyką, balkon.

Słowem wstępu, czyli geneza spotkania.

 • Benzydamina

Jest 9:40 i ten diaboł nadal trzyma. nie wiem dokładnie, o której godzinie zażyłam, ale myślę, że byłomiędzy 22 a 24 poprzedniego dnia. To był mój pierwszy halucynogen, więc wziełam pół słusznej dawki czyli 1 saszete. W łazieneczce otzrymałam w około 1/3 szklanki praktycznego roztworu wodnego benzo z resztkami soli. Roztwór był gotowy do spożycia :). Podejżewając, że benzo bedzie trzymać dość długo postanowiłam wziąć to na noc , żeby w pokoiku rozeznać co jest, a czego nie ma, i żeby w dzień nie było jakiejś wpadki.

 • Kodeina

Wyluzowany, dobry humor, ciekawy zażytej substancji. Sam w swoim mieszkaniu, ciepłym i przytulnym.

Mój pierwszy „trip raport” i pierwszy raz z kodeina.

Dotyczy moich przeżyć po zażyciu 300mg kodeiny w formie 20 tabletek Thiocodinu. Jest to mój pierwszy tego rodzaju opis wiec potraktujcie go w miarę luźno. No i oczywiście pierwszy raz z koda.

randomness