Test pokaże, czy dana osoba piła alkohol nawet po miesiącu

Ukrycie problemu z piciem może utrudnić nowy test, pomagający ujawnić, czy dana osoba piła alkohol nie tylko "wczoraj", ale i w ciągu ostatnich tygodni czy miesięcy - informuje "New Scientist"

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

45928
Ukrycie problemu z piciem może utrudnić nowy test, pomagający ujawnić, czy dana osoba piła alkohol nie tylko "wczoraj", ale i w ciągu ostatnich tygodni czy miesięcy - informuje "New Scientist".

Produkty rozkładu alkoholu w organizmie można wykryć za pomocą testów krwi, moczu i włosów. Dzięki tym testom lekarze łatwiej rozróżniają alkoholików i osoby pijące sporadycznie.

To właśnie lekarze mogą być pierwszymi, którzy wykorzystają nowe testy do badania problemów alkoholowych pacjentów. Z testów może też korzystać policja, np. kilka dni po wypadku, by stwierdzić czy kierowca, który go spowodował był pod wpływem alkoholu. Metodę mogą także wykorzystywać firmy ubezpieczeniowe albo biegli pracujący dla sądów.

Alkohol nie pozostaje w organizmie długo. Jednak produkty jego rozpadu (np. glukuronian etylu, EtG) utrzymują się w moczu do pięciu dni. Kolejny związek - PEth - obecny jest nawet trzy tygodnie we krwi ludzi, którzy wypili więcej niż trzy piwa jednego dnia.

Jeszcze dłużej utrzymują się estry etylowe kwasów tłuszczowych (FAEEs). Choć znikają z krwi w ciągu 12-18 godzin od wypicia alkoholu, to gromadzą się we włosach.

Frederich Wuerst z Uniwersytetu Bazylei (Szwajcaria), kierujący jednym z zespołów, które opracowały testy, zdołał rozróżnić alkoholików od osób pijących sporadycznie tylko na podstawie badania próbek włosów.

"Jedyny sposób, by usunąć dowody, to dokładnie ogolić całe ciało" - powiedział badacz.

Jednocześnie wykorzystane testy mogą dać pełen obraz spożycia alkoholu oraz tego, kiedy dana osoba piła.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

ja (niezweryfikowany)
przecież włosy na glowie i twarzy rosna a wszystko dostaje sie do cebulki wlosa przez krew nastepnie rośnie wlos a jak nie gole klaty ja pederasta to ma włosy te same
Suchanino (niezweryfikowany)
"Z testów może też korzystać policja, np. kilka dni po wypadku, by stwierdzić czy kierowca, który go spowodował był pod wpływem alkoholu" - skoro kilka dni po wypadku to jak maja stwierdzic czy byl pod wplywem?:)
scr (niezweryfikowany)
a ja jestem ciekawa jak jest z falszywymi alarmami przy tej metodzie
Anonim (niezweryfikowany)
<p>&nbsp;Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Rosnący włos jest jak taśma, na której nagrywa się nasza dieta. Włosy rosną z pewną stałą prędkością, więc na podstawie tego, w której części włosa znaleziono związki powstałe niegdyś pod wpływem picia alkoholu, można określić czas, w którym go spożywano. To tak jak w archeologii, starsze warstwy ziemi są położone głebiej, i po samej głebokości można oszacować wiek warstwy, a więc i tego co w niej znaleziono. Tylko w przypadku włosa jest to zdecydowanie prostsze i przebiega zawsze jednakowo. Choć zastanawia mnie jedna rzecz. Trafność tej metody jest uzależniona od poziomu testosteronu we krwi, który reguluje szybkość wyrastana włosów.</p>
ALinkA (niezweryfikowany)
a ja jestem ciekawa jak jest z falszywymi alarmami przy tej metodzie
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Czy ten test jest już dostępny w Polsce? Gdzie można go wykonać?</p>
Alkohol (niezweryfikowany)
<p>Nie mardzo chce mi się wierzyć w takie badania. Chyba z praktyczniego punktu widzenia nic z nich nie wyszło.</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • AM-2201
  • Bad trip
  • Odrzucone TR

Jechałam z X , on to pali nałogowo i spytał się czy palę z nim, ja na to że czemu nie i że tak chcę , a on że maks 2 buchy a ja pomyślałam że co to 2 buchy , tak więc ... miejsce: miasto, przystanek, dużo ludzi

Zaczynamy ...

Jako, że X skręcił jointa i rozpalił, byłam już mega podjarana i chciałam zobaczyć jak to będzie ... biorę 1 bucha słabego i zaraz drugiego. Czuję, że coś dzieje się w środku mnie patrzę na X i widzę jak pali a zaraz podaje mi ..  pomyślałam skoro daje czemu nie... wzięłam kolejne 2 i tutaj już poczułam coś nie tak ... próbowałam odwrócić uwagę od mojego stanu i skapiałam uwage na wszystkim dookoła.. X dopalił i ruszyliśmy (wszystko działo się na przystanku). 

  • KokainaWitam!


Moje spostrzerzenia zwiazane z kokaina..... (ilosc prob 1 raz (( i nigdy

wiecej? )) )
Kupilem ja za 160 PLN. Kumple mowili, ze jakosc byla OK. Kolor ponoc mowi o

jakosci, moja byla koloru prawie sniezno biala z bardzo lekkim odcieniem

zolcieni). Jak probowalem? Znajomi mowili mi, ze to wciaga sie przez nos ale

zrobilo mi sie troche szkoda sluzowki wiec stwierdzilem, ze wezme na jezyk,

taaaa..... Poczulem sie jak u dentysty; W ciagu kilkunastu sekund tak

  • Szałwia Wieszcza

Ognisko-impreza w bardzo malowniczym miejscu. Ogólnie było mnóstwo śmiechu a większość osób dobrze znana więc samopoczucie zdecydowanie pogodne.

18-20 - Miłe złego początki

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Pozytywnie nastawiona, zmęczona po nocy. Wolne mieszkanie, 3 szalone przyjaciółki (J, M, T).

Trochę o tym skąd wziął się pomysł na zażycie tej substancji:

Jako nastolatka lubiłam eksperymentować ze wszytskim - alkohol, tytoń i leki. Lubiłam przedawkowywać leki, szukałam w internecie coraz ciekawszych efektów, aż natrafiłam na Antidol. Poczytałam dużo o kodeinie, a akurat miała przyjechać moja najlepsza przyjaciółka T. Świetna okazja jako że, obie szalone to postanowiłyśmy spróbować. 

I tu przechodzimy do zakupu preparatu:

randomness