REKLAMA
Ten dopalacz studenci łykają na potęgę. Na Wyspach jest zakazany, a w Polsce wciąż legalny!

Noopept nazywany jest „królem” leków nootropowych, który poszerza zdolności poznawcze i wzmacnia pamięć. W Polsce Noopept wciąż można legalnie kupić w sklepach internetowych, ale w Wielkiej Brytanii środek ten został właśnie wycofany ze sprzedaży.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polish Express

Odsłony

3814

Noopept nazywany jest „królem” leków nootropowych, który poszerza zdolności poznawcze i wzmacnia pamięć. W Polsce Noopept wciąż można legalnie kupić w sklepach internetowych, ale w Wielkiej Brytanii środek ten został właśnie wycofany ze sprzedaży, ponieważ stanowi on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Na stronach poświęconych suplementom diety możemy przeczytać, że Noopept przyspiesza regenerację komórek mózgowych, zwiększa zdolności poznawcze, wzmacnia pamięć, a także że wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne i przyczynia się do poprawy nastroju. Noopept zwiększa zatem efektywność pracy umysłowej, w tym przede wszystkim ułatwia zapamiętywanie.

Z uwagi na swoje właściwości Noopept jest bardzo popularny wśród studentów. I choć Brytyjczycy zakazali ostatnio sprzedaży tego środka bez recepty, to wciąż można go znaleźć właściwie na „każdym rogu”. – Noopept jest dostępny w całym kraju – w Londynie, Bath, Bristolu, Newcastle, Warwick, Oxford, Cambridge, Leeds czy Manchesterze – mówi anonimowy student z Warwickshire.

Jeśli chodzi o sytuację w Polsce, to popularność Noopeptu nie została jeszcze wśród studentów zweryfikowana, ale można przypuszczać, że jest ona spora, ponieważ środek ten wciąż można legalnie kupić sklepach internetowych z suplementami diety.

Brytyjczycy zakazali sprzedaży Noopeptu bez recepty, ponieważ dowiedziono, że stanowi on poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Naukowcy ostrzegają, że u osób, które regularnie sięgają po ten środek, mogą wystąpić problemy sercowo – naczyniowe i/lub psychozy. Farmakolog Dr Edward Bliss twierdzi też, że Noopept to środek silnie uzależniający, który u niektórych ludzi może wywołać silną depresję.

Oceń treść:

Average: 3.7 (15 votes)

Komentarze

Jules (niezweryfikowany)
Brawo, brawo, brawo. Naukowcy ostrzegają? Jacy naukowcy, może źródła poprosimy bo wygląda to na niesamowity bullshit. Z pewnością nie jest uzależniający, brałem noopept z kilkoma osobami i czuliśmy raczej wstręt na myśl o kolejnej dawce pod język, ma strasznie gorzki smak, ale delikatnie pomaga w nauce, nie wyobrażam brać go dla przyjemności albo zaspokojenia głodu. Wykorzystujecie nagonkę na dopalacze (które oczywiście są złe) i dorzucanie do niej noopept, bez żadnego poparcia ani bibliografii. Miałem wrażenie że hyperreal miał stanowić synonimu "otwartego umysłu", bez przekłamań, strzony dla ludzi którzy szukają informacji i rzetelnej opinii. Ale to co ostatnio się dzieje to czysta manipulacja, bez dowodów, bez poparcia, ot ktoś sobie napisał. Warto jeszcze dodać że w zdecydowanej większości krajów lek jest dostępny, a w USA nawet jako suplement diety. A tytuł newsa jest dosłownie rodem z faktu albo superexpressu.
pokolenie Ł.K.
Panei Jules, oburzenie słuszne, ale rzecz w tym, że naszą rolą od lat jest gromadzenie w miarę możliwości wszystkiego, co się na będące przedmiotem naszego zainteresowania tematy w kraju pisze, by tworzyć w ten sposób kronikę dotyczącego ich medialnego przekazu. Tak jest w każdym razie z krajowymi newsami, bo jeśli chodzi o artykuły i newsy zagraniczne, przez nas tłumaczonea, to tam staramy się wybierać tylko najciekawsze, w jakiś sposób wartościowe. Być może zabrakło w tym wypadku odredakcyjnego komentarza, nasza culpa. ;) A tytuł jest oryginalny, na ogół je zachowujemy.
fuck_logic (niezweryfikowany)
Rozsiewając nieprawdziwe newsy przyczyniacie się do dezinformacji społeczeństwa, ogarnijcie się ! Miałem do Was spory szacun ale po takich akcjach ręce opadają. Brak słów.
doktor_koziełło
Pewnie środek tak samo lipny jak piracetam. nie ma czego żałować.
Lili (niezweryfikowany)
Ciekawe na podstawie jakich badań zakazano tego środka, ogólnie w wielu krajach ma on status leku bez recepty i został gruntownie przebadany a delegalizacji w UK dokonano na tak samo naukowych podstawach jak u nas zakazanie kava kava :P Ogólnie chcę poznać kogoś uzależnionego od noopeptu!!!! Choć w sumie lekko psychicznie może wciągać, bo w końcu poprawia wydolność umysłową i jest świetny do regeneracji - zresztą opinie na ten temat są na forum i nie tylko :D ale tekst genialnie ironiczny- gratuluję!!!!
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

pozytywny nastrój i chęć przeżycia czegoś niezwykłego w gronie przyjaciół

Godzina wieczorna.

Wraz z najlepszym przyjacielem  B poszliśmy odwiedzić naszego kumpla  O. który przyjechał z Niemiec, mieliśmy wpaść do niego z browarami i wypić na miłe powitanie. Po czasie kiedy już się u niego zjawiliśmy atmosfera się rozkręciła, wspominaliśmy stare czasy. Potem zaczęła się gadka o piksach które przywiózł ze sobą, oczywiście skoro i tak mieliśmy u niego spać zgodziliśmy się. Każdy dostał po jednej, wyglądała jak twarz Trumpa, kolor był pomarańczowy. Wzięliśmy więc na usta i zapiliśmy napojem.

>+20min

  • GHBhej ho Wielki Otworze !


ot, worze !


ot, sie woże ?


woże sie po miesice


jeszcze wiencej em-ce


  • Mefedron
  • Przeżycie mistyczne

wieczór spokojny, noc z zaufanym sąsiadem z bloku, następny dzień już gorzej i pojutrze. Waga: 105 kg.

Ten TR jest kontynuacją poprzedniego (nie wiem, czy przejdzie przez moderację). Po południu zszedłem do sąsiada kontynuować fazę. To stary pijak i ćpun. Pozwala mi u siebie chillować więc jest OK. Jest bardzo wyrozumiały i spokojny. OK. Zaczynamy.

20.00

  • Inhalanty

Opiszę jedno z ciekawszych przeżyć, które doświadczyłem po kleju. Osiagałem je stopniowo (za każdym kiraniem coraz bogatsze w szczegóły, głębsze, ciekawsze tym bardziej, iż był to cev.)


randomness