REKLAMA
Swobodniejsze palenie trawki na Manhatannie

Prokurator okręgowy Manhatannu, Cyrus Vance poinformował, że nowojorska policja została poinstruowana, by nie aresztować osób za palenie i posiadanie niewielkiej ilości marihuany i zmiana ta właśnie weszła w życie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie stanowi przedruku z podanego źródła.

Odsłony

63

Swoisty follow-up do info o problemie z dyskryminacją rasową w kontekście aresztowań za marihuanę w mieście Nowy Jork, opublikowanego przez nas we wtorek. Prokurator okręgowy Manhatannu, Cyrus Vance poinformował, że nowojorska policja została poinstruowana, by nie aresztować osób za palenie i posiadanie niewielkiej ilości marihuany i zmiana ta właśnie weszła w życie.

Od teraz osoby przyłapane na paleniu lub posiadaniu niewielkiej ilości trawki nie będą aresztowane, o ile nie będzie wchodziło w grę podejrzenie o wprowadzanie jej do obrotu lub stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

- Każdego dnia proszę naszych prokuratorów, aby zapewnili na Manhattanie o bezpieczeństwo i uczynili nasz wymiar sprawiedliwości sprawiedliwszym i traktującym wszystkich równo. Nieuzasadnione karanie za palenie niweczy tę misję, postanowiliśmy więc z tego zrezygnować — wyjaśnił motywy zmiany prokurator.

Oczekuje się, że nowe rozporządzenie zmniejszy liczbę oskarżeń związanych z marihuaną o 96%.

Vence podkreślił, że przeprowadzone dotychczas badania wykazały, że karanie za palenie marihuany nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w poprawie bezpieczeństwa publicznego.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness