REKLAMA
Grupa patrząca NYPD na ręce ujawnia: w tym roku 93% aresztowań za trawkę dotyczyło osób kolorowych

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

High Times
Adam Drury
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie jest literalnym przekładem, a raczej streszczeniem artykułu ze źródła.

Odsłony

145

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

Do chwili obecnej nowojorska policja dokonała 6604 aresztowania za trawkę. Aresztowania związane z marihuaną są trzecim najczęstszym rodzajem aresztowań przeprowadzanym przez dla NYPD. Te tysiące aresztowań nie mają jednakże jednakowego wpływu na wszystkie grupy mieszkańców Nowego Jorku. Przeciwnie: w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyczą nowojorczyków czarnoskórych i Latynosów. Tak wynika z nowego raportu PROP (Police Reform Organization Project), grupy walczącej o zmiany w działaniu miejskiej policji.

PROP pobrała dane z publicznych rejestrów, aby przeanalizować demografię ponad 6000 związanych z konopiami indyjskimi aresztowań, jakie miały miejsce w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Analizujący dane ustalili, że miał miejsce lekki wzrost liczby aresztowań kolorowych za wykroczenia [misdemeanor]. W porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2017, kiedy to Afroamerykanów lub Latynosów dotyczyło 86,5% aresztowań za wykroczenia, w 2018 było to już 87%.

Badacze dostrzegli jednak inną, dużo bardziej rażącą rozbieżność: aż 93% przypadków aresztowań związanych z marihuaną dotyczyło osób kolorowych.

Oznacza to, że w 2018 tylko 7% wszystkich aresztowań związanych z ziołem dotyczyło Białych.

Raport wywołał falę gniewu i krytyki wobec NYPD . Nowojorska policja ma na koncie dobrze udokumentowaną historię rasistowskiej stronniczości – na tyle poważną, że w roku 2013 sędzia Sąd Okręgowego, Shira Scheindlin, orzekła, że rutynowa praktyka "stop-and-frisk" była niekonstytucyjna.

Pamiętajmy, że badania pokazują jednocześnie, że biali ludzie sprzedają i używają konopi w stopniu co najmniej równym, a prawdopodobnie nawet większym, niż kolorowi.

W odpowiedzi na raport, NYPD w gruncie rzeczy unika odniesienia się do przedstawionych w nim danych. Zamiast tego, w swoim oświadczeniu NYPD podkreśliło 90-procentową redukcję w prowadzeniu stop-and-frisk oraz fakt, że ponad 8000 funkcjonariuszy ukończyło program , którzy ukończyli program "treningu uczciwości" ustanowiony przez burmistrza de Blasio.

We wrześniu nowa polityka dotycząca posiadania marihuany powinna zmienić sposób, w jaki NYPD traktuje zioło. Osoby przyłapane będą w większości przypadków otrzymywać wezwania do sądu, ale nie będą aresztowane.

Kiedy de Blasio ogłosił w czerwcu tę zmianę, powiedział, że jest ona bezpośrednią reakcją na rasowe dysproporcje w aresztowaniach za trawkę, które w niewspółmiernym stopniu dotykają murzyńską i latynoską ludność Nowego Jorku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancje - MDMA, marihuana i Tussipect + alkohol


Poziom doświadczenia - MDMA raz, THC i tussi kilkanaście razy


Dawki i metody zażycia - MDMA połknięta jedna, różowa dropka z sercem; THC spalone około 0,5g; Tussi połknięte 6 tabletek


Set&setting - napalony na imprezkę;)Przyjemności

  • Ketamina
  • Pierwszy raz

Dom, weekend. Dla mnie kolejny narkotykowy wieczór, dla niej ćpuńskie rozdziewiczenie.

Tripraport będzie w większości opisem jej przeżyć (pisanych moją ręką z powodu nieznajomości polisha) z moimi kilkoma groszami. 

Arrrr!

W weekend miałam poraz pierwszy zażyć coś innego, silniejszego niż marihuana. Ketaminę. Mój chłopak, w miarę doświadczony w narkotykach, wyjaśnił mi jak to działa i czego mogę się spodziewać. No, ale tego to się nie spodziewałam. 

  • Inne
  • Problemy zdrowotne

Trip raport ten nie opisuje działania żadnej z substancji psychoaktywnych a stany, które występują u mnie naturalnie przy mocno podwyższonej temperaturze ciała.

Pragnę jednak podkreślić, że delirium, które występuje przy podwyższonej temperaturze
jest niemal identyczne z tym, którego doświadczyłem kiedyś w skutek przedawkowania alkoholu.
Z takim wyjątkiem, że w drugim z przypadków były dodatkowe objawy jak: wymioty, bóle brzucha, drgawki.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

nastrój przed spożyciem raczej kiepski, obawiałam się bad tripu

Minął miesiąc
Wróciłam na kilka pięknych godzin do świata rodem z Alicji w Krainie Czarów.
Tradycyjnie o 13 spożyłam “grzyby szczęścia”, tym razem w nieco innej formie, mianowicie były one rozkruszone i pływały w soku cytrynowym, w ilości takiej samej jak ostatnim razem. Skład prawie identyczny, prawie bo dołączył R.
Po dłuższym czasie Wincenty zapytał;
- Czujesz już coś?
- Nic.
Znów byłam podekscytowna jak małe dziecko przed rozpakowaniem prezentu, ciekawa efektów eksperymentu z użyciem cytryn.