Grupa patrząca NYPD na ręce ujawnia: w tym roku 93% aresztowań za trawkę dotyczyło osób kolorowych

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

High Times
Adam Drury
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie jest literalnym przekładem, a raczej streszczeniem artykułu ze źródła.

Odsłony

145

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

Do chwili obecnej nowojorska policja dokonała 6604 aresztowania za trawkę. Aresztowania związane z marihuaną są trzecim najczęstszym rodzajem aresztowań przeprowadzanym przez dla NYPD. Te tysiące aresztowań nie mają jednakże jednakowego wpływu na wszystkie grupy mieszkańców Nowego Jorku. Przeciwnie: w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyczą nowojorczyków czarnoskórych i Latynosów. Tak wynika z nowego raportu PROP (Police Reform Organization Project), grupy walczącej o zmiany w działaniu miejskiej policji.

PROP pobrała dane z publicznych rejestrów, aby przeanalizować demografię ponad 6000 związanych z konopiami indyjskimi aresztowań, jakie miały miejsce w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Analizujący dane ustalili, że miał miejsce lekki wzrost liczby aresztowań kolorowych za wykroczenia [misdemeanor]. W porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2017, kiedy to Afroamerykanów lub Latynosów dotyczyło 86,5% aresztowań za wykroczenia, w 2018 było to już 87%.

Badacze dostrzegli jednak inną, dużo bardziej rażącą rozbieżność: aż 93% przypadków aresztowań związanych z marihuaną dotyczyło osób kolorowych.

Oznacza to, że w 2018 tylko 7% wszystkich aresztowań związanych z ziołem dotyczyło Białych.

Raport wywołał falę gniewu i krytyki wobec NYPD . Nowojorska policja ma na koncie dobrze udokumentowaną historię rasistowskiej stronniczości – na tyle poważną, że w roku 2013 sędzia Sąd Okręgowego, Shira Scheindlin, orzekła, że rutynowa praktyka "stop-and-frisk" była niekonstytucyjna.

Pamiętajmy, że badania pokazują jednocześnie, że biali ludzie sprzedają i używają konopi w stopniu co najmniej równym, a prawdopodobnie nawet większym, niż kolorowi.

W odpowiedzi na raport, NYPD w gruncie rzeczy unika odniesienia się do przedstawionych w nim danych. Zamiast tego, w swoim oświadczeniu NYPD podkreśliło 90-procentową redukcję w prowadzeniu stop-and-frisk oraz fakt, że ponad 8000 funkcjonariuszy ukończyło program , którzy ukończyli program "treningu uczciwości" ustanowiony przez burmistrza de Blasio.

We wrześniu nowa polityka dotycząca posiadania marihuany powinna zmienić sposób, w jaki NYPD traktuje zioło. Osoby przyłapane będą w większości przypadków otrzymywać wezwania do sądu, ale nie będą aresztowane.

Kiedy de Blasio ogłosił w czerwcu tę zmianę, powiedział, że jest ona bezpośrednią reakcją na rasowe dysproporcje w aresztowaniach za trawkę, które w niewspółmiernym stopniu dotykają murzyńską i latynoską ludność Nowego Jorku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-T-2


doswiadczenie: spore; dxm kilka razy, amfa (niewiem ile ale napewno kilkadziesiat:), mj od 6 lat prawie codzen, xtc kilkanascie razy, salvia 2x, benzydamina, tramal, kodeina, i inne leki:) oraz 2ct2, 5meodmtset & setting: zblizal sie wieczor, pozytywne nastawienie chec dobrej zabawy, a zalatwilem pixy mialem sprobowac nowych ( 5-4-2) niepolecam lipne...w 2 osoby, wkoncu zrobilo sie kilka osob.
  • Kokaina

Substancja: Kokaina

DOświadczenia: Alkohol, absynt, tytoń, guarana, kawa, red bull, marihuana, haszysz,

Psylocibe Mexicana, Extasy, Amfetamina, LSD, kokaina (dawno temu jeden raz)

Set&Setting - 0,2 litra wódki i 3 piwa

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Miks

Woodstock 2013. Nastawienie bardzo pozytywne, sprawność umysłowa na dobrym poziomie. Lekkie zmęczenie niezregenerowane jeszcze po dniu poprzednim. Całkowicie pusty żołądek.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że raport  był pisany „na raty” pod wpływem różnych substancji jak 4-ho-met, 4-aco-dmt, 2cp, MJ, a część na trzeźwo. Tak więc jest on zróżnicowany pod względem stylu jak i spojrzenia na opisywane wydarzenia.

 

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Rano w aptece kupuje paczke sudafedu 12 tabsów 60mg pseufoefedryny każda cena to 17 złotych. Zamieżam naćpany isć do szkoły. Już kiedyś byłem naćpany w szkole ale wtedy to była coda. Jest to mój pierwszy raz z pseudoefedryną

randomness