REKLAMA
Grupa patrząca NYPD na ręce ujawnia: w tym roku 93% aresztowań za trawkę dotyczyło osób kolorowych

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

High Times
Adam Drury
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie jest literalnym przekładem, a raczej streszczeniem artykułu ze źródła.

Odsłony

143

Grupa Police Reform Organizing Project naciska na jak najszybszą dekryminalizację marihuany, wskazując na dyskryminacyjny charakter prowadzonej z nią walki.

Do chwili obecnej nowojorska policja dokonała 6604 aresztowania za trawkę. Aresztowania związane z marihuaną są trzecim najczęstszym rodzajem aresztowań przeprowadzanym przez dla NYPD. Te tysiące aresztowań nie mają jednakże jednakowego wpływu na wszystkie grupy mieszkańców Nowego Jorku. Przeciwnie: w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyczą nowojorczyków czarnoskórych i Latynosów. Tak wynika z nowego raportu PROP (Police Reform Organization Project), grupy walczącej o zmiany w działaniu miejskiej policji.

PROP pobrała dane z publicznych rejestrów, aby przeanalizować demografię ponad 6000 związanych z konopiami indyjskimi aresztowań, jakie miały miejsce w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Analizujący dane ustalili, że miał miejsce lekki wzrost liczby aresztowań kolorowych za wykroczenia [misdemeanor]. W porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2017, kiedy to Afroamerykanów lub Latynosów dotyczyło 86,5% aresztowań za wykroczenia, w 2018 było to już 87%.

Badacze dostrzegli jednak inną, dużo bardziej rażącą rozbieżność: aż 93% przypadków aresztowań związanych z marihuaną dotyczyło osób kolorowych.

Oznacza to, że w 2018 tylko 7% wszystkich aresztowań związanych z ziołem dotyczyło Białych.

Raport wywołał falę gniewu i krytyki wobec NYPD . Nowojorska policja ma na koncie dobrze udokumentowaną historię rasistowskiej stronniczości – na tyle poważną, że w roku 2013 sędzia Sąd Okręgowego, Shira Scheindlin, orzekła, że rutynowa praktyka "stop-and-frisk" była niekonstytucyjna.

Pamiętajmy, że badania pokazują jednocześnie, że biali ludzie sprzedają i używają konopi w stopniu co najmniej równym, a prawdopodobnie nawet większym, niż kolorowi.

W odpowiedzi na raport, NYPD w gruncie rzeczy unika odniesienia się do przedstawionych w nim danych. Zamiast tego, w swoim oświadczeniu NYPD podkreśliło 90-procentową redukcję w prowadzeniu stop-and-frisk oraz fakt, że ponad 8000 funkcjonariuszy ukończyło program , którzy ukończyli program "treningu uczciwości" ustanowiony przez burmistrza de Blasio.

We wrześniu nowa polityka dotycząca posiadania marihuany powinna zmienić sposób, w jaki NYPD traktuje zioło. Osoby przyłapane będą w większości przypadków otrzymywać wezwania do sądu, ale nie będą aresztowane.

Kiedy de Blasio ogłosił w czerwcu tę zmianę, powiedział, że jest ona bezpośrednią reakcją na rasowe dysproporcje w aresztowaniach za trawkę, które w niewspółmiernym stopniu dotykają murzyńską i latynoską ludność Nowego Jorku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

To nie jest typowy TR, jednakowoż mam nadzieję, iż po przeczytaniu moderacja uzna, że jest to właściwe miejsce na zamieszczenie tej historii.

DXM to dla mnie relatywnie "stare dzieje". Opowiem tutaj trzy historie, a raczej wyróżnię ich najważniejsze elementy, które, miejmy nadzieję, ukażą wam trzy różne oblicza tej substancji. Zaczynamy...

  • Alprazolam
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

To było wczoraj, poniedziałek, ja wolne, wszyscy czymś zajęci. Siedzę spokojnie na kanapie, z herbatką, okna zasłonięte jak lubię. Ogólnie Miłe, ciepłe, bezpieczne, znajome miejsce.

Info na wstęp:

Kobieta, 22 lata (no już tuż tuż), z jakimś tam doświadczeniem, o którym info po lewej stronie o ile się nie mylę :D (Bo to mój pierwszy raz tu)

0,5 mg xanaxu (alprazolam)lufka dobrej mjDawka alpry nie duża, ale przez poprzedni była jedzona, z klonem też i kodeina się zdarzyła, więc efekt mógł się jakoś utrzymywać

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Set: Lekkie poddenerwowanie spowodowane wypadkiem przy ekstrakcji, ale pozytywne nastawienie do tego, co miało nadejść, podekscytowanie, radość. Setting: Własny dom - kuchnia, jasne i przyjemne pomieszczenie, przytulny balkon na trzecim piętrze, mała łazienka z dużym lustrem + zgaszone światło, wizyta przyjaciółki od razu po całkowitym zażyciu substancji.

Witam, jestem początkującą - oto mój pierwszy trip po tej substancji psychoaktywnej, a zarazem i pierwszy trip mojego życia. Postaram się opisać wszystko, co miało miejsce. Proszę o wyrozumiałość - dużo się działo, a styl pisania jest dość dynamiczny.

Naczytałam się tutaj wiele na temat benzydaminy. Łatwo dostępna, tania i mocno kopie. Zdecydowałam się na spróbowanie tej "pyszności".

randomness