Starosta pomagał dilerom?!

Ogromne kłopoty byłego starosty Środy Śląskiej! Ferdynand G. (71 l.) po kadencji pracował jako farmaceuta. Według śledczych pomagał produkować narkotyki!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt
Michał Chmielewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

58

Ogromne kłopoty byłego starosty Środy Śląskiej! Ferdynand G. (71 l.) po kadencji pracował jako farmaceuta. Według śledczych pomagał produkować narkotyki!

Polityk został aresztowany na 3 miesiące. Prokuratura zarzuca mu, że sprzedawał kartonami leki na alergię, z których gang produkował metamfetaminę. Według śledczych podczas procederu powstało niemal 40 kg białego proszku!

Środa Śląska. Starosta pomagał dilerom?!

Ferdynand G. był starostą w latach 1998-2002. Po kadencji pozostawał aktywny w lokalnej polityce. W 2018 roku startował do rady powiatu z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie zdobył mandatu.

Były starosta był wspólnikiem apteki w Środzie Śląskiej i kierownikiem punktu aptecznego w Malczycach na Dolnym Śląsku. Miał dostęp do leków "Cirrus" i "Cirrus Duo". Zawierają one pseudoefedrynę, którą można wykorzystać do produkcji narkotyków. Na trop aptekarza trafiła prokuratura i Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny.

– W toku śledztwa ustalono, że na przestrzeni lat 2017-2020 przekazywał leki innej osobie, która wytwarzała metamfetaminę. Z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodów – mówi rzeczniczka wrocławskiej prokuratury Małgorzata Dziewońska.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Powój hawajski

Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Doświadczenie: MJ, DXM, Powój, Yopo, Amfetamina, Florist Hit(mieszanka), Kanna

Wiek: 18 lat
Masa: 60 kg

S&S: Moja sypialnia, pusty dom, kołderka i miłe nastawienie :)

Dawkowanie i substancja: 10g powoju Morning Glory + 150 mg DXM

  • 4-HO-MET
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Moklobemid

Zażyta substancja: ~16mg 4-ho-met + 150mg moklobemidu (+ mieszanka ziołowa)

Experience: (20 lat) LSD-25; bromo-dragonfly; 2c-b; MDxx; DXM; Szałwia wieszcza; MJ; BZP; amfetamina

S&S: obozowisko w lasku nieopodal granic Torunia; Ja, Astaroth oraz Kogo.

17.20 - Intoksykacja: Ja z Astaroth zażywamy tryptamine oralnie, Kogo postanowił ją powąchać. 30 min wcześniej każdy z nas zażył po 150 moklobemidu. Smak tryptaminy trampkowo-gorzki. Ciężko to było w jamie ustnej przytrzymać ale chwilę się udało.

  • Etanol (alkohol)
  • Mefedron

Piątkowy wieczór, wynajmowane mieszkanie, grupa znajomych, zero zmartwień, posiadówa na dużym balkonie pod szaroczarnym, miejskim niebem.

Na pierwszy kontakt z dostarczonym przez pana listonosza mefedronem, nałożyła się wizyta dobrego, starego znajomego z HR i nowego kolegi z hajpowego irca. Spędziliśmy noc na gorączkowych rozmowach na balkonie, nie wychodziliśmy z domu. Wszyscy uczestnicy przyjęcia, w chwili jego rozpoczęcia byli pełnoletni. Podczas imprezowania, jak i pisania niniejszego tekstu nie ucierpiały żadne zwierzęta.

  • Dekstrometorfan

Set & settings – mój pokój, 12 sierpień 2008; godz. 21; chęć odpłynięcia…

Dokładne dawkowanie – 450mg (30 tabletek Acodinu), po 5 sztuk co mniej więcej 5-7 minut, 6.25 kg/mg czyli mocne II Plateau.

Wiek i doświadczenie – 18 lat (wtedy 17); MJ (naprawdę dużo) ,Alkohol, DXM, kocimiętka :D

randomness