Spliff zaprasza na film: 13.12 godz. 18 - Lublin

Redakcja Gazety Konopnej SPLIFF wspólnie z Open Society Institute zaprasza Państwa na spotkanie z Jed Riffe-m, reżyserem i producentem filmu „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu oraz dyskusją, odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18 w Lublinie.

toudy

Kategorie

Źródło

Spliff

Odsłony

2376
Redakcja Gazety Konopnej SPLIFF wspólnie z Open Society Institute zaprasza Państwa na  spotkanie z Jed Riffe-m, reżyserem i producentem  filmu „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu oraz dyskusją, odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18 w Lublinie. 

Gdzie: "Gospoda u Tomka", Al. Spółdzielczości Pracy 1 Lublin
Kiedy: 13.12.2008, godzina 18:00
Wjazd: Free
Kontakt: redakcja@spliff.pl 

# Trailer
# Biografia Jed Riffa
# Filmografia


Trailer

Biografia

Jed Riffe jest niezależnym filmowcem oraz producentem new media (i zdobywcą branżowych nagród). Niedawno Riffe wyreżyserował i wyprodukował (również nagradzany) film „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law), pierwszy pełnometrażowy dokument mający na celu zbadanie kontrowersji wokół zalegalizowania medycznych zastosowań cannabis. Riffe jest także producentem transmitowanej przez ogólnoamerykańską PBS czterogodzinnej serii dokumentów „California and the American Dream”, która prezentuje Kalifornię w różnorodnych ujęciach na przestrzeni ostatnich 35 lat. Riffe współtworzył scenariusz i reżyserował również „California’s ‘Lost’ Tribes”, pierwszą część „California and...”. Niedawno Riffe zaprojektował i stworzył cztery interaktywne stanowiska z wideoklipami z filmu dla inicjatywy „Public Broadcasting in Public Places”. Interaktywne stoiska zdobyły główną nagrodę w kategorii najlepszej prezentacji interaktywnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym INTERCOM w Chicago w roku 2007. 

Inne, znane międzynarodowemu audytorium filmy dokumentalne, których reżyserem oraz producentem jest Jed Riffe, to między innymi „Ishi, ostatni Yahi”.  Przyjęty z uznaniem dramat dokumentalny nagrodzony w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego na ośmiu amerykańskich oraz międzynarodowych festiwalach filmowych. „Ishi” powstał jako film amatorski, który został włączony do serii The American Experience – pokazywanej przez amerykańską PBS. Podobnie doceniono „Who Owns the Past?”, godzinny dokument pokazujący walkę amerykańskich Indian o szczątki przodków (Produkcja niezależna – PBS). Na początku swojej kariery Riffe stworzył „Rosebud to Dallas”, trwający godzinę film dokumentalny poświęcony przesiedleniom amerykańskich Indian. Inne filmy reżysera to między innymi „Promise and Practice”, “Grotte de Chauvet” – historia najstarszych rysunków na Ziemi z jaskini na południu Francji i inne. 


Pełną listę filmów oraz nagród można znaleźć na: www.jedriffefilms.com

Filmografia

 Programy emitowane w tzw. prime-time w telewizjach amerykańskich i międzynarodowych:

Producent, reżyser: „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Niezależna produkcja, pełnometrażowy dokument poświęcony inicjatywie na rzecz legalizacji konopi dla osób ciężko chorych. Zwyciężył w kategorii „Golden Eagle” oraz “Mejor Documental” na Festival Internacional de Cine Pisoactivo w Santiago de Chile w 2007 roku.

Producent serialu: „California and the American Dream”. Czterogodzinny dokument transmitowany w najlepszym czasie antenowym przez ogólnoamerykańską PBS. Niezależna produkcja Jeda Riffe'a, Lyn Goldfarb oraz Paula Espinosa.

Producent, reżyser oraz współautor scenariusza: „California's 'Lost' Tribes”. Historyczne uwarunkowania suwerenności szczepów, ewolucja plemiennych gier hazardowych oraz ich wpływ na rodowitych mieszkańców Kalifornii oraz ich nieindiańskich sąsiadów. Zdobywca „Golden Eagle” CINE.

Producent: film „Ripe for Change” analizuje debaty rozgorzałe w Kalifornii w związku z żywnością, rolnictwem, ekorozwojem oraz konsekwencjami dla całej Ameryki, zwłaszcza w świecie, w którym niedobór dóbr naturalnych jest normą. Zwycięzca „Golden Eagle” CINE.  

Producent, reżyser: „Ishi, the Last Yahi” – historia człowieka znanego jako „ostatni dziki Indianin w Ameryce Północnej”. Film został włączony do serii The American Experience, emitowanej w ogólnokrajowej telewizji PBS. Zdobył również nominację do nagrody Emmy w kategorii filmu dokumentalnego. Zdobywca “Golden Eagle” CINE.
 
Producent, reżyser: „Who Owns the Past?” – godzinny dokument pokazujący walkę amerykańskich Indian o szczątki przodków. Transmitowany na terenie całego kraju przez PBS, w ramach serii niezależnych produkcji.

Współproducent: „Shut Up, Sit Down and Listen”. Półtoragodzinna opowieść o „dźwiękowej” podróży japońskiego kompozytora do New Mexico, po to, by uczyć się od Indian Pueblo. Film pokazany przez NHK-TV Japan.

Producent, reżyser: „Rosebud to Dallas”. Historia trzech indiańskich rodzin przesiedlonych do Dallas z Rezerwatu Sioux Rosebud w Południowej Dakocie w związku podpisaną ustawą o przesiedleniu Indian. Emitowany w Kera TV w Dallas oraz KUSD-TV w Południowej Dakocie.

Producent, reżyser: „Promise and Practice”. Emitowany w Kera TV oraz KCHU-Radio w Dallas.

Producent, reżyser, autor scenariusza: „Chauvet Cave” (tytuł roboczy). Za pomocą najstarszych rysunków jaskiniowych próbuje lepiej zrozumieć ewolucję ludzi oraz ich przodków na przestrzeni wieków.

Producent, reżyser: „The Kennewick Man”. Dziewięciominutowy program dla WNET-TV,  New York's Religion and Ethics News Weekly, PBS.

Kierownik produkcji: „Convention” (tytuł roboczy). Pełnometrażowy dramat w reżyserii Vicente Franco, nakręcony na konwencie Partii Demokratycznej.

Produkcja materiałów interaktywnych – New Media:

New Media and Interactive Producer: „Public Broadcast in Public Places” (inicjatywa związana z cyfrową serią „California and the American Dream”), cztery płyty DVD,  4 wersje na iPod, dwie strony internetowe www.californiaseries.org i pbs.org/california, moduły cyfrowe czterech programów z serii „California and the American Dream”.  

Producent Interactive Video: „California: A Place a People, A Dream”; 86-cio minutowa prezentacja interaktywna wielokulturowej historii Kalifornii (The Oakland Museum).  

Producent interactive: „TV of Tomorrow”; piętnastominutowy prototyp telewizji interaktywnej dla Corporation for Public Broadcasting.

Inne projekty: Gerbode Fellowship 2001.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

ANOMIN (niezweryfikowany)
Jak coś to dobry kebab jest na Sapiehy boczna spółdzielczości pracy
Chester (niezweryfikowany)
Niedaleko mnie, może wpadne. ;)
bartt (niezweryfikowany)
bede na pewno . fajnie ze sie cos takiego organizuje
POLAKOV (niezweryfikowany)
^^ git git
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

4 osoby brały to, co ja, dwie tylko jarały. Pokój w małym mieszkanku, muzyka z laptopa, na początku Carbon Based Lifeforms, później nie ogarniałam i puszczałam swoją na słuchawkach. Wczesny, jasny wieczór. Na początku nie byłam przekonana, ale jak zajarałam, to się wyluzowałam. Nawet nie byłam jakoś specjalnie podekscytowana. Po prostu wciągnęłam i dałam się ponieść. Świeciło ciepłe, wieczorne światło, bardzo ciepło było. Czasem wręcz zbyt duszno, zwłaszcza jak towarzysze zaczęli jarać fajki.

08.06.2011

Jak wciągaliśmy, to już byliśmy nieźle zbakani, nie byłam pewna czy brać, bo nie wiedziałam jak to zadziała. Ale jeden z współćpaczy już tego próbował i polecał, więc lusterko poszło w ruch.

Godz ok. 19, jasno jeszcze było. Może 18:30.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne nastawienie, w otoczeniu dwóch bliskich mi i zaufanych osób, wyjście do muzeum

Wiele razy zabierałam się do napisania trip raportu po spróbowaniu nowych używek (z mniejszą czy większą korzyścią dla mnie), jednak mam wrażenie że im bardziej człowiek w to wsiąka, tym w jakiś sposób mniej ‘wyjątkowe’ wydają się wszystkie kolejne okoliczności. Precyzując co mam przez to na myśli: odwrotnie proporcjonalnie do ilości nabywanych doświadczeń coraz mniej analizuje się na czym polegają nowe doznania, a bardziej po postu je przeżywa, tak po prostu będąc tu i teraz. A przynajmniej tak działa to w moim przypadku.

  • 2C-B
  • Tripraport
  • Tytoń

Set: Pozytywne emocje wracają do mojego życia. Część moich problemów psychicznych została rozwiązana, świat jest lepszy niż mój umysł potrafił go postrzegać, spłacam swój dług senny i chętnie postałbym dłużej lecz jestem w miarę wyspany. Mam za sobą parę problemów emocjonalnych, egzystencjonalnych i rodzinnych, lecz czuję że jestem po pozytywnej stronie energii teraz :), choć dalej czuję takie zamulenie, niechęć do działania i lekki chaos. Setting: Na mieszkaniu matki mojej przyjaciółki na której opiekuję się 2 kotami. Przybyłem wczoraj, jestem tu 2 dzień, mieszkanie całe dla mnie jest dzisiaj.

Substancje: 2C-B 15 mg(mała dawka) + tytoń(codzienne uzależnienie)

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

W zaciszu domowym, z ukochanym. Dobry nastrój po pracy, ciekawość co to będzie, co to będzie :)

 

Mieszkać w Niderlandach i nie skusić się na eksperymenty z kilkoma legalnymi substancjami to jak być nad wodospadem Niagara i mieć cały czas zamknięte oczy. Gdy los daje Ci okazję, trzeba choć raz przeżyć coś, czego prawdopodobnie nigdy w życiu nie zapomnisz.

 

randomness