Spliff zaprasza na film: 13.12 godz. 18 - Lublin

Redakcja Gazety Konopnej SPLIFF wspólnie z Open Society Institute zaprasza Państwa na spotkanie z Jed Riffe-m, reżyserem i producentem filmu „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu oraz dyskusją, odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18 w Lublinie.

toudy

Kategorie

Źródło

Spliff

Odsłony

2376
Redakcja Gazety Konopnej SPLIFF wspólnie z Open Society Institute zaprasza Państwa na  spotkanie z Jed Riffe-m, reżyserem i producentem  filmu „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu oraz dyskusją, odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18 w Lublinie. 

Gdzie: "Gospoda u Tomka", Al. Spółdzielczości Pracy 1 Lublin
Kiedy: 13.12.2008, godzina 18:00
Wjazd: Free
Kontakt: redakcja@spliff.pl 

# Trailer
# Biografia Jed Riffa
# Filmografia


Trailer

Biografia

Jed Riffe jest niezależnym filmowcem oraz producentem new media (i zdobywcą branżowych nagród). Niedawno Riffe wyreżyserował i wyprodukował (również nagradzany) film „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law), pierwszy pełnometrażowy dokument mający na celu zbadanie kontrowersji wokół zalegalizowania medycznych zastosowań cannabis. Riffe jest także producentem transmitowanej przez ogólnoamerykańską PBS czterogodzinnej serii dokumentów „California and the American Dream”, która prezentuje Kalifornię w różnorodnych ujęciach na przestrzeni ostatnich 35 lat. Riffe współtworzył scenariusz i reżyserował również „California’s ‘Lost’ Tribes”, pierwszą część „California and...”. Niedawno Riffe zaprojektował i stworzył cztery interaktywne stanowiska z wideoklipami z filmu dla inicjatywy „Public Broadcasting in Public Places”. Interaktywne stoiska zdobyły główną nagrodę w kategorii najlepszej prezentacji interaktywnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym INTERCOM w Chicago w roku 2007. 

Inne, znane międzynarodowemu audytorium filmy dokumentalne, których reżyserem oraz producentem jest Jed Riffe, to między innymi „Ishi, ostatni Yahi”.  Przyjęty z uznaniem dramat dokumentalny nagrodzony w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego na ośmiu amerykańskich oraz międzynarodowych festiwalach filmowych. „Ishi” powstał jako film amatorski, który został włączony do serii The American Experience – pokazywanej przez amerykańską PBS. Podobnie doceniono „Who Owns the Past?”, godzinny dokument pokazujący walkę amerykańskich Indian o szczątki przodków (Produkcja niezależna – PBS). Na początku swojej kariery Riffe stworzył „Rosebud to Dallas”, trwający godzinę film dokumentalny poświęcony przesiedleniom amerykańskich Indian. Inne filmy reżysera to między innymi „Promise and Practice”, “Grotte de Chauvet” – historia najstarszych rysunków na Ziemi z jaskini na południu Francji i inne. 


Pełną listę filmów oraz nagród można znaleźć na: www.jedriffefilms.com

Filmografia

 Programy emitowane w tzw. prime-time w telewizjach amerykańskich i międzynarodowych:

Producent, reżyser: „Czekając na wdech: Marihuana, medycyna i prawo” (Waiting to Inhale: Marijuana, Medicine and the Law). Niezależna produkcja, pełnometrażowy dokument poświęcony inicjatywie na rzecz legalizacji konopi dla osób ciężko chorych. Zwyciężył w kategorii „Golden Eagle” oraz “Mejor Documental” na Festival Internacional de Cine Pisoactivo w Santiago de Chile w 2007 roku.

Producent serialu: „California and the American Dream”. Czterogodzinny dokument transmitowany w najlepszym czasie antenowym przez ogólnoamerykańską PBS. Niezależna produkcja Jeda Riffe'a, Lyn Goldfarb oraz Paula Espinosa.

Producent, reżyser oraz współautor scenariusza: „California's 'Lost' Tribes”. Historyczne uwarunkowania suwerenności szczepów, ewolucja plemiennych gier hazardowych oraz ich wpływ na rodowitych mieszkańców Kalifornii oraz ich nieindiańskich sąsiadów. Zdobywca „Golden Eagle” CINE.

Producent: film „Ripe for Change” analizuje debaty rozgorzałe w Kalifornii w związku z żywnością, rolnictwem, ekorozwojem oraz konsekwencjami dla całej Ameryki, zwłaszcza w świecie, w którym niedobór dóbr naturalnych jest normą. Zwycięzca „Golden Eagle” CINE.  

Producent, reżyser: „Ishi, the Last Yahi” – historia człowieka znanego jako „ostatni dziki Indianin w Ameryce Północnej”. Film został włączony do serii The American Experience, emitowanej w ogólnokrajowej telewizji PBS. Zdobył również nominację do nagrody Emmy w kategorii filmu dokumentalnego. Zdobywca “Golden Eagle” CINE.
 
Producent, reżyser: „Who Owns the Past?” – godzinny dokument pokazujący walkę amerykańskich Indian o szczątki przodków. Transmitowany na terenie całego kraju przez PBS, w ramach serii niezależnych produkcji.

Współproducent: „Shut Up, Sit Down and Listen”. Półtoragodzinna opowieść o „dźwiękowej” podróży japońskiego kompozytora do New Mexico, po to, by uczyć się od Indian Pueblo. Film pokazany przez NHK-TV Japan.

Producent, reżyser: „Rosebud to Dallas”. Historia trzech indiańskich rodzin przesiedlonych do Dallas z Rezerwatu Sioux Rosebud w Południowej Dakocie w związku podpisaną ustawą o przesiedleniu Indian. Emitowany w Kera TV w Dallas oraz KUSD-TV w Południowej Dakocie.

Producent, reżyser: „Promise and Practice”. Emitowany w Kera TV oraz KCHU-Radio w Dallas.

Producent, reżyser, autor scenariusza: „Chauvet Cave” (tytuł roboczy). Za pomocą najstarszych rysunków jaskiniowych próbuje lepiej zrozumieć ewolucję ludzi oraz ich przodków na przestrzeni wieków.

Producent, reżyser: „The Kennewick Man”. Dziewięciominutowy program dla WNET-TV,  New York's Religion and Ethics News Weekly, PBS.

Kierownik produkcji: „Convention” (tytuł roboczy). Pełnometrażowy dramat w reżyserii Vicente Franco, nakręcony na konwencie Partii Demokratycznej.

Produkcja materiałów interaktywnych – New Media:

New Media and Interactive Producer: „Public Broadcast in Public Places” (inicjatywa związana z cyfrową serią „California and the American Dream”), cztery płyty DVD,  4 wersje na iPod, dwie strony internetowe www.californiaseries.org i pbs.org/california, moduły cyfrowe czterech programów z serii „California and the American Dream”.  

Producent Interactive Video: „California: A Place a People, A Dream”; 86-cio minutowa prezentacja interaktywna wielokulturowej historii Kalifornii (The Oakland Museum).  

Producent interactive: „TV of Tomorrow”; piętnastominutowy prototyp telewizji interaktywnej dla Corporation for Public Broadcasting.

Inne projekty: Gerbode Fellowship 2001.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

ANOMIN (niezweryfikowany)

Jak coś to dobry kebab jest na Sapiehy boczna spółdzielczości pracy
Chester (niezweryfikowany)

Niedaleko mnie, może wpadne. ;)
bartt (niezweryfikowany)

bede na pewno . fajnie ze sie cos takiego organizuje
POLAKOV (niezweryfikowany)

^^ git git
Zajawki z NeuroGroove
  • Narkoza

Hej!





Przeczytałem właśnie trip-report pt. Szpitalna anestezja. Ja też kilka razy byłem usypiany i faktycznie miałem niezłe banie.... tylko nigdy nie myślałem o tym jako o przeżyciach

dragowych... może dlatego, że było to narzucone z góry a nie zaplanowane przeze mnie... nie pamiętam jakie środki dostawałem, nie zwracałem na to uwagi, ale to mógł być fentanyl.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

własny dom, po kilku wartościowych lekturach, chęć poznania siebie, bez przypałów, 1 piwko, neutralne nastawienie jakby przytłumione

Spokojne popołudnie, zarezerwowane na mój "mały" seans ze znaczkiem pod językiem.. 

Zaznaczam, że LSD zawsze traktowałam zawsze z szacunkiem i niezmiernie cieszyłam się, że tym razem sama go wypróbuję i dziękuję mojemu dostawcy. Do tego ciągle poszukiwałam swojej drogi, byłam pełna rozsterek, niepogodzona z wewnętrznym JA, otoczeniem i tęskniąca za prawdą, ważne pytania wręczm mnie przygniatały. Nastawiłam się twórczo.

  • Bad trip
  • LSD-25

 

Psychoanalityczna reasumpcja podświadomości czyli bad trip i jego interpretacja

 

Czas: noc z 13 na 14 lutego 2012 roku

Materiał: LSD 180 µg

Przebieg:

Start ~ 23:30

Wejście ~ 01:10

Koniec ~ 05:30

 

  • LSD-25
  • Marihuana
  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pierwszy raz

POUCZENIE SERWISU NEUROGROOVE: OBSŁUGIWANIE POJAZDÓW LUB URZĄDZEŃ MECHANICZNYCH W STANIE NIETRZEŹWYM LUB ZMIENIONEJ ŚWIADOMOŚCI JEST SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYM ZACHOWANIEM, MOGĄCYM SPOWODOWAĆ ŚMIERĆ BĄDŹ KALECTWO POSTRONNYCH OSÓB. JEŚLI COŚ BRAŁEŚ - NIE JEDŹ. JEŚLI PRZEBYWASZ Z OSOBĄ NIETRZEŹWĄ PROWADZĄCĄ LUB PLANUJĄCĄ PROWADZIĆ SAMOCHÓD - POWSTRZYMAJ JĄ, ZANIM NASTĄPI TRAGEDIA.