Skuteczna walka z przestępczością narkotykową celem spotkania GIF z CBŚP i CSP

CBŚP wspólnie z CSP zorganizowało w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Pani Ewa Krajewska Główny Inspektor Farmaceutyczny, nadinsp. Paweł Półtorzycki Komendant CBŚP oraz insp. Anna Jędrzejewska-Szpak Komendant CSP w Legionowie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

CBSP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

30

CBŚP wspólnie z CSP zorganizowało w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Pani Ewa Krajewska Główny Inspektor Farmaceutyczny, nadinsp. Paweł Półtorzycki Komendant CBŚP oraz insp. Anna Jędrzejewska-Szpak Komendant CSP w Legionowie.

Dotychczasowa współpraca pomiędzy polską Policją oraz Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym to zabezpieczone znaczne ilości prekursorów narkotykowych, setki tysięcy nielegalnie pozyskanych wyrobów medycznych oraz współpraca na poziomie strategicznym, międzynarodowym i eksperckim. Rozwój współpracy pomiędzy Policją oraz GIF, to konieczność podążania za trendami w zakresie przestępczości i budowanie umiejętności ich skutecznego zwalczania i zapobiegania. Polityka w tym zakresie jest realizowana przez zacieśnienie współpracy na poziomie krajowym, jak również międzynarodowym - między innymi poprzez włączenie Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej w działania europejskiej platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, której przewodniczy Centralne Biuro Śledcze Policji.

Zgromadzonych gości przywitał nadinsp. Paweł Półtorzycki, który podkreślił rolę współpracy Policji z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym. Dziękując za dotychczasowe współdziałanie w walce z zorganizowaną przestępczością podkreślił, że przestępczość narkotykowa pozostaje jednym z priorytetów CBŚP, szczególnie w aspekcie wykorzystywania wyrobów medycznych przy produkcji narkotyków. W czasie spotkania Pani Ewa Krajewska Główny Inspektor Farmaceutyczny wspólnie z przedstawicielami GIF mieli możliwość zapoznania się z procesem kształcenia policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzonego w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych. Warto podkreślić, że w tym obiekcie szkoleniowym realizowane są międzynarodowe projekty z udziałem wielu zagranicznych partnerów. Podczas wizyty naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP nadkom. Michał Aleksandrowicz przedstawił problematykę likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych z praktycznego punktu widzenia. W trakcie spotkania zaprezentowano także środki ochrony osobistej oraz wyposażenie wykorzystywane w tego typu działaniach.

Drugą część wizyty rozpoczęła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, która omówiła charakterystykę funkcjonowania placówki szkoleniowej w systemie kształcenia policyjnego, a także ofertę kursów podstawowych i specjalistycznych, które są realizowane w CSP.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym, w czasie którego omówiono możliwości współpracy pomiędzy GIF, CBŚP oraz CSP w Legionowie w ramach kooperacji na gruncie szkoleniowo-dydaktycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, które stoją przed Inspektorami GIF realizującymi zadania kontrolne.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

Wiek i waga: 18 lat :) 60 kg

Doświadczenie: Alkohol, Nikotyna, MJ, teina, DXM, tatarak.

Substancja: 375mg DXM ,czyli 25 tabletek Acodinu

Set&Setting: Nastrój średni, lekki ból głowy, lekkie podekscytowanie zwiększoną dawką DXM, pełny żołądek. Chęć na coś ciekawego. Zima,południe.

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

myślałem, że marihuana na mnie nie działa XD

Nie umiałem się zaciągać, debile mi nie wytłumaczyli. Pytałem jak się to robi, o co chodzi, próbowałem np połykać dym... Słyszałem tylko "po prostu się kurwa zaciągnij!". A ja myślałem: "no przecież jak trzymam to w ustach, to ciągnę ten dym". Z powodu właśnie takich debili, którzy nie potrafili wyjaśnić, że chodzi o zassanie dymu z jamy ustnej do płuc, żeby mógł zadziałać... wierzyłem, że jestem odporny na marihuanę.

  • Dekstrometorfan

Wiek: 22

Doświadczenie: mj, hash, amfa, gałka, DXM

Set & Setting: pokój, wrzut o 20.00, wywalenie na łóżku i jakiś marny film z Gibsonem (Edge of Darkness bodajże). Ostatni posiłek jadłem 2h temu żeby nieco ulżyć i tak katowanemu żołądkowi i przyśpieszyć działanie.

Dawka: 900mg+50g bimbru na 72kg przepite lemoniadą cappy

T+0

Wygodnie ułożony na łóżku wrzucam pierwsze opakowanie Acodinu. Film zaczyna się nieciekawie i dalej będzie tak samo (ale mniejsza z tym)

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Plaża, niestabilna pogoda, z przewagą słońca, zmienne zachmurzenie, krystaliczne powietrze.

Gwoli wstępu – trip po kartonikach z blottera WOW, które to miałem zareklamować przy okazji pisania raportu. Niestety z uwagi na to, że w moim wieku cykl kwasowy to 2, góra 3 podróże w roku, recenzja odsunęła się w czasie, nad czym ubolewam. W ramach przeprosin mogę jedynie przesłać wyrazy szacunku mojemu drogiemu Sprzedawcy:

randomness