Setki godzin nagrań dilera warszawskich celebrytów

Nawet rok mogła trwać policyjna inwigilacja Cezarego P., zaopatrującego w kokainę warszawską wyższą klasę średnią i celebrytów. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że śledczy zgromadzili setki godzin nagrań z podsłuchów i obserwacji handlarza narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Rafał Pasztelański

Odsłony

1825

Nawet rok mogła trwać policyjna inwigilacja Cezarego P., zaopatrującego w kokainę warszawską wyższą klasę średnią i celebrytów. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że śledczy zgromadzili setki godzin nagrań z podsłuchów i obserwacji handlarza narkotyków. W sprawie zatrzymano już 9 osób, w tym dwóch klientów mężczyzny. Sam Cezary P. zaskarżył decyzję o umieszczeniu go w areszcie.

Rozpracowując Cezarego P. policjanci z CBŚ i stołecznej Prokuratury Okręgowej zgromadzili bardzo obszerny materiał dowodowy. Tym bardziej, że choć śledztwo wszczęto formalnie dziewięć miesięcy temu, to rozpracowywanie operacyjne zaczęto znacznie wcześniej. – Dysponujemy setkami godzin nagrań rozmów Cezarego P. oraz pomagających mu córki i żony, a także jego pomocników. Oczywiście mamy nagrane setki transakcji narkotykowych, tych dokonywanych przez telefon lub za pośrednictwem sms czy innych komunikatorów. Teraz pozostaje to przekuć na materiał procesowy – mówi oficer CBŚP.

Sam Cezary P. złożył do sądu zażalenie na aresztowanie. Uważa, że nie ma podstaw, aby był pozbawiony wolności i prokuraturze winny wystarczyć podobne środki zapobiegawcze, jakie zastosowane wobec bliskich P. Co ciekawe, mężczyznę reprezentuje znany stołeczny prawnik, który bronił m.in. jednego z oskarżonych w sprawie transportu ponad tony kokainy o wartości ok. 100 mln zł z Kolumbii do Polski na przełomie 2008 i 2009 r.

Wyrok za namiar na dilera

W śledztwie, poza Cezarym P., jego żoną, córką oraz trzem pomocnikom, zarzuty przedstawiono także dwóm nabywcom kokainy. W ciągu kilku tygodni zaczną się przesłuchania osób podejrzewanych o kupowanie narkotyków od P. Do tej pory ustalono, że diler miał stały kontakt z ok. 250 – 300 osobami. Wiadomo, że wielu klientów w obawie przed podsłuchami używało slangu, choć zabiegi te często były zdaniem policjantów naiwne. Okazuje się, że prokuratorskie zarzuty mogą usłyszeć nie tylko ci, którzy kontaktowali się bezpośrednio z Cezarym P.

– Odpowiedzialność karną mogą ponieść także osoby, który np. przekazywały numer telefonu do P. swoim znajomym, szukającym osoby handlującej narkotykami. W takim wypadku mamy do czynienia z udzieleniem pomocy do obrotu narkotykami – wyjaśnia prok. Michał Dziekański, rzecznik stołecznej Prokuratury Okręgowej. Nieoficjalnie wiadomo, że śledczy namierzyli także dostawców kokainy dla Cezarego P. Ten wątek sprawy jest wciąż niejawny.

Zasadzka

Siatka 48-letniego Cezarego P. została rozbita przez CBŚP i prokuraturę w drugiej połowie kwietnia. Pochodzący z warszawskiej Woli handlarz został zatrzymany na ul. Hożej, gdy sprzedawał swojemu stałemu klientowi kokainę. W tym samym czasie ujęto wszystkie osoby pomagające P. w narkobiznesie.

Podczas przeszukań znaleziono 90 gramów kokainy bardzo dobrej jakości i kilkadziesiąt tysięcy zł w gotówce. Z racji dużej czystości narkotyku, diler sprzedawał go po ok. 500 zł za gram. Z ustaleń policji wynika, że tylko w ciągu ostatnich dwóch lat na handlu kokainą P. miał zarobić ok. miliona zł. Zyski miał inwestować w nieruchomości oraz gastronomię.

Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Warszawie zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów obrotu ponad 3,4 kg kokainy.

Oceń treść:

Average: 6.7 (3 votes)

Komentarze

WRB
500zł za gram... grubo.
jhb (niezweryfikowany)
czy pożyteczni nie widzą jak sie kompromitują? likwidują interes zaopatrujący konsumentów w trowar wysokiej jakości, czyli wystawiają ich teraz na źródła serwujące niską jakośc i tym samym narażając zdrowie konsumentów, podatników, ludzi którzy podatkami utrzymują tych darmozjadów i szkodników społecznych!
Udus (niezweryfikowany)
Swoje zarobil . Dostanie z 3 lata. Możecie go cmoknac
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Ach, życie jest słodkie. Albo Ech, życie jest gorzkie. Albo oba naprzemian. Tak mi sie wydaje :)
Wakacje po maturze długo będe pamiętał, jak wszystkie zresztą odkąd jako młody szczurek poczułem pierwszy raz zapach trawy...A potem przydusiła mnie w płucach.O czym to ja miałem...


  • Efedryna
  • Kofeina
  • Pozytywne przeżycie

Bylem przede wszystkim ciekaw, jak ten specyfik zadziała. Często chodzę kompletnie zmulony i szukałem jakiegoś remedium

Od dłuższego czasu chodziłem mocno zmulony. Zawdzięczam to zapewne siedzącemu trybowi życia typowego programisty, co na dodatek przyczyniło się do powolnego wzrostu wagi. Postanowiłem znaleźć coś, co spowoduje że będę bardziej zmotywowany, pobudzony, a przy tym sprawi że zacznę chudnąć. Wiem oczywiście o tabletkach Tussipect, ale są one obecnie na receptę i wolałem poszukać czegoś naturalnego. Na dodatek miało być to coś legalnego. Niemożliwe? Możliwe. Na dodatek efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

  • DPT
  • Marihuana
  • Ruta stepowa
  • Tripraport

Spotkanie z jedną z najbliższych mi osób, w dodatku także psychonautą biorącym udział w ceremonii. Chęć wspólnego przeżycia czegoś wspaniałego i dającego samahdi. Ostatnimi czasy psychodeliki i tematy krążące w około ich stały się istotnym elementem mojej osobowości. Pozwoliły mi dostrzec zagłębione w nieświadomości problemy rzutujące na moje zachowanie w dorosłym życiu. Była to także chęć sprawdzenia siły DPT z iMAO. Z mojej strony chciałem by było to odświętne szamańskie doświadczenie. Duży wpływ na mnie miało zażyte wcześniej LSD i fakt przeczytania Tybetańskiej Księgi Umarłych.

 

 

Do mojego przyjaciela przyjechałem pociągiem. Odebrał mnie w te wczesne popołudnie z dworca i chwilę później już rozsiedliśmy się w herbaciarni na miłych pufach i zajęliśmy rozmową w oczekiwaniu na białą herbatę. Wymieniłem z nim kilka zdań na temat LSD zjedzonego kilka dni wcześniej oraz oczekiwania związane z połączeniem ruty z DPT. Podczas picia herbaty omówiliśmy też czytane przez nas namiętnie książki Grofa czy raport Strassmana z badań nad DMT. Ustaliliśmy, że podjedziemy do znajomego po zielsko i następnie zajmiemy się już tylko sednem doświadczenia.

  • Lorazepam

*Nazwa substancji: klonazepam, alprazolam, diazepam, estazolam....


*Doświadczenie: niemałe


randomness