REKLAMA
Ruszyła strona dopalaczekradnazycie.pl

„Dopalacze kradną życie” to akcja profilaktyczna, łącząca wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Do jakości "paktu przeciwko dopalaczom" trafnie ustosunkował się jakiś czas temu MONAR. Jak będzie ze stroną, będącą tegoż paktu pokłosiem? Zobaczymy.

Odsłony

6

„Dopalacze kradną życie” to akcja profilaktyczna, łącząca wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Od dziś wszystkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.dopalaczekradnazycie.pl.

Inauguracja kampanii odbyła się pod koniec lipca, kiedy to został podpisany pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

Blisko 70 inicjatyw

Na nowej stronie znalazła się m.in. mapa inicjatyw antydopalaczowych. Jest to lista podejmowanych lub planowanych działań profilaktycznych związanych z walką z tymi niebezpiecznymi substancjami.

Lista zawiera już blisko 70 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, m.in. policję czy Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby, instytucje lub organizacje, które planują przeprowadzenie własnej akcji, zachęcamy do zgłaszania się poprzez specjalny formularz umieszczony na stronie.

Potrzebna profilaktyka

Strona www.dopalaczekradnazycie.pl to także informacje profilaktyczne dotyczące niebezpieczeństw związanych z dopalaczami. We współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii opracowano poradniki m.in. dla nauczycieli i rodziców oraz informacje, jak należy pomóc osobie, która zatruła się dopalaczami.

Strona zawiera także informacje o najważniejszych numerach telefonów, pod którymi należy szukać pomocy w sprawie dopalaczy.

Oceń treść:

Brak głosów