Rozbita grupa „Ziela”

Do sprawy zatrzymano 13 osób, zabezpieczając przy tym m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskano samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy z CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

CBŚP

Odsłony

305

Policjanci CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Do sprawy zatrzymano 13 osób, zabezpieczając przy tym m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskano samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy z CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej prowadzone jest od wielu miesięcy przez policjantów z Wydziału w Zielonej Górze Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP wspólnie z prokuratorami Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2015 – 2016 na terenie woj. lubuskiego. Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie grupy mogli sprzedawać różne narkotyki tj.: kokainę, marihuanę i amfetaminę. Z wstępnych ustaleń wynika, że członkowie grupy nabywali także poza granicami kraju wyroby akcyzowe oraz mogli zajmować się handlem alkoholem. Według śledczych w tym okresie członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu do palenia, co mogło spowodować straty dla Skarby Państwa na kwotę około 42 milionów złotych.

Blisko 200 policjantów z CBŚP, antyterrorystów z Gorzowie Wlkp. i funkcjonariuszy z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zielonej Górze i Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze wzięło udział w akcji przeprowadzonej w ostatnich dniach na ternie woj. lubuskiego. Wówczas to zatrzymano 13 osób. W trakcie działań zabezpieczono m.in. różnego rodzaju anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Odzyskano także samochód osobowy wart około 65 tys. zł, utracony na terenie Niemiec. Na poczet przyszłych kar oraz grzywien zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce.

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu jeden z zatrzymanych o pseudonimie „Zielu” usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym prokuratorzy ogłosili zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Benzydamina
 • Odrzucone TR
 • Pozytywne przeżycie

Czwartkowy wieczór, około 10 grudnia 2010 (nie mam dokładnej daty). Spokojny, ale zniecierpliwiony żeby spożyć nową substancję. Trochę zniechęcony negatywną opinią Hyperreala, jednak to się zmieniło :D

Większość danych z eksperiencji mam zapisane na telefonie w formie luźnych, nie do końca trzeźwych notatek, ale staram się przypomnieć szczegóły jak najbardziej się da. Czasy są przybliżone, zresztą potem straciłem poczucie więc będę mówił w skrócie...

21: punkt 0, spożycie długo przygotowywanej substancji. Trzeba było połknąć trochę słonej wody gdyż zfiltrowanie tego nie było proste, ale następnym razem już szło łatwiej i bez trucia się solą.

 • Bieluń dziędzierzawa

W Polsce najczęściej spotykane odmiany Datury to: 

Datura Brugmansia -- inne nazwy to Angel's Trumpet,Engelstrompete,Drzewo Datury,Trąby Anielskie ; bywa zaliczana do grupy brugmansii, kwiaty mają postać dużych,dzwonecznikowatych ,zwykle żółtych lub białych kwiatów,zwisających w dół ; cena pod koniec okresu wysiewu w 2001 roku - 12 nasion - 5,90 zł ,same nasiona są dość duże,jesli sa mlode - srednio 3mm/2mm kolor pomarańczowy/zółty ,jeśli mocno wysuszone - 2mm/1mm,koloru ciemnobrązowego. Kwiaty pachnące,roślina jest wieloletnia.

 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Przeżycie mistyczne

Miejsce: bezpieczny domek na uboczu Pierwszy mocniejszy samotny trip z lekką dozą niepewności.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że poniższy trip raport będzie raczej nieudolną próbą opisania czegoś czego nie da się opisać słowami. Zdecydowałem się na publikację ponieważ dokonałem pewnych spostrzeżeń które mogą okazać się pomocne niektórym użytkownikom.

 • 5-APB
 • 5-HTP
 • 6-APB
 • Przeżycie mistyczne

W domu, zmęczona, chcąca "ogarnąć się" przed przyjściem znajomych; niezadowolenie chłopaka z pomysłu na branie czegoś´.

Całą tą historie powinno zacząć się „za siedmioma górami, za siedmioma dolinami…” i opowiadać dzieciaczkom przed snem. Bajka to jednak nie jest, a i początek aż tak bajkowy nie był.

Wróciłam z chłopakiem (T) z uczelni. Byliśmy zmęczeni, zbliżało się wiele kolokwiów, a 2 ostatnie noce prawie nie spaliśmy – nauka plus do tego jakieś prochy. Nie bardzo mieliśmy siłę na cokolwiek, a wieczorem mieli przyjść do nas znajomi pograć na naszym nowym komputerze.