Rosja: Dziewięciokrotnie wzrosła narkomania

Narkomania w Rosji A.D. 2003

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/IAR

Odsłony

3499
W Rosji w ciągu ostatniej dekady aż 9-krotnie wzrosła liczba narkomanów. Przedstawiciele organizacji pozarządowych narzekają, że władze przeznaczają zbyt mało pieniędzy na kampanię antynarkotykową.

Przewodniczący rosyjskiego komitetu do walki z narkomanią Wiktor Czerkiesow powiedział, że w Rosji może być 4 miliony narkomanów. Oficjalnie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy, ale ta liczba jest prawdopodobnie znacznie zaniżona.

Według Czerkiesowa, narkomani stanowią 3 procent ludności Rosji. Zdecydowanie najczęście narkotyków zażywa młodzież z duzych miast - Moskwy i Petersburga. Specyfiką rosyjskiej narkomanii jest bardzo wysoki odsetek osób zarażonych wirusem HIV. Według Wiktora Czerkiesowa, może on wynosić nawte 60 procent. Z tego też powodu władze rozpoczęły kampanie reklamową, która ma zniechęcić do narkotyków. Reklamówki ukazują się w radiu i telewizji.

Testom na obecność narkotyków poddali się też znani rosyjscy politycy i artyści - Giennadij Rajkow, Władimir Żyrynowski i Wiktor Kirkorow. Przedstawiciele organizacji społecznych twierdzą jednak, że akcja ma charakter doraźny, a władze przeznaczają bardzo mało pieniędzy na walkę z narkomanią.


tekst nadesłał: poison(na)poison.art.pl

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

fAtUM (niezweryfikowany)
mysle ze juz zadna kampania nie zniecheci tych 4 mln. jedyna opcja to tak tylko jechac dilowac i sie dorobic!
.chudy. (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
Maciuś z Klanu (niezweryfikowany)
no tak. takiego kurwa mamy sasiada, degenerata. ja tam se lubie zajarac blunta. no nie ma to tatmto. no na razie...&gt;&gt;&gt;x_t_c&lt;&lt;&lt;... <br>
Rysio i Grażynk... (niezweryfikowany)
WON KURWA WON NARKOMANI!!!!!!! <br> <br>X T C Power ! ! !
Daft (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
bill clinton (niezweryfikowany)
to chyba jakieś bzdety, w rosji taka bieda... kogo tam stać na narkotiki? <br>jeśli rzeczywiście N. wzrosła to pewnie głównie dzięki samej moskwie, <br>ale moskwa to nie rosja, to dwa różne światy, jak jing i jang, jak cow n chicken... <br>a może poprostu ostatnie badania robili 10 lat temu, wiecie jak wtedy wyglądała administracja u ruskich-chaos i deficyt po upadku zsrr, <br>pewnie wzięli stare dane z okresu przed 89 i na tym oparli wyliczenia. <br>nie można się więc dziwić, że 9x wzrosło, mijają lata to raz, moskwa się bogaci-dwa, dane są dokładniejsze-trzy! <br>a Żyrenowski nie musi się wcale badać, przecież widać, że on na białku jedzie. jeśli badania wykażą, że jest czysty to zwracam honor ale w takim wypadku stanowić będzie to zły przykład dla młodych - &quot;nie pali... i zobaczcie jaki nerwus &quot;
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza


Salvia divinorumExp: ziolo, bialko, dxm, benzydamina, powoj

Set: wieczor, moje mieszkanie lub jakies odludzie (nie wiem gdzie to bylo, bo bylo ciemno, grunt ze za miastem)


  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina

Subsatncje : Dekstrometorfan , Kodeina , Alkohol

Ilość : 750mg : 150mg

S&s : Mój pokój, muzyka psychodeliczna, wizje za zamkniętymi oczami, spacery po okolicy - nastawienie pozytywne, jak zawsze.

Substancje pomocnicze : czerwony grejpfrut, tabaka, 2tabletkiMGB6, piwo

Data : 22,01.09

  • 4-HO-MIPT
  • Tripraport

Piękny sobotni poranek na obrzeżach Krakowa. Jednoosobowy, niezaplanowany trip. Świeży umysł po dobrze przespanej nocy.

Jako że na NG nie ma zbyt wielu opisów działenia tej substancji, pokusiłem się o napisanie TR'u, enjoy.

  • Ketony
  • Pierwszy raz

Spokojny wieczór, sam w pokoju, który oświetla tylko blask monitora i lampka stołowa. Podekscytowany na myśl o przeżyciu nowego doświadczenia.

 Pierwszy raz z 4CMC

                Z precyzją kruszę kryształ, który podsypał dostałem w prezencie od kolegi. Kładę kryształ na kartce papieru, zginam kartkę na pół tak, aby kryształ znalazł się pomiędzy cienkimi stronami.
Biorę pałeczki do sushi. Zaczynam działać, czuję się jakbym wałkował ciasto na pizze.

randomness