REKLAMA
Rosja: Dziewięciokrotnie wzrosła narkomania

Narkomania w Rosji A.D. 2003

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/IAR

Odsłony

3493
W Rosji w ciągu ostatniej dekady aż 9-krotnie wzrosła liczba narkomanów. Przedstawiciele organizacji pozarządowych narzekają, że władze przeznaczają zbyt mało pieniędzy na kampanię antynarkotykową.

Przewodniczący rosyjskiego komitetu do walki z narkomanią Wiktor Czerkiesow powiedział, że w Rosji może być 4 miliony narkomanów. Oficjalnie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy, ale ta liczba jest prawdopodobnie znacznie zaniżona.

Według Czerkiesowa, narkomani stanowią 3 procent ludności Rosji. Zdecydowanie najczęście narkotyków zażywa młodzież z duzych miast - Moskwy i Petersburga. Specyfiką rosyjskiej narkomanii jest bardzo wysoki odsetek osób zarażonych wirusem HIV. Według Wiktora Czerkiesowa, może on wynosić nawte 60 procent. Z tego też powodu władze rozpoczęły kampanie reklamową, która ma zniechęcić do narkotyków. Reklamówki ukazują się w radiu i telewizji.

Testom na obecność narkotyków poddali się też znani rosyjscy politycy i artyści - Giennadij Rajkow, Władimir Żyrynowski i Wiktor Kirkorow. Przedstawiciele organizacji społecznych twierdzą jednak, że akcja ma charakter doraźny, a władze przeznaczają bardzo mało pieniędzy na walkę z narkomanią.


tekst nadesłał: poison(na)poison.art.pl

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

fAtUM (niezweryfikowany)
mysle ze juz zadna kampania nie zniecheci tych 4 mln. jedyna opcja to tak tylko jechac dilowac i sie dorobic!
.chudy. (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
Maciuś z Klanu (niezweryfikowany)
no tak. takiego kurwa mamy sasiada, degenerata. ja tam se lubie zajarac blunta. no nie ma to tatmto. no na razie...&gt;&gt;&gt;x_t_c&lt;&lt;&lt;... <br>
Rysio i Grażynk... (niezweryfikowany)
WON KURWA WON NARKOMANI!!!!!!! <br> <br>X T C Power ! ! !
Daft (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
bill clinton (niezweryfikowany)
to chyba jakieś bzdety, w rosji taka bieda... kogo tam stać na narkotiki? <br>jeśli rzeczywiście N. wzrosła to pewnie głównie dzięki samej moskwie, <br>ale moskwa to nie rosja, to dwa różne światy, jak jing i jang, jak cow n chicken... <br>a może poprostu ostatnie badania robili 10 lat temu, wiecie jak wtedy wyglądała administracja u ruskich-chaos i deficyt po upadku zsrr, <br>pewnie wzięli stare dane z okresu przed 89 i na tym oparli wyliczenia. <br>nie można się więc dziwić, że 9x wzrosło, mijają lata to raz, moskwa się bogaci-dwa, dane są dokładniejsze-trzy! <br>a Żyrenowski nie musi się wcale badać, przecież widać, że on na białku jedzie. jeśli badania wykażą, że jest czysty to zwracam honor ale w takim wypadku stanowić będzie to zły przykład dla młodych - &quot;nie pali... i zobaczcie jaki nerwus &quot;
Zajawki z NeuroGroove
  • Morfina

Dla leków tej grupy stosuje się nazwę opioidy bądź dawniej opiaty. Nazwa opioidy odnosi się do każdej substancji endogennej bądź syntetycznej wywołującej działanie podobne do morfiny. Opiaty ograniczają się tylko do substancji syntetycznych. Opioidy działają za pośrednictwem receptorów opioidowych. Istnieje kilka typów tych receptorów, wśród nich najważniejsze są m (mi), d (delta) i k (kappa).

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Niedospany z napięciem emocjonalnym

Witam, oto moje sporządzenie doświadczenia psychodelicznego wywołane Psylocybiną cubensis odmianą cambodian + lufa Haszyszu 

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Dom, ciekawość, ekscytacja.

Acodin zakupiony bezproblemowo w pobliskiej aptece, udaję się do domu pełen ekscytacji, ponieważ moje doświadczenie z psychodelikami jest bardzo nikłe.

Dotarłem szczęśliwie do domu, rodziców nie ma mogę spokojnie zażyć środek na kaszel. Biorę dawki po 5 tabletek co 5 minut. Siedzę przy komputerze słucham muzyki i czekam na pierwsze efekty...