REKLAMA
Rosja: Dziewięciokrotnie wzrosła narkomania

Narkomania w Rosji A.D. 2003

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/IAR

Odsłony

3473
W Rosji w ciągu ostatniej dekady aż 9-krotnie wzrosła liczba narkomanów. Przedstawiciele organizacji pozarządowych narzekają, że władze przeznaczają zbyt mało pieniędzy na kampanię antynarkotykową.

Przewodniczący rosyjskiego komitetu do walki z narkomanią Wiktor Czerkiesow powiedział, że w Rosji może być 4 miliony narkomanów. Oficjalnie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy, ale ta liczba jest prawdopodobnie znacznie zaniżona.

Według Czerkiesowa, narkomani stanowią 3 procent ludności Rosji. Zdecydowanie najczęście narkotyków zażywa młodzież z duzych miast - Moskwy i Petersburga. Specyfiką rosyjskiej narkomanii jest bardzo wysoki odsetek osób zarażonych wirusem HIV. Według Wiktora Czerkiesowa, może on wynosić nawte 60 procent. Z tego też powodu władze rozpoczęły kampanie reklamową, która ma zniechęcić do narkotyków. Reklamówki ukazują się w radiu i telewizji.

Testom na obecność narkotyków poddali się też znani rosyjscy politycy i artyści - Giennadij Rajkow, Władimir Żyrynowski i Wiktor Kirkorow. Przedstawiciele organizacji społecznych twierdzą jednak, że akcja ma charakter doraźny, a władze przeznaczają bardzo mało pieniędzy na walkę z narkomanią.


tekst nadesłał: poison(na)poison.art.pl

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

fAtUM (niezweryfikowany)
mysle ze juz zadna kampania nie zniecheci tych 4 mln. jedyna opcja to tak tylko jechac dilowac i sie dorobic!
.chudy. (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
Maciuś z Klanu (niezweryfikowany)
no tak. takiego kurwa mamy sasiada, degenerata. ja tam se lubie zajarac blunta. no nie ma to tatmto. no na razie...&gt;&gt;&gt;x_t_c&lt;&lt;&lt;... <br>
Rysio i Grażynk... (niezweryfikowany)
WON KURWA WON NARKOMANI!!!!!!! <br> <br>X T C Power ! ! !
Daft (niezweryfikowany)
Większość obywateli Rosji ma tak ciekawą sytuację życiową, że nie pozostaje nic innego, jak tylko zapodać sobie herę...i co ma zmienić ta kampania antynarkotykowa ?
bill clinton (niezweryfikowany)
to chyba jakieś bzdety, w rosji taka bieda... kogo tam stać na narkotiki? <br>jeśli rzeczywiście N. wzrosła to pewnie głównie dzięki samej moskwie, <br>ale moskwa to nie rosja, to dwa różne światy, jak jing i jang, jak cow n chicken... <br>a może poprostu ostatnie badania robili 10 lat temu, wiecie jak wtedy wyglądała administracja u ruskich-chaos i deficyt po upadku zsrr, <br>pewnie wzięli stare dane z okresu przed 89 i na tym oparli wyliczenia. <br>nie można się więc dziwić, że 9x wzrosło, mijają lata to raz, moskwa się bogaci-dwa, dane są dokładniejsze-trzy! <br>a Żyrenowski nie musi się wcale badać, przecież widać, że on na białku jedzie. jeśli badania wykażą, że jest czysty to zwracam honor ale w takim wypadku stanowić będzie to zły przykład dla młodych - &quot;nie pali... i zobaczcie jaki nerwus &quot;
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)

Mali trip report bo i wrazenia z tych malszych ;)

Niedziela, godzina 22.00

W przyjaznym gronie trzech bliskich mi osob

w domku jednej z nich postanowilismy popatrzec

jak kolorowe ubranka wiruja w pralce nabierajac

czystosci.

To niezwykle wydarzenie postanowilismy sobie

urozmaicic spozywajac 1,5 ml GBL.

  • Bieluń dziędzierzawa

Cóż, właściwie to ten trip nie był w sumie wcześniej planowany, tak się jakoś złożyło, że wybrałem się z kumplem [kovens - greetz :PP ] po nasionka Ipomoea violacea do centrum handlowego [hmm `ttw dom i ogrod`].


Wyposażenie - w sumie mieliśmy ze sobą jedynie litr yerby i browara :) Tak w sumie od niechcenia zabrałem też ze sobą paczkę bielunia [datura faustousa], w sumie nie zamierzając tego wcinać.


  • Diazepam
  • Inne
  • Ketony
  • Paroksetyna
  • Uzależnienie

Okres przedświąteczny, który obfitował wcześniej w ekstremalne przeżycia. Mini ciąg w samotności i spokoju w domu

O to jak zamieniłem się w ketonowe zwierzę.

Żółty (Wolny) sort

Dość niedawno moja przygoda z hex-en'em i ogromną ilością benzo skończyła się mega psychozą

Gdy prawie zapomniałem o tej substancji znalazłem ja schowaną. Co zaszkodzi jeszcze raz spróbować? Pamiętając jakie to mocne zaatakowałem małe dawki.

Myślę, taki rzeźnik dopaminy w progowych dawkach pomnożę mi z mega zaległościami na studiach i zdać 7 semestr.

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji: DXM (dekstrometorfan)

poziom doświadczenia: DXM brałem przez dwa lata.

dawki: od 100mg do 900mg

metoda zażycia: zawsze doustnieNie opiszę tu konkretnej jednej fazy na DXM, lecz chciałbym na DXM spojrzeć z perspektywy dwóch lat brania, od czasu gdy zaczynałem do czasu gdy skończyłem z tym środkiem raz na zawsze.A więc od początku...


randomness