REKLAMA
Rekordowy rok CBŚP. Przechwycono 2,5 tony narkotyków

Ponad 2,5 tony narkotyków przechwyciło Centralne Biuro Śledcze Policji w 2016 roku. To ponad tona więcej niż rok wcześniej. Policjanci zatrzymali 1160 osób trudniących się procederem związanym z wytwarzaniem, handlem, czy przemytem narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Interia
Grzegorz Dyjak

Odsłony

408

Ponad 2,5 tony narkotyków przechwyciło Centralne Biuro Śledcze Policji w 2016 roku. To ponad tona więcej niż rok wcześniej. Policjanci zatrzymali 1160 osób trudniących się procederem związanym z wytwarzaniem, handlem, czy przemytem narkotyków.

"Działania policjantów CBŚP spowodowały, iż zarówno w kraju jak i za granicą zabezpieczono ponad 2,5 tys. kilogramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków odurzających były zarówno popularne na rynku: marihuana, haszysz, amfetamina, jak również należące do droższych narkotyków - heroina i kokaina. Funkcjonariusze udaremnili również wprowadzenie na rynek ponad 71 tys. tabletek ecstasy" - powiedział w środę PAP kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Jedną z większych spraw realizowanych przez funkcjonariuszy CBŚP było zatrzymanie 48-letniego Cezarego P. i czterech innych osób związanych z handlem kokainą.

"Klientami dilera z warszawskiej Woli byli przedstawiciele biznesu i znani celebryci. Mężczyzna został namierzony, gdy sprzedawał swojemu stałemu klientowi kokainę. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP poszczególni klienci potrafili w ciągu miesiąca wydać na kokainę po kilkanaście tysięcy złotych, płacąc dilerowi za jedną porcję nawet 500 zł" - powiedział Szymański.

Jak dodał, na handlu kokainą P. w ostatnich dwóch latach zarobił około miliona złotych, które lokował w nieruchomościach, a także włożył w uruchomienie lokalu gastronomicznego w centrum Warszawy.

W lipcu 2016 r. policjanci CBŚP pod Elblągiem zabezpieczyli prawie 52 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 1,6 mln zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty obrotu środkami odurzającymi.

Podczas spraw związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, policjanci CBŚP współpracowali m.in. z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej. "Owocem tej współpracy było przejęcie 65 kilogramów marihuany i haszyszu o wartości blisko 2 mln złotych. Narkotyki były przemycane z jednego z krajów Unii Europejskiej i miały trafić do odbiorców w Małopolsce" - powiedział Szymański. Zatrzymano pięciu mężczyzn trudniących się wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

Współpraca międzynarodowa

Funkcjonariusze CBŚP współpracowali także z policjantami innych państw, którzy również zwalczają przestępczość narkotykową. Efektem współdziałania z policjantami z Hiszpanii było rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej, która przemycała marihuanę w transportach warzyw. W prowincji Walencja zatrzymano 13 osób. Funkcjonariusze zlikwidowali 7 plantacji marihuany i zabezpieczyli 159 kg gotowego narkotyku.

Kolejnym przykładem współpracy międzynarodowej było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami na terenie Europy. Podczas koordynowanych przez Europol działań policjanci zatrzymali 23 osoby, w tym 12 Polaków wywodzących się z rozbitego przed laty gangu pruszkowskiego. Grupa zorganizowała swoją działalność na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, tam zatrzymano najwięcej osób. Poza tym, zatrzymania miały miejsce we Francji i Danii. Policjanci zabezpieczyli ponad tonę haszyszu i broń.

W maju ubiegłego roku, funkcjonariusze CBŚP i policjanci z Liberca na terenie pogranicza zatrzymali 15 osób. Zarówno po stronie czeskiej, jak i polskiej zlikwidowano laboratoria i linie produkcyjne amfetaminy. Grupie udowodniono wprowadzenie do obrotu 7 kilogramów metamfetaminy. Podczas zatrzymań, policjanci zabezpieczyli m.in. 4,5 kg gotowych narkotyków.

W sumie w roku 2016 zabezpieczono ponad 2,5 tys. kilogramów narkotyków, w tym prawie 1,2 tys. kg haszyszu, ponad 850 kg marihuany, ponad 400 kg amfetaminy, 36 kg kokainy i prawie 6 kg heroiny, a także ponad 71 tys. tabletek ecstasy. Dla porównania w 2015 r. zabezpieczono ponad 1,3 tys. kg narkotyków i ponad 50 tys. tabletek ecstasy.

"W ubiegłym roku zlikwidowano również 12 laboratoriów, w których produkowane były narkotyki i 108 plantacji" - powiedział kom. Szymański.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Noc, wystylizowany do podróży pokój, odpowiedni strój, podniecenie i duży niepokój związany z dawką.

No i w końcu do tego doszło, lata czytania neurogroove oraz serwisów pokrewnych wreszcie doprowadziły mnie do mojego własnego trip raportu.

 

Miał to być mój 4 raz z tryptaminami, a drugi raz z 4-ho-met i stwierdziłem, że dalsze bawienie się w próbowanie dawek traci już sens, jeśli rzeczywiście chcę zacząć DOŚWIADCZAĆ, a nie ślizgać się po powierzchni doświadczenia. Można powiedzieć, że byłem gotów na wszystko, od totalnej euforii, do najgłębszego badtripa (którego oczywiście prorok mi nie poskąpił, hehe).

 

  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Lekko deszczowy wieczór. Miejsce: Wynajmowana przeze mnie stancja, na której obecnie jestem sam. Nastawienie: Chęć spróbowania czegoś nowego, poczucia nowych psychodelicznych doznań.

17:34

Siedząc przed kompem biorę jeden malutki magiczny kartonik pod górne dziąsło. W oczekiwaniu na pierwsze efekty czytam sobie opisy przeżyć innych użytkowników tego specyfiku.

18:05

  • LSD-25

O jedenastej czterdzieści pięć nastąpiło wprowadzenie matariału testowego. Kolorowy kartonik o niepozornych rozmiarach nie zapowiadał wyglądem ani aparycją tego co nas czekało… Poszliśmy na skraj łąki siadając w cieniu brzózek- pamiętam piękne słoneczne plamy- prześwity słońca które powoli wskazywało na apogeum- czyli południe. Długi czas oczekiwania zaniepokoił mnie… Już myslałem że cały eksperyment wziął w łeb. Wtedy postanowiłem że trzeba zajarać z myślą że może to będzie katalizatorem który uwolni w nas psychodeliczne jazdy, wkrótce przekonałem się że wcale się nie pomyliłem.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

randomness