Rekordowy rok CBŚP. Przechwycono 2,5 tony narkotyków

Ponad 2,5 tony narkotyków przechwyciło Centralne Biuro Śledcze Policji w 2016 roku. To ponad tona więcej niż rok wcześniej. Policjanci zatrzymali 1160 osób trudniących się procederem związanym z wytwarzaniem, handlem, czy przemytem narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Interia
Grzegorz Dyjak

Odsłony

410

Ponad 2,5 tony narkotyków przechwyciło Centralne Biuro Śledcze Policji w 2016 roku. To ponad tona więcej niż rok wcześniej. Policjanci zatrzymali 1160 osób trudniących się procederem związanym z wytwarzaniem, handlem, czy przemytem narkotyków.

"Działania policjantów CBŚP spowodowały, iż zarówno w kraju jak i za granicą zabezpieczono ponad 2,5 tys. kilogramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków odurzających były zarówno popularne na rynku: marihuana, haszysz, amfetamina, jak również należące do droższych narkotyków - heroina i kokaina. Funkcjonariusze udaremnili również wprowadzenie na rynek ponad 71 tys. tabletek ecstasy" - powiedział w środę PAP kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Jedną z większych spraw realizowanych przez funkcjonariuszy CBŚP było zatrzymanie 48-letniego Cezarego P. i czterech innych osób związanych z handlem kokainą.

"Klientami dilera z warszawskiej Woli byli przedstawiciele biznesu i znani celebryci. Mężczyzna został namierzony, gdy sprzedawał swojemu stałemu klientowi kokainę. Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP poszczególni klienci potrafili w ciągu miesiąca wydać na kokainę po kilkanaście tysięcy złotych, płacąc dilerowi za jedną porcję nawet 500 zł" - powiedział Szymański.

Jak dodał, na handlu kokainą P. w ostatnich dwóch latach zarobił około miliona złotych, które lokował w nieruchomościach, a także włożył w uruchomienie lokalu gastronomicznego w centrum Warszawy.

W lipcu 2016 r. policjanci CBŚP pod Elblągiem zabezpieczyli prawie 52 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 1,6 mln zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty obrotu środkami odurzającymi.

Podczas spraw związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, policjanci CBŚP współpracowali m.in. z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej. "Owocem tej współpracy było przejęcie 65 kilogramów marihuany i haszyszu o wartości blisko 2 mln złotych. Narkotyki były przemycane z jednego z krajów Unii Europejskiej i miały trafić do odbiorców w Małopolsce" - powiedział Szymański. Zatrzymano pięciu mężczyzn trudniących się wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

Współpraca międzynarodowa

Funkcjonariusze CBŚP współpracowali także z policjantami innych państw, którzy również zwalczają przestępczość narkotykową. Efektem współdziałania z policjantami z Hiszpanii było rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej, która przemycała marihuanę w transportach warzyw. W prowincji Walencja zatrzymano 13 osób. Funkcjonariusze zlikwidowali 7 plantacji marihuany i zabezpieczyli 159 kg gotowego narkotyku.

Kolejnym przykładem współpracy międzynarodowej było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami na terenie Europy. Podczas koordynowanych przez Europol działań policjanci zatrzymali 23 osoby, w tym 12 Polaków wywodzących się z rozbitego przed laty gangu pruszkowskiego. Grupa zorganizowała swoją działalność na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, tam zatrzymano najwięcej osób. Poza tym, zatrzymania miały miejsce we Francji i Danii. Policjanci zabezpieczyli ponad tonę haszyszu i broń.

W maju ubiegłego roku, funkcjonariusze CBŚP i policjanci z Liberca na terenie pogranicza zatrzymali 15 osób. Zarówno po stronie czeskiej, jak i polskiej zlikwidowano laboratoria i linie produkcyjne amfetaminy. Grupie udowodniono wprowadzenie do obrotu 7 kilogramów metamfetaminy. Podczas zatrzymań, policjanci zabezpieczyli m.in. 4,5 kg gotowych narkotyków.

W sumie w roku 2016 zabezpieczono ponad 2,5 tys. kilogramów narkotyków, w tym prawie 1,2 tys. kg haszyszu, ponad 850 kg marihuany, ponad 400 kg amfetaminy, 36 kg kokainy i prawie 6 kg heroiny, a także ponad 71 tys. tabletek ecstasy. Dla porównania w 2015 r. zabezpieczono ponad 1,3 tys. kg narkotyków i ponad 50 tys. tabletek ecstasy.

"W ubiegłym roku zlikwidowano również 12 laboratoriów, w których produkowane były narkotyki i 108 plantacji" - powiedział kom. Szymański.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Wszystko zaczęło się bardzo prosto; kolega - sąsiad, który wprowadził mnie w trawę, zapytał tym razem czy próbowałem kiedykolwiek grzybów. Moją pierwszą reakcją było pewne zaniepokojenie, spowodowane tym, że wiele nasłuchałem się głupot na temat grzybów (że złe, trujące itp.).

  • Szałwia Wieszcza

Hej, ho ! Okazuje sie ze SD to masakrycznie potezny psychedelik.
Szkoda ze mialem tak malo. T-R w sumie malo spektakularny ale mi sie
nudzi to napisze, ha !. Szkoda ze mi biedactwo uschlo, musze sie
zaopatrzyc w nowa sadzonke :)  • LSD-25

krysztalek byl wysmienity, zjadlem jakies 2/3, nie wiem dokladnie, bo

przy przecinaniu sie pokruszyl. moze nawet niepotrzebnie go

kroilem. od razu wyszedlem na miasto, okolo 18.00, bylo jeszcze bardzo

slonecznie i radosnie. przechodzilem kolo filharmonii, cos dzialo sie

w srodku. wchodze, a tam wyklad o globalizacji i makdonaldyzacji

(po angielsku). usiadlem sobie w ostatnim rzedzie, ale

niestety slowa ukladaly mi sie w ciagle niezrozumiale buczenie, w ogole

  • Oksykodon
  • Tripraport

Nastawienie bardzo pozytywne, humor dopisuje, bardzo dobre samopoczucie w oczekiwaniu na wejście fazy (rano). Od ciepłego łóżka i kocyku w domu przez osiedle, do samochodu i innych miejsc w mieście. Pierw sam później z moimi ludźmi, przy których moge zachowywać sie w pełni swobodnie , bez względu na to w jakim byłbym stanie i cob bym zażył. Cały "zarząd" ekipy to kilkanaście osób , w tym niektórzy nie piją nawet alkoholu(kierowcy) i zajmują się zarabianiem a niektórzy jadą ze wszystkim ostro po bandzie, znamy sie od lat, nikt nikomu niczego nie wypomina ani nie moralizuje.

Oksykodon - bardzo silny syntetyczny opioidowy lek przeciwbólowy, jest oczko niżej niż morfina i heroina(nie próbowałem żadnej z nich), choć moim zdaniem
oxy jest bardzo wygodne dla mnie, ponieważ zawsze działa tak samo, nie trzeba się martwić , że ktoś ci czegoś dosypał, oraz dał mi to magiczne uczucie, zostawiłw w tyle wszystkie inne opiaty i opioidy jakie próbowałem, jest złudnie zajebisty o czym dzis będę pisał.

randomness