Regularne używanie konopi indyjskich jest szkodliwe bez względu na wiek

...sugerują długoterminowe badania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

iflscience.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

272

Regularne używanie konopi indyjskich jest szkodliwe bez względu na wiek, sugerują długoterminowe badania

Nowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet Queensland wykazały, że regularne używanie konopi indyjskich może mieć szkodliwe skutki odczuwalne w późniejszym życiu, niezależnie od wieku, w jakim dana osoba zaczęła ich używać. Badacze wykazali, że osiągnięcia życiowe osób regularnie używających konopi były w wieku 35 lat gorsze w porównaniu z osobami, które nie paliły regularnie.

W 20-letnim prospektywnym badaniu kohortowym, prowadzonym przez dr Gary'ego Chana z UQ National Center for Youth Substance Use Research, porównywano osoby, które rozpoczęły zażywanie konopi indyjskich w szkole średniej, z tymi, które zaczęły ich używać po ukończeniu szkoły średniej, porównując następnie ich osiągnięcia życiowe z osobami nie używającymi konopi indyjskich w wieku 35 lat.

Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Review.

„W porównaniu z osobami, które nie używają konopi, osoby regularnie używające konopi indyjskich częściej angażują się w ryzykowne spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, używanie innych nielegalnych narkotyków i nie tworzą związków w wieku 35 lat” - powiedział dr Chan w swoim oświadczeniu. „Rezultaty takie były bardziej powszechne wśród osób, które zaczęły regularnie używać konopi w okresie dojrzewania”.

„Użytkownicy konopi byli również bardziej narażeni na depresję i rzadziej wykonywali dobrze płatną pracę” - kontynuuje dr Chan. „Ogólnie stwierdzono, że regularne używanie konopi indyjskich - częściej niż raz w tygodniu, a zwłaszcza codziennie - miało szkodliwe konsekwencje, niezależnie od wieku, w jakim badani zaczęli ich używać ”.

Badanie rozpoczęto w 1992 roku, obserwując 1792 australijskich uczniów szkół średnich, którzy mieli wówczas 15 lat. W badaniu oceniano wzorce zażywania konopi indyjskich w miarę upływu czasu, a także różne inne okoliczności życiowe, takie jak palenie tytoniu, picie alkoholu, stan związku (lub jego brak), zatrudnienie, trudności finansowe, zażywanie innych nielegalnych narkotyków. Badacze przyjrzeli się również skutkom zdrowotnym, takim jak depresja czy lęki.

„Dwie trzecie osób, które regularnie używają konopi indyjskich, zaczęło wkrótce po dwudziestce” - powiedział dr Chan. „Ponieważ początek używania konopi w wieku dorosłym jest o wiele bardziej powszechny niż zaczynanie w wieku nastoletnim, większość szkód związanych z konopiami dotyczy w istocie grupy tych, którzy zaczynali później. Osoby, które rozpoczęły regularne zażywanie w wieku młodzieńczym, charakteryzował największy odsetek późniejszego zażywania narkotyków i palenia tytoniu oraz znacznie wyższy odsetek używających alkoholu w sposób ryzykowny ”.

Jak napisali autorzy badania: „Użytkownicy konopi indyjskich, którzy zaczęli ich regularnie zażywać jako nastolatki, osiągali gorsze wyniki w późniejszym życiu niż ich rówieśnicy. Większej grupa, która zaczęła regularnie zażywać konopie po ukończeniu szkoły średniej, dotyczy większość szkód związanych z wiekiem dojrzałym."

Chociaż niektóre związki zawarte w konopiach indyjskich, takie jak CBD, mogą przynosić korzyści lecznicze, takie jak leczenie epilepsji, zabijanie superbakterii, a może nawet pomagać w łagodzeniu problemów ze zdrowiem psychicznym, wciąż potrzeba więcej badań, abyśmy mogli zrozumieć długoterminowe skutki używania konopi indyjskich. Dzieje się tak, ponieważ marihuana zawiera szereg różnych związków, takich jak THC - które jest odpowiedzialny za psychoaktywne doznania związane z paleniem konopi - i to, czy ten lub inne związki obecne w konopiach indyjskich przyczyniają się do negatywnych skutków ich długotrwałego palenia pozostaje kwestią dyskusyjną.

Niemniej jednak dr Chan podkreśla, że badanie wskazało opinii publicznej na istnienie ryzyka szkód związanych z regularnym używaniem konopi indyjskich i że przepisy dotyczące zdrowia powinny uwzględniać te ustalenia.

„Agencje zdrowia publicznego i decydenci muszą przekazać opinii publicznej jasny i mocny komunikat, że regularne zażywanie konopi indyjskich jest szkodliwe, niezależnie od tego, kiedy osoba zaczyna ich używać” - powiedział.

„Jest to szczególnie ważne w przypadku jurysdykcji, które zalegalizowały już konopie rekreacyjne, takich jak Kanada i niektóre stany USA” - podsumował Dr Chan.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.

 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

dom kumpla, miasto, urodziny kumpla

Nie będę się przedstawiał, nie o to tutaj chodzi. W każdym razie muszę zaznaczyć, że moje życie jest dziwne, mimo dobrej sytuacji materialnej, sporej ilości znajomych, jestem osobą samotną. Nie, nie jest to żadna przechwałka. Mam jednego zaufanego przyjaciela (niech będzie S). Ale do rzeczy.

 • Amfetamina
 • Efedryna
 • Etanol (alkohol)
 • Inhalanty
 • Kodeina
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pseudoefedryna
 • Retrospekcja
 • Tabaka
 • Tytoń

Witam!

Mój trip raport pragnę zacząć tymi słowami:

Jeżeli komukolwiek przyjdzie do głowy wąchanie kleju, rozpuszczalnika itp. to mam dla ciebie radę. Najlepiej weź z piwnicy taki młodek ok. 5kg albo ustaw się naprzeciwko ściany i pierdolnij głową z całej siły. Po tym powinny przejść Ci takie myśli. Bo mimo że mam 17 lat to wiem co mówię.

Cały raport to jak w tytule, wspomnienia z mojego ostatniego roku życia. Mam nadzieję że choć jedna osoba przetrwała ten wstęp i czyta to teraz.

 • Benzydamina


 • nazwa substancji: DXM (Tussidex), Benzydamina (Tantum Rosa)

 • poziom doświadczenia użytkownika: poczatkujacy - mj, hasz, efka, xtc, galka, dxm, benza, relanium, absynt, etanol, guarana.

 • dawka, metoda zażycia: DXM - 450 mg, benzydamina 0,5 g - doustnie

 • set & setting: wolna chata, chec spozycia mixa dwoch w/w substancji