Regularne używanie konopi indyjskich jest szkodliwe bez względu na wiek

...sugerują długoterminowe badania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

iflscience.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

424

Regularne używanie konopi indyjskich jest szkodliwe bez względu na wiek, sugerują długoterminowe badania

Nowe badania przeprowadzone przez Uniwersytet Queensland wykazały, że regularne używanie konopi indyjskich może mieć szkodliwe skutki odczuwalne w późniejszym życiu, niezależnie od wieku, w jakim dana osoba zaczęła ich używać. Badacze wykazali, że osiągnięcia życiowe osób regularnie używających konopi były w wieku 35 lat gorsze w porównaniu z osobami, które nie paliły regularnie.

W 20-letnim prospektywnym badaniu kohortowym, prowadzonym przez dr Gary'ego Chana z UQ National Center for Youth Substance Use Research, porównywano osoby, które rozpoczęły zażywanie konopi indyjskich w szkole średniej, z tymi, które zaczęły ich używać po ukończeniu szkoły średniej, porównując następnie ich osiągnięcia życiowe z osobami nie używającymi konopi indyjskich w wieku 35 lat.

Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Review.

„W porównaniu z osobami, które nie używają konopi, osoby regularnie używające konopi indyjskich częściej angażują się w ryzykowne spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, używanie innych nielegalnych narkotyków i nie tworzą związków w wieku 35 lat” - powiedział dr Chan w swoim oświadczeniu. „Rezultaty takie były bardziej powszechne wśród osób, które zaczęły regularnie używać konopi w okresie dojrzewania”.

„Użytkownicy konopi byli również bardziej narażeni na depresję i rzadziej wykonywali dobrze płatną pracę” - kontynuuje dr Chan. „Ogólnie stwierdzono, że regularne używanie konopi indyjskich - częściej niż raz w tygodniu, a zwłaszcza codziennie - miało szkodliwe konsekwencje, niezależnie od wieku, w jakim badani zaczęli ich używać ”.

Badanie rozpoczęto w 1992 roku, obserwując 1792 australijskich uczniów szkół średnich, którzy mieli wówczas 15 lat. W badaniu oceniano wzorce zażywania konopi indyjskich w miarę upływu czasu, a także różne inne okoliczności życiowe, takie jak palenie tytoniu, picie alkoholu, stan związku (lub jego brak), zatrudnienie, trudności finansowe, zażywanie innych nielegalnych narkotyków. Badacze przyjrzeli się również skutkom zdrowotnym, takim jak depresja czy lęki.

„Dwie trzecie osób, które regularnie używają konopi indyjskich, zaczęło wkrótce po dwudziestce” - powiedział dr Chan. „Ponieważ początek używania konopi w wieku dorosłym jest o wiele bardziej powszechny niż zaczynanie w wieku nastoletnim, większość szkód związanych z konopiami dotyczy w istocie grupy tych, którzy zaczynali później. Osoby, które rozpoczęły regularne zażywanie w wieku młodzieńczym, charakteryzował największy odsetek późniejszego zażywania narkotyków i palenia tytoniu oraz znacznie wyższy odsetek używających alkoholu w sposób ryzykowny ”.

Jak napisali autorzy badania: „Użytkownicy konopi indyjskich, którzy zaczęli ich regularnie zażywać jako nastolatki, osiągali gorsze wyniki w późniejszym życiu niż ich rówieśnicy. Większej grupa, która zaczęła regularnie zażywać konopie po ukończeniu szkoły średniej, dotyczy większość szkód związanych z wiekiem dojrzałym."

Chociaż niektóre związki zawarte w konopiach indyjskich, takie jak CBD, mogą przynosić korzyści lecznicze, takie jak leczenie epilepsji, zabijanie superbakterii, a może nawet pomagać w łagodzeniu problemów ze zdrowiem psychicznym, wciąż potrzeba więcej badań, abyśmy mogli zrozumieć długoterminowe skutki używania konopi indyjskich. Dzieje się tak, ponieważ marihuana zawiera szereg różnych związków, takich jak THC - które jest odpowiedzialny za psychoaktywne doznania związane z paleniem konopi - i to, czy ten lub inne związki obecne w konopiach indyjskich przyczyniają się do negatywnych skutków ich długotrwałego palenia pozostaje kwestią dyskusyjną.

Niemniej jednak dr Chan podkreśla, że badanie wskazało opinii publicznej na istnienie ryzyka szkód związanych z regularnym używaniem konopi indyjskich i że przepisy dotyczące zdrowia powinny uwzględniać te ustalenia.

„Agencje zdrowia publicznego i decydenci muszą przekazać opinii publicznej jasny i mocny komunikat, że regularne zażywanie konopi indyjskich jest szkodliwe, niezależnie od tego, kiedy osoba zaczyna ich używać” - powiedział.

„Jest to szczególnie ważne w przypadku jurysdykcji, które zalegalizowały już konopie rekreacyjne, takich jak Kanada i niektóre stany USA” - podsumował Dr Chan.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

saska

Ja i mój adwokat znaleźliśmy sie w przyciemnionym pokoju, na jednej z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, wcześniej zaopatrzeni w piwka, kilka blantów i sto sztuk grzybków. Za oknami powoli się ściemniało, więc pokroiliśmy nasz skarb na kawałeczki, wcześniej dzieląc wszystko na pół i zalaliśmy te cuda wrzątkiem z zielonej herbaty.

  • Anadenathera peregrina


Nazwa substancji: Yopo

Poziom doświadczenia: poza levelami a kontakt z substancjami różnymi: bieluń, muchomór, hasz, ganja, łysiczki, XTC, DXM, LSD, kodeina, tussipect i zapewne jeszcze coś by się znalazło ale nie pamiętam bo pamięci już nie mam :>

Dawka: 4 pokruszone nasiona + soda oczyszczona

S&S: spokojnie w domowym zaciszu


  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0
Peganum harmala - rysunek


randomness