Raport ONZ: spada produkcja narkotyków.

Spada produkcja kokainy i heroiny. 144 000 000 osób na świecie używa marihuany. Moglibyśmy założyć niezłe państwo :)

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 22.02.2001

Odsłony

4439

Produkcja dwóch najgroźniejszych narkotyków - kokainy i heroiny - systematycznie spada; zmniejsza się też liczba krajów zajmujących się tą produkcją - podaje raport ONZ.

Wiedeńskie Biuro ds. Kontroli Produkcji Narkotyków i Zapobiegania Przestępczości (ODCCP) podało, że uprawa liści koki i produkcja kokainy spadła między 1992 a 1999 rokiem o około 20 procent, natomiast produkcja opium w samym tylko ubiegłym roku zmniejszyła się o 17 procent. Zmniejszyła się liczba krajów, w których produkowane są narkotyki. Afganistan i Myanmar dostarczają aż 90 procent światowej produkcji opium, natomiast dwie trzecie upraw liści koki znajduje się w Kolumbii. Więcej jest natomiast odbiorców narkotyków i szlaków przemytu. W latach 1997/98 narkotyki przechwycono w 170 krajach, podczas gdy w 1980/81 - tylko w 120. Według ONZ-owskiego raportu narkotyki zażywa około 180 milionów osób, czyli 4,2 procent mieszkańców świata w wieku powyżej 15 lat. Najbardziej popularna jest marihuana, którą używa 144 milionów osób, a następnie amfetamina i podobne środki (29 mln), kokaina (14 mln) oraz opium (13,5 mln). Część osób używa więcej niż jednego rodzaju narkotyku. W ciągu ostatniej dekady w największym stopniu zwiększyło się spożycie amfetaminy oraz ectasy. Mniej popularna jest kokaina, której spożycie spadło w latach 1985-1999 o 40 procent, zaś w samych Stanach Zjednoczonych nawet o 70 procent. Zdaniem ODCCP spadek spożycia narkotyków nastąpił dzięki prowadzonym w takich krajach jak Boliwia, Pakistan, Laos i Tajlandia programom popierania alternatywnych wobec koki i opium upraw.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

4 osoby brały to, co ja, dwie tylko jarały. Pokój w małym mieszkanku, muzyka z laptopa, na początku Carbon Based Lifeforms, później nie ogarniałam i puszczałam swoją na słuchawkach. Wczesny, jasny wieczór. Na początku nie byłam przekonana, ale jak zajarałam, to się wyluzowałam. Nawet nie byłam jakoś specjalnie podekscytowana. Po prostu wciągnęłam i dałam się ponieść. Świeciło ciepłe, wieczorne światło, bardzo ciepło było. Czasem wręcz zbyt duszno, zwłaszcza jak towarzysze zaczęli jarać fajki.

08.06.2011

Jak wciągaliśmy, to już byliśmy nieźle zbakani, nie byłam pewna czy brać, bo nie wiedziałam jak to zadziała. Ale jeden z współćpaczy już tego próbował i polecał, więc lusterko poszło w ruch.

Godz ok. 19, jasno jeszcze było. Może 18:30.

  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Przed zażyciem mocno upojony alkoholem i zupełnie nie nastawiony na taki przebieg sytuacji , jednakże otwarty na nowe doznanie, po wcześniejszym przeanalizowaniu szczegółów technicznych substancji.

Chciałbym się podzielić z wami moim doświadczeniem z Mefedronem które pierwszy raz sprawiło że byłem w stanie jakiego wcześniej nie mógł bym sobie wyobrazić - dodam, że to był mój pierwszy kontakt z Euforyczną substancją.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Bardzo zły stan psychiczny spowodowany wielomiesięcznym stresem w firmie.

Moja waga to 92 kg, wzrost: 176 cm.

Mieszanka: głównie DXM, Cloranxen (aby uspokoić lęki), po kilku dniach doszedł THC.

Czas: tu mam problem z określeniem czasu z powodu bardzo mocnego haju więc starałem się opisać czas ogólnie.

A więc po kolei...

  • Tramadol

by JassMine

randomness