Raport ONZ: spada produkcja narkotyków.

Spada produkcja kokainy i heroiny. 144 000 000 osób na świecie używa marihuany. Moglibyśmy założyć niezłe państwo :)

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 22.02.2001

Odsłony

4439

Produkcja dwóch najgroźniejszych narkotyków - kokainy i heroiny - systematycznie spada; zmniejsza się też liczba krajów zajmujących się tą produkcją - podaje raport ONZ.

Wiedeńskie Biuro ds. Kontroli Produkcji Narkotyków i Zapobiegania Przestępczości (ODCCP) podało, że uprawa liści koki i produkcja kokainy spadła między 1992 a 1999 rokiem o około 20 procent, natomiast produkcja opium w samym tylko ubiegłym roku zmniejszyła się o 17 procent. Zmniejszyła się liczba krajów, w których produkowane są narkotyki. Afganistan i Myanmar dostarczają aż 90 procent światowej produkcji opium, natomiast dwie trzecie upraw liści koki znajduje się w Kolumbii. Więcej jest natomiast odbiorców narkotyków i szlaków przemytu. W latach 1997/98 narkotyki przechwycono w 170 krajach, podczas gdy w 1980/81 - tylko w 120. Według ONZ-owskiego raportu narkotyki zażywa około 180 milionów osób, czyli 4,2 procent mieszkańców świata w wieku powyżej 15 lat. Najbardziej popularna jest marihuana, którą używa 144 milionów osób, a następnie amfetamina i podobne środki (29 mln), kokaina (14 mln) oraz opium (13,5 mln). Część osób używa więcej niż jednego rodzaju narkotyku. W ciągu ostatniej dekady w największym stopniu zwiększyło się spożycie amfetaminy oraz ectasy. Mniej popularna jest kokaina, której spożycie spadło w latach 1985-1999 o 40 procent, zaś w samych Stanach Zjednoczonych nawet o 70 procent. Zdaniem ODCCP spadek spożycia narkotyków nastąpił dzięki prowadzonym w takich krajach jak Boliwia, Pakistan, Laos i Tajlandia programom popierania alternatywnych wobec koki i opium upraw.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip.  • Grzyby halucynogenne

Zdarzyło się to kilka dni temu. Konkretnie trzynastego października, w mieszkaniu osoby D (chciala zostac anonimowa a jest mi to dosc bliska osoba). Z pozoru miało to być inicjacyjne grzybienie jej w konkretnej ilości (40 sztuk). O ironio, chciałem z nią przy tym być wiedząc że mnie grzyby nie czeszą w sposób znaczący. Nawet dzień wcześniej wygłaszałem Mancie alias Lwu, że utarta kontroli nad grzybami to raczej cecha osobowościowa niż coś dotyczące każdego i że mnie nigdy to nie spotkało i raczej nie spotka. Tu się strasznie pomyliłem i "nagrzeszyłem" butą.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Duży dom poza miastem. Letnia noc, brak przeszkód, miłe otoczenie. Nastawienie spokojne na dalekiego tripa.

Po ostatnim spotkaniu z Marią, na które nie byłem przygotowany nie miałem specjalnie pozytywnego nastawienia. Mając jeszcze trochę sortu i chcąc go jak najlepiej wykorzystać, zaplanowałem tripa na tamten wieczór i żadnego nastawiania się. Przyjmę ze spokojem wszystko co się ukaże. W ogóle to myślałem czy już kończyć z paleniem, bo możliwe, że pokazało mi wszystko lub przynajmniej większość "rzeczy", które miało do zaoferowania.

00:00

  • Etanol (alkohol)

Kto: Ja, chlopak lat 21 jeszcze (11 września 22 urodzinki)
Substancja: alkohol (piwo + wodka)
Doświadczenie: alkohol(dosyć często), thc(dosyć często), xtc(sporadycznie), psylocybina(żadko ale sezon sie zaczął:)
set and setting: dom -> lokal

randomness