Puste opakowania po lekach przy drodze. Z tabletek można wyprodukować narkotyki

Wśród kilku rodzajów pustych opakowań dominowały pudełka po dwóch. To Cirrus i Acatar. Oba dostępne bez recepty. Oba stosowane w przypadku wystąpienia kataru zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Oba zawierają też pseudoefedrynę.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zabkowice.express-miejski.pl

Odsłony

1302

Co najmniej kilkaset pudełek po lekach odkrył nasz [EM24.pl] Czytelnik spacerujący po drodze gminnej przy zjeździe z krajowej ósemki w kierunku Koźmic (gm. Ciepłowody).

Wśród kilku rodzajów pustych opakowań dominowały pudełka po dwóch. To cirrus i acatar. Oba dostępne bez recepty. Oba stosowane w przypadku wystąpienia kataru zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Oba zawierają też pseudoefedrynę mającą działanie narkotyczne. Ich częste stosowanie prowadzi do uzależnień fizycznych i psychicznych. Jedno opakowanie kosztuje kilkanaście złotych.

Od lipca 2015 roku obowiązują przepisy, które ograniczą dostęp do leków bez recepty zawierających substancje psychoaktywne. Od blisko trzech lat aptekarz może sprzedać leki na przeziębienie zawierające np. pseudoeferynę tylko osobom pełnoletnim i w ograniczonej ilości jednego opakowania.

W internecie można jednak znaleźć ogłoszenia o chęci zakupu dużej ilości cirrusu czy acataru. W sieci są też opisane sposoby jak z tabletek, które mają udrażniać zatkany nos, można wytworzyć substancję odurzającą. - Wystarczy użyć do tego nadmanganianu potasu, który wytrąca odpowiedni składnik z tabletek. Potrzebne są też strzykawka i igła - czytamy na forach, gdzie krok po kroku opisany jest cały proceder.

Kilka lat temu w ukrytej wytwórni pod Wrocławiem właśnie z popularnych lekarstw dostępnych bez recepty (wśród nich był m.in. cirrus) wytwarzano metaamfetaminę. Jak wyliczyła prokuratura, gdyby cała produkcja trafiła na rynek, można byłoby jednorazowo odurzyć blisko 90 tys. osób!

Produkcja prowadzona była częściowo w domu, a częściowo w pobliskim lesie. Tam produkt był gotowany na przenośnej gazowej kuchence. Głównym oskarżony - Milan P. z Czech trafił do więzienia na kilka lat.

O znalezisku poinformowaliśmy władze gminy Ciepłowody, do których należy droga i przydrożny teren. Otrzymaliśmy zapewnienie, że lokalny samorząd zadba o to by zalegające opakowania po lekach zostały posprzątane. O znalezisku ma poinformować również policję.

Oceń treść:

Average: 8.3 (3 votes)

Komentarze

Nazewnictwo (niezweryfikowany)
To jest metAmfetamina, pisane przez jedno A, a nie dwa, no litości.
pokolenie Ł.K.
Jasne. Zazwyczaj nie poprawiamy przedrukowywanych tekstów, tu mogliśmy, ale prawde mówiąc nie zwróciliśmy uwagi na fakt, że się machnęli. Niestety, programy korygujące ortografię w tym wypadku nie pomagają, ponieważ sugerują błędną formę.
london55 (niezweryfikowany)
Debile. Takie rzeczy powinni spalić, albo na wysypisko wywieźć. Raz, że zaśmiecają środowisko. Dwa, że robią przypał po bandzie.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

  • Calea zacatechichi
  • Tripraport

W moim łóżku, po pracy, gotowy na wielkie senne wojaże.

Wszystkie sny które byłem sobie w stanie przypomnieć na tyle żeby je opisać:

  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazała mi swoje wdzięki, musiałem się kilkakrotnie do niej przymierzyć. Właściwie około 70% jej konsumentów odczuło prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze później. Pierwszy raz nie był więc dla mnie niczym nadzwyczajnym - trochę poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciągam dym z suszonych liści, robiąc przerwy pomiędzy poszczególnymi zaciągnięciami i używając zwykłej zapalniczki w zwykłej lufce, co okazało się niedostateczne do waporyzacji.

  • Benzydamina
  • Pozytywne przeżycie

Piękna pogoda, jeszcze piękniejsze miejsce i niesamowicie pozytywny humor.

Ostatnio z kuzynem zaopatrzyliśmy się w 7 saszetek leku na przeczyszczenie pochwy. Pojechaliśmy wraz z dziadkami do naszej ukochanej wioski, w której przewijało się dużo środków psychoaktywnych. To było pierwsze spotkanie z benzydaminą od 8 miesięcy, kuzyn jeszcze tego nie próbował. Po spokojnym dniu wieczorem przeszliśmy do ekstrakcji, kiedy wysuszyliśmy benze zapakowaliśmy ją do gumowych kapsułek gdyż nie lubimy połykać bombek. Wyszliśmy do kumpli pracujących nad jeziorem, wypiliśmy u nich po 2 piwa i zapaliliśmy parę fajek.