REKLAMA
Przyszłość konopi: trendy, które warto obserwować

CNBS.pl przedstawia przegląd okołokonopnych trendów i prognoz na najblizsze czasy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cnbs.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy!

Odsłony

225

W ciągu dekady znacznie zwiększył się procent zużycia marihuany na terenie Stanów Zjednoczonych. Od 2009 roku, liczba osób dorosłych w wieku 18 lat i powyżej wzrosła aż o 38 procent – z 6,6 do 9,1%. Oznacza to, że ponad 7,45 miliona Amerykanów regularnie zażywa marihuanę. Ponieważ niemal ⅔ mieszkańców USA popiera jakąś formę legalizacji marihuany, można spodziewać się wzrostu akceptacji wśród wszystkich grup demograficznych.

Niemniej jednak niektóre trendy wymagają bliższego zbadania. Mężczyzn używających konopi jest niemal dwukrotnie więcej niż kobiet (11,7% w porównaniu z 6,7%). Od 2009 roku ilość kobiet, które przyznają się do zażywania marihuany, wzrasta zdecydowanie szybciej. Prawdopodobnie jest to spowodowane zabiegami marketingowymi, a także tworzeniem produktów i usług skierowanych specjalnie do nich. Duże znaczenie mogą mieć również badania na temat wykorzystania marihuany w leczeniu kobiecych dolegliwości. Tymczasem fakt, iż z mniejszą rezerwą podchodzi się nawet do używania konopi w miejscach pracy, odzwierciedla rosnącą tolerancję oraz akceptację kulturową. Pojawiają się także zmiany w politykach miejsc pracy – stopniowo wycofywane są testy narkotykowe, które wcześniej były obowiązkowe.

Zważając na powyższe czynniki, w krajach gdzie marihuana jest w jakiś sposób legalna, można spodziewać się następujących:

Zwiększona dostępność

Sporo biznesów obecnie stara się o miano “Amazonu z marihuaną”. Istnieje wiele firm pośredniczących zarówno w dostawie, jak i przygotowaniu produktu do konsumpcji. Jednak niezależnie od tego, czy firma stworzy pen dozujący, czy też zaprojektuje podręczne urządzenie do analizy chemicznej, użytkownicy wciąż stają się coraz lepiej doedukowani. Inne firmy rafinują oleje z konopi, tworzą nalewki, artykuły spożywcze i inne produkty. Istnieją także serwisy crowdsourcingowe i bazy danych, które umożliwiają zidentyfikowanie i wyrażenie swojej opinii na temat produktu. Często pomaga to klientom w podjęciu decyzji.

Większa ilość zastosowań zdrowotnych i wellness

Łączna liczba pacjentów, u których stosuje się leczenie poważnych dolegliwości przy użyciu konopi indyjskich, przekracza w USA 2 miliony. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie wraz z uruchomieniem programów medycznych w stanach, gdzie niedawno zalegalizowano marihuanę. Zwłaszcza na Florydzie i w stanie Michigan spodziewany jest silny rozwój rynku medycznego. Z kolei w Kaliforni i Massachusetts do 2025 roku ma zostać odnotowany największy roczny wzrost.

Tymczasem, epidemia opioidów w USA pozostaje sytuacją kryzysową. Prawie 2,5 miliona Amerykanów zmaga się z uzależnieniem. Choć nadal prowadzone są w tym kierunku badania, wszystko wskazuje na to, iż marihuana może być pomocna w leczeniu uzależnień i zapobieganiu przedawkowań.

Firmy z branży wellness również są mocno zainteresowane konopiami. Najlepiej przebadane dotychczas kanabinoidy, takie jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC) znajdują szerokie zastosowanie w medycynie. Używa się ich w leczeniu zaburzeń nastroju, stanów zapalnych, przewlekłego bólu i innych chorób. Według Hemp Business Journal, całkowity przychód ze sprzedaży w amerykańskim przemyśle konopi indyjskich w 2017 roku wyniósł 820 mln USD. 190 milionów dolarów pochodziło ze sprzedaży produktów CBD, 181 milionów z produktów pielęgnacyjnych i 137 milionów z produktów spożywczych. HBJ szacuje, że do 2022 roku, w miarę rozwoju edukacji konsumenckiej, rynek konopi w USA będzie wart 2,6 mld USD.

Popularność wśród kobiet

Kobiety doganiają mężczyzn pod względem konsumpcji. W 2017 r. Cannabis Consumer Coalition przeprowadziło ankietę, która pokazała, że 40 procent respondentek korzystało z marihuany w celu łagodzenia dolegliwości menstruacyjnych, menopauzy lub przy problemach ze zdrowiem psychicznym. Z kolei kolejne 39 procent badanych używało konopi do łagodzenia bólu przedmiesiączkowego i skurczów. Dodatkowo, 35 procent kobiet w okresie menopauzy preferowało marihuanę jako środek nasenny. 27 procent badanych stwierdziło, że wpłynęło to pozytywnie na ich życie seksualne.

Wpływ na politykę

Jako że w USA minął już sezon wyborczy, tamtejsi decydenci skupiają się obecnie na wyborach, które odbędą się w 2020 roku. New Frontier Data przewiduje, że do tego czasu liczba stanów, gdzie marihuana jest w jakiś sposób legalna, wyniesie 40 lub więcej. W Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie poparcie publiczne dla legalizacji marihuany. Ma to spory wpływ na rozwój rynku oraz wzrost akceptacji. Oczekuje się, że bardzo duże znaczenie może mieć także fakt zalegalizowania konopi w Kanadzie.

Nowe miejsca pracy

W ponad połowie stanów USA medyczna marihuana jest legalna. W kolejnych otwierają się nowe rynki. Z uwagi na te fakty, spodziewa się że koncerny konopne do 2020 roku zatrudnią około 340 000 osób w całym kraju, co wynika z danych grupy National Cannabis Industry Association. Nowe miejsca pracy mają oferować możliwości zatrudnienia dla botaników, specjalistów ds. marketingu i brandingu, menedżerów finansowych, specjalistów HR i wielu innych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Tetrazepam

(TR napisany głównie dla ludzi, którzy chcą spróbować tetrazepamu. Jeśli szukasz niestworzonych opowieści o podróżach wgłąb umysłu, to nie tu.)

Wiek: 17 lat

Waga: 70kg

S&S: wolny dom, mały wkurw, postanowiłem się zrelaksować.

Substancje: 50+50mg tetrazepamu, 300mg kodeiny, trochę whisky

Doświadczenie: alkohol (dużo), kodeina, dxm, efedryna, marihuana, papierosy nałogowo

  • Bad trip
  • Marihuana

Nas

raport usunięty z obawy przed inwigilacją

  • Marihuana

Po spaleniu z dwoch jointow na 3 osoby bylem w super nastroju jak to zwykle bywa i mialem ochote sie bawic a ze byl to

piatek godzina wieczorna wiec zabrlame sie z kumplami na rave(tutaj tak zjest zwane techno party) wchodzac do klubu

mialem strasznego sraja bo przszukiwalo wszystkich 2 polijantow a kiedy jestes upalony jak swinia wydaje ci sie ze jestes

jednym wielkim jointem fifka kazdy moze poznac ze jestes spalony ale po zaaplikowaniu sobie kropelek do oczu czulem sie

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie:

randomness