Przegląd polskich serwisów o narkotykach

Wg. serwisu Wolna Molekuła - jest naturalnie i o nas ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolna Molekuła

Odsłony

1538

W Polsce nie ma zbyt wielu serwisów poświęconych narkotykom i tym podobnym rzeczom. Jeśli są, to niestety większość z nich kopiuje z innych stron zamiast produkować własne, autorskie treści, które przecież najlepiej się czyta i najwięcej wnoszą w rozwój kontrkultury. Takim serwisem jest Wolna Molekuła, który jako jeden z nielicznych portali dostarcza informacji, które powstały specjalnie na potrzeby strony i żaden artykuł nie był znikąd kopiowany. Na osobną uwagę zasługuje kilka innych stron:

www.hyperreal.info – najstarszy i największy polski serwis poświęcony substancjom psychoaktywnym. Sama strona główna to nic ciekawego. Przytłaczająca większość treści pochodzi z innych serwisów [Tak, dostrzegamy ironię w przedrukowaniu tego tekstu - red. H ;) ] i w chwili obecnej hyperreal przypomina kanał RSS, a nie poważny portal o narkotykach. To, co świadczy o sile serwisu, to przede wszystkim forum, które jest bardzo dobrym źródłem informacji i skupia wokół siebie największą w polskojęzyczną społeczność narko. Na serwisie rozwija się ciekawy projekt Kuchni, stanowiący coś podobnego do wikipedii o substancjach psychoaktywnych. Projekt znajduje się w fazie rozwoju.

www.neurogroove.info – serwis związany z grupą hyperreal. Dzielni psychonauci opisują na nim swoje przeżycia po substancjach psychoaktywnych. Jedna z najbardziej wartościowych stron o naszym temacie w polskim internecie. Obowiązkowa lektura dla wszystkich chcących poznać jasne i ciemne strony tripów.

www.forum.dopalamy.com – drugie co do wielkości polskie forum poświęcone substancjom psychoaktywnym. Na forum można również znaleźć dyskusje dotyczące dopalaczy. Nie licząc informacji o produktach kolekcjonerskich, większość omawianych rzeczy można znaleźć na forum hyperreal.

www.dopalator.info – trzecie co do wielkości polskie forum poświęcone substancjom psychoaktywnym. Tematyka jest bardzo podobna do tej z forum.dopalamy.com .

dopek.info – nowo powstałe forum z ambicjami, by stać się centrum wiedzy o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych. Koncepcja forum jest bardzo podobna do tej z forum.dopalamy i dopalator.info . Są działy poświęcone zarówno dopalaczom jak i research chemicals. Czy potrzebujemy kolejny klon forum.dopalamy? Wątpię, ale trzymamy kciuki żeby się powiodło.

Z wyżej wymienionych forów bezkonkurencyjne i najlepsze jest forum hyperreal.

www.narkopolityka.pl – ciekawy serwis bardzo racjonalnie i mądrze piszący o problemie używek. Obowiązkowy serwis dla wszystkich, którzy chcą być na czasie jeśli chodzi o prawo i przemiany społeczne. Na stronie można znaleźć dużo wartościowych artykułów i różnych raportów.

www.politykanarkotykowa.pl – serwis akcji społecznej na rzecz “zluzowania” prawa antynarkotykowego. Strona jest związana z Gazetą Wyborczą.

www.rebelianci.org – strona skupia się bardziej na tematyce dotyczącej tego, co dzieje się wokół narkotyków, niż samych narkotyków. Można na niej znaleźć wiele artykułów związanych z alternatywnym spojrzeniem na świat. Niestety podobnie jak hyperreal kopiuje z innych stron, niewiele produkując własnych unikatowych treści.

Stron antynarkotykowych nie będę wymieniać, ponieważ nie opisują tematu obiektywnie, a przerysowują negatywne skutki. Wiadomo, że polityka straszenia złem jakie niosą używki jak do tej pory nie przyniosła żadnego efektu i do ludzi trzeba trafiać bardziej racjonalnymi argumentami, żeby dokonali mądrego wyboru i nie zażywali syntetycznej śmierci.

W polskim internecie jest też trochę stron, które traktują o marihuanie i jej legalizacji. Większa część redakcji WM jest przeciwko legalizacji narkotyków, ponieważ uważamy, że osłabi to dynamiczny rozwój designer drugs i clandestine chemistry. Jednak warto podlinkować kilka ważniejszych stron:

www.cannabisnews.pl
wolnekonopie.org
www.piffpuff.pl
faktykonopne.pl
medycznyolej.org
konopielecza.pl
chwast.net
www.ciwf.pl

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

p j a q (niezweryfikowany)
Brakuje społecznej inicjatywy narkopolityki https://sin.org.pl/pl/glowna/
pokolenie Ł.K.
Słuszna uwaga!
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nie bałem się kwasu. Okoliczności były piękne, pogoda sprzyjała, towarzystwo tylko jednej skwaszonej osoby.

Vitam, z góry narzucmy mi imię Maciek a mojej dziewczynie Wioletta. Tak więc postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę, taką psychodeliczna, planowaliśmy to od dawna a jednak ona miala z tym styczność 1szy raz, ja trzeci ale po ponad rocznym detoxie, nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Nie uważam siebie za doświadczonego w psychodelikach. Same kartony które mieliśmy to byly hoffmany, ona miala takie piękne słoneczko, ja trójkąt illuminati, świetne blottery i nawet one miały te symboliczne znaczenie.. :)

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Sam w domu, ciekawość głównie odczucia muzyki po nieudanym eksperymencie z mieszanką BXM. Lekkie podniecenie nadchodzącą psychodelą.

Listopadowy depresyjny wieczór. Ojciec wyszedł do pracy, a ja sam w domu po dosyć długim namyśle postanawiam wybrać się do apteki po Acodin, chyba wiadomo w jakim celu.
Początkowo miałem w siebie wrzucić 20 tabletek, jednak doszedłem do wniosku że lepiej bedzie jak opróżnię całe opakowanie, i tak zrobiłem.

 

Godziny dokładnie nie podam, ponieważ dalszy rozwój wydarzeń najzwyklej nie pozwala mi przypomnieć sobie jaka tego dnia była godzina, ale na pewno było po 19:00.

  • LSD-25

doświadczenie: różne draszki po troszeczku - lsd, mdma, 2ci, gbl, griby, ghb, dxm, thc, c2h5oh ...

set+setting: wymarzony
  • MDMA (Ecstasy)