REKLAMA

Prokuratura umorzyła dochodzenie ws. o leczenie dzieci marihuaną

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24/Rynek Zdrowia

Odsłony

89

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie dr Marka Bachańskiego, który w leczeniu pacjentów - dzieci chorych na epilepsję - wykorzystywał medyczną marihuanę - podało TVN24.

Śledczy uznali, że terapia nie była niebezpieczna dla zdrowia czy życia pacjentów.

"Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga w Warszawie w dniu 21 grudnia 2016 r. umorzyła dochodzenie w sprawie narażenia w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pozostających pod opieką lekarza Poradni Neurologii i Epileptologii małoletnich pacjentów" - podał na stronie internetowej prokuratury Łukasz Łapczyński, rzecznik instytucji.

Śledczy sprawdzili dokumentację medyczną, przesłuchali świadków i uzyskali opinię biegłych z zakresu analizy leków i toksykologii sądowej, neurologii i pediatrii.

W efekcie ustalili, że po podjętej terapii przy zastosowaniu preparatów pochodnych kanabinoidów nie doszło do narażenia małoletnich pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postanowienie nie jest prawomocne.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)