Prokuratorskie zarzuty dla pięciu osób za produkcję narkotyków

Śledczy przedstawili zarzuty pięciu osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - poinformował PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej. Zatrzymani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. przestępczością narkotykową.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.wnp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

72

Śledczy przedstawili zarzuty pięciu osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - poinformował PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej. Zatrzymani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. przestępczością narkotykową.

Jak poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej, na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali pięć osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej.

Grupa zajmowała się przestępczością narkotykową oraz dokonywaniem kradzieży z włamaniami. Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście obiektów należących lub użytkowanych przez podejrzanych, gdzie zabezpieczyli broń palną oraz narkotyki.

"Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie tej grupy mogą mieć na swoim koncie między innymi włamanie do plebani jednej z legnickich parafii, skąd skradziono broń palną myśliwską wraz z amunicją. Na podstawie zebranego materiału policjanci CBŚP i KWP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeszukali kilkanaście obiektów należących do podejrzanych lub użytkowanych przez nich" - przekazała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Dodała, że w efekcie policjanci zabezpieczyli broń palną oraz narkotyki, a do sprawy zatrzymano 65-letniego Andrzeja S. podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 4 mężczyzn, którym zarzuca się udział w gangu.

Jak sprecyzowała Prokuratura Krajowa, Andrzej S. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowany z art. 258 § 3 kk. Pozostali zatrzymani usłyszeli natomiast zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk.

"Kolejne zarzuty dotyczą wytwarzania znacznych ilości narkotyków kwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyny te zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności" - przekazał dział prasowy PK.

Śledczy poinformowali, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę, na wniosek prokuratura Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia we Wrocławiu zastosował wobec czterech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzy miesięcy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

nazwa substancji: tussipect
poziom doświadczenia: marihiuana kilkanaście razy, alkohol, tussi pierwszy raz
dawka: 4+2

metoda zażycia: doustnie
set & setting: szczęśliwa z powodu nadchodzącej wiosny, najedzona i może trochę nie wyspana. Spożywane w szkolnym kibelku zapijane Pepsi
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Bardzo wysoki poziom ekscytacji związany z pierwszą próbą, lekko zdenerwowana. Pełna pozytywnego nastawienia i gotowa na przeżycie.Towarzystwo bardzo bliskiej osoby, Di. Miejsce - mój pokój. Lekkie obawy o zmarnowanie potencjału pigułki w związku z przebywaniem w pokoju.

Ekstazy - jak sama nazwa sugeruje - dostarcza niesamowitych wrażeń. Dobrej jakości, czysty towar zapewnia naprawdę euforyczną, nieoczekiwaną i niespodziewaną podróż w głąb siebie. W głąb czystej przyjemności duchowo fizycznej. A to wszystko za cudownym połączeniem amfetaminy i syntetycznej meskaliny, razem tworzących niesamowicie zgrany duet.

Miejsce akcji - mój pokój

Czas akcji - noc z soboty na niedzielę (5-6.07)

Czas trwania - około 4-5 godzin

Osoby towarzyszące - Di

Sposób zażycia i wielkość dawki - doustnie, 125 mg (pół tabletki).

  • LSD-25

Autor: Gwynnbleid

Uczestnicy: Ja i X

Wiek: Obaj po 22

Doświadczenie: MJ, DXM, Poppers, Kodeina, no i LSD

S&S : całkiem dobre nastawienie, polanka na odludziu

Substancja : Hoffmann z Holandii

W końcu nadszedł czas na spróbowanie tak oczekiwanego kwasa. Nigdy nie próbowałem, nie wiedziałem czego się spodziewać, jakie będą efekty no i ile LSD zawiera blotter.

Na tripa namówiłem znajomego. Nazwiemy go X.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Spontan

DXM mnie dzisiaj totalnie rozniosło na łopatki. Nie będę się bawił w dłuższy wstęp i rozwinięcie, bo akuat dziś jestem zmęczony. Chcę jak najszybciej machnąć raport, oddać niesamowitość dzisiejszego przeżycia.