REKLAMA
Proces w sprawie śmierci dilera narkotyków

Przed Sądem Okręgowym trwa proces trzech mężczyzn oskarżonych o śmiertelne pobicie dilera narkotyków. Chłopak zginął, gdyż był winien swemu dostawcy... 40 zł

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza/Wrocław

Odsłony

2003
Był winien Grzegorzowi N. 80 zł, a miał tylko 40 zł. Dlatego go zabili. Widziałem, jak wciągnęli go do bramy - mówił wczoraj przed sądem kolega "Mucina", zakatowanego na śmierć drobnego dilera narkotyków

O śmiertelne pobicie chłopaka w listopadzie 2001 roku oskarżeni są Grzegorz N. i bracia Filip i Patryk Z. To Grzegorz N. miał dostarczać "Mucinowi" narkotyki, które ten sprzedawał "na bajzlu" na Dworcu Głównym lub w dzielnicy. Marcinowi, który zeznawał wczoraj jako świadek, dawał za darmo, bo byli przyjaciółmi.

- Stałem koło budki telefonicznej, gdy "Mucin" dzwonił do Grzegorza N. Brakowało mu 40 zł do rozliczenia, bo część narkotyku rozlał. Powiedział mi wtedy, że Grzegorz go załatwi - opowiadał w sądzie Marcin. Gdy po obiedzie znowu wyszedł z domu, na rogu stał biały samochód, a trzech mężczyzn wciągało "Mucina" do bramy. - Bałem się. Uciekłem - mówił.

- Jak bardzo się pan bał? Czy trzęsły się panu nogi? - pytała jedna z obrońców.

- Trzęsły - przyznał Marcin M. Przyjaciela więcej nie widział. Po dwóch dniach jego ciało znaleziono w Lasku Rędzińskim. Zmarł na skutek obrażeń wewnętrznych. Prokuratura ustaliła, że to oskarżeni wywieźli go białym fiatem do lasu. Tam bili i kopali po całym ciele. Podczas konfrontacji Marcin potwierdził, że byli to Grzegorz N. i bracia Z. - Wiem, że z powodu moich zeznań mogą siedzieć, ale należy im się. Zabić człowieka dla 40 zł - mówił w prokuraturze.

Czy jednak się nie myli? Był przerażony i pod wpływem narkotyków. Najpierw mówił o trzech napastnikach, potem o czterech, a w końcu, że ten czwarty znalazł się tam przypadkowo. Od samego początku wymieniał tylko Grzegorza N.

W celi Filipa Z. znaleziono gryps: "Frajer, który gryzie piach, to Mucin. Wk... mnie, bo nie chciał oddać szmalu. Brał towar na pogonkę i się nie rozliczał". Nie wiedział, kogo i dlaczego bił? W innym grypsie Grzegorz N. miał przekonywać braci Z., aby pobicie "Mucina" wzięli na siebie, bo mają mniej obciążone konto. Świadków na tę okoliczność sąd przesłucha 7 października.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

JUZ MNIE TO WKURWIA (niezweryfikowany)
mnie to czasami przeraża takich skurwysynów powinni zamykać do końca zycia w klastkach i karmić woda i chclebem żeby zdechliz z głodu i męczyli sie przez tydzien.......
pit har (niezweryfikowany)
mnie to czasami przeraża takich skurwysynów powinni zamykać do końca zycia w klastkach i karmić woda i chclebem żeby zdechliz z głodu i męczyli sie przez tydzien.......
Zajawki z NeuroGroove
  • 25D-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Lecimy na żywioł

   Dzień zacząłem jak każdy inny, nieświadom jeszcze tego co dziś mnie czeka poszedłem na pocztę odebrać długo wyczekiwaną paczkę. W domu sprawdziłem zawartość, moim oczom ukazały się dwa małe niepozorne kartoniki. Napisałem więc do mojej koleżanki (K) z którą miałem odbyć podróż. Wiadomość zwrotna "dziś wieczór". Przez pół dnia kręciłem się po domu nie mogąc doczekać się tej przygody, mając na uwadzę poprzednie doświadczenia z bliźniakami tej Nbomki z każdą chwilą coraz bardziej się nakręcałem.

  • Benzydamina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Mieszkanie kumpla, chwilowo klatka bloku oraz las /park

Z góry uprzedzam, że jest to mój pierwszy Trip Raport, więc postaram się opisać wszystko jak najlepiej i wszystko, co pamiętam. Byli ze mną mój ziomek jak brat M  i jeszcze dwóch kumpli T i W.

 

  • Benzydamina

Jest 9:40 i ten diaboł nadal trzyma. nie wiem dokładnie, o której godzinie zażyłam, ale myślę, że byłomiędzy 22 a 24 poprzedniego dnia. To był mój pierwszy halucynogen, więc wziełam pół słusznej dawki czyli 1 saszete. W łazieneczce otzrymałam w około 1/3 szklanki praktycznego roztworu wodnego benzo z resztkami soli. Roztwór był gotowy do spożycia :). Podejżewając, że benzo bedzie trzymać dość długo postanowiłam wziąć to na noc , żeby w pokoiku rozeznać co jest, a czego nie ma, i żeby w dzień nie było jakiejś wpadki.

  • Ketamina
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Dobry nastrój, ciekawość, puste mieszkanie w nocy, mistyczny klimat i muzyka

Wielokrotnie zabierałem się za pisanie tego raportu, mogło to być nawet kilkanaście razy, ale za każdym razem w końcu się poddawałem, usuwałem wszystko i wracałem do punktu wyjścia. Opisanie tego tripu w jakkolwiek spójny, nieimprowizowany sposób wydawało się niemożliwe już dzień po, dlatego ostatecznie decyduję się zamieścić wiadomości, które pisałem do znajomego bezpośrednio po „przebudzeniu się” z tripa, kiedy tylko jako tako odzyskałem świadomość tego kim jestem i gdzie się znajduję (po drobnych poprawkach).

randomness