Południe USA za legalizacją marihuany

W sobotę, 27 lutego, ustawodawcy z Wirginii zagłosowali za przyjęciem ustawy, która zalegalizuje rekreacyjną marihuanę i ustanowi system regulacyjny. To czyni Wirginię pierwszym stanem na południu USA, który głosował w taki sposób i dołącza teraz do 15 innych stanów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

91

W sobotę, 27 lutego, ustawodawcy z Wirginii zagłosowali za przyjęciem ustawy, która zalegalizuje rekreacyjną marihuanę i ustanowi system regulacyjny. To czyni Wirginię pierwszym stanem na południu USA, który głosował w taki sposób i dołącza teraz do 15 innych stanów.

Niestety, ustawa nie może zostać wprowadzona w życie aż do sesji legislacyjnej w 2024 roku. Mieszkańcy Wirginii mają jednak na co czekać, gdyż ich politykom zależy na tym, aby wszystko się udało.

„Jesteśmy na drodze do sprawiedliwego prawa, pozwalającego na to, aby dorośli nie byli karani za używanie marihuany” – stwierdza Demokratyczny Senator Stanowy Adam Ebbin.

Wirginia za legalizacją marihuany?

Obecnie, niektóre szczegóły ustawy są ostrożnie dodawane, aby pomóc tym, którzy zostali najbardziej dotknięci przez prohibicję marihuany. Nie wiadomo jeszcze, w jakim kierunku pójdzie Wirginia, ale jest prawdopodobne, że przyjmie ona podobne podejście do innych stanów, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę. Stan upewni się, że pieniądze z podatków są przeznaczane na wsparcie i finansowanie tych społeczności.

Daleka perspektywa dla Wirginii

Cel 2024 wydaje się być odpowiedni dla Wirginii, ponieważ legalna marihuana jest wciąż bardzo nowa w tym stanie. Zaledwie w zeszłym roku została uchwalona ustawa o medycznej marihuanie. Pozwoliła ona na konsumpcję roślin marihuany osobom posiadającym kartę medyczną.

Stan wciąż rozwija swój przemysł i przepisy go otaczające i byłoby to dość nieodpowiedzialne, aby nagle przeskoczyć do użytku rekreacyjnego.

Czy inne południowe stany pójdą w jej ślady?

Nawet jeśli niektóre stany, takie jak Południowa Dakota, są w stanie zalegalizować rekreacyjną marihuanę i lecznicze wykorzystanie konopi na raz – Wirginia ma znacznie większą populację, o której należy pamiętać.

Nie wspominając o tym, że jako pierwszy południowy stan, który podjął tak postępowe działania, prawdopodobnie będzie wzorem do naśladowania dla sąsiednich stanów.

Sytuacja prawna konopi w Virginii

Marihuana w Wirginii jest legalna do użytku medycznego, ale nielegalna do użytku rekreacyjnego. Jest jednak zdekryminalizowana przy posiadaniu mniej niż 1 uncji marihuany, która w Wirginii niesie przypuszczenie, że jest ona przeznaczona na użytek osobisty, niosąc ze sobą jedynie 25 dolarów grzywny.

Zgodnie z prawem z 2015 r. posiadanie oleju CBD lub oleju THC-A pociąga za sobą obronę afirmatywną dla pacjentów, którzy mają zalecenie lekarza dla tych substancji w leczeniu ciężkiej padaczki. Ustawodawstwo uchwalone w 2019 r. zezwala, aby dawki zawierały do 10 mg THC.

W lutym 2021 r. obie izby Zgromadzenia Ogólnego Wirginii przyjęły ustawę o pełnej legalizacji marihuany, z datą wejścia w życie 2024 r. Ustawa musi jeszcze zostać podpisana przez gubernatora Northama. Ustawa uzyskała szerokie poparcie, choć żaden Republikanin w żadnej z Izb Zgromadzenia Stanowego nie głosował za jej przyjęciem.

Jeśli prawo nie zostanie zmienione w międzyczasie, Wirginia stanie się drugim stanem (po Illinois), który jednocześnie zalegalizuje posiadanie marihuany i sprzedaż detaliczną. Inne stany zalegalizowały posiadanie konopi przed rozpoczęciem sprzedaży licencjonowanej przez państwo.

Zwolennicy naciskają na Northama, aby zmienił przepisy legalizacyjne tak, aby posiadanie zostało zalegalizowane 1 lipca 2021 r., argumentując, że opóźnianie daty legalizacji utrwala niesprawiedliwość.

Co właściwie stało się w Virginiii?

W dniu 22 stycznia ustawa „Marijuana; legalization of simple possession, penalties”, sponsorowana przez senatorów Adama Ebbina i Louise Lucas, została zatwierdzona przez Senacką Komisję Rehabilitacji i Usług Społecznych. W dniu 3 lutego ustawa SB 1406 i odpowiadająca jej ustawa HB 2312 zostały przyjęte przez komisję końcową przed głosowaniem w Senacie i Izbie.

Obie ustawy przeszły 5 lutego. Ustawy Senatu i Izby różnią się w niektórych szczegółach i prawdopodobnie zostaną ujednolicone w sesji 2021 r., a następnie wysłane do gubernatora stanu, który zapowiedział, że podpisze ustawę. Zastępcza ustawa Senatu nr 1406 została przyjęta przez Komisję Praw Ogólnych Izby 11 lutego.

W dniu 16 lutego Izba uchwaliła zastępczą ustawę Senatu 55-42, a Senat uchwalił swoją ustawę 23-15, co wymagało powołania komisji konferencyjnej w celu rozstrzygnięcia różnic.

Jak podawały regionalne media, głosowanie miało sprawić, że marihuanę będzie można legalnie kupić w Wirginii w 2024 r., ale komisja konferencyjna musiała pogodzić datę legalizacji posiadania wyznaczoną przez Senat (1 lipca 2021 r.) z datą legalizacji wyznaczoną przez Izbę (2024 r.).

Komisja konferencyjna osiągnęła porozumienie w sprawie ustawy 27 lutego, która doprowadzi do legalizacji (w tym uprawy, sprzedaży detalicznej i posiadania) 1 stycznia 2024 r., a Zgromadzenie uchwaliło ją tego samego dnia i przesłało do zatwierdzenia gubernatorowi Northamowi.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Gałka muszkatołowa

Wiek: 20 lat

Substancja: Trzy, własnoręcznie starte gałki marki kotanyi, dodam że były w środku prawie całe białe czyli dość świeże. Po trzech godzinach od zarzucenia gałki idzie 150mg DXM na "raz". To wszystko na moje skromne 65Kg. Jest to pierwszy tego typu miks, osobno z każdą substancją mam dość duże doświadczenie.

Doświadczenie: Alkohol, Amfetamina, Benzydamina, Dekstrometorfan, Gałka muszkatołowa, Kodeina, Konopie, Mieszanki "ziołowe", Szałwia wieszcza, oraz jako dodatki: Difenhydramina, Dimenhydrynat, Hydroksyzyna.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Tripraport
 • Tytoń

Jestem pozytywnie nastawiona na tripa, jedyne co mnie zaskoczyło pod koniec to mało czasu, nie spodziewałam się, że będzie to trwało aż tak długo, musiałam szybko wytrzeźwieć

Substancja: DXM (Tussidex - 15 kapsułek po 30mg)

Doświadczenie: THC, alkohol, DXM, 4-Ho-Mipt

Wzrost, waga: 168cm, 60 kg

Dawkowanie: najpierw 10 kapsułek, potem dorzucone 5, w sumie 450 mg, 7,5mg/kg masy ciała

S&S: chłopak od rana w pracy, wraca wieczorem, cały dzień w domu z matką i siostrą. Czuję się dobrze i jestem pozytywnie nastawiona na tripa.

 • Tramadol

 • Bad trip
 • Marihuana
 • MDMA

Impreza techno po 13 godzinach pracy z najlepszym przyjacielem. Nastrój pełen ulgi z powodu zakończonej właśnie pracy oraz zmęczenie z tego samego powodu. Chęć relaksu, odrealnienia . Żołądek pusty wedle zaleceń.

Cały raport jest moją próbą poradzenia sobie z tym przeżyciem i przetrawienia go w głowie raz na zawsze. Nie uważałem się nigdy za człowieka o mocnej głowie i zawsze traktowałem przyjmowane substancje z należytym respektem i ostrożnością. MDMA było dla mnie po prostu za mocnym przeżyciem , na które zdecydowałem się w nieodpowiednim miejscu ,które już od 1.5 miesiąca ciąży mi na sercu i nie pozwala o sobie zapomnieć. Ale od początku..

randomness