Południe USA za legalizacją marihuany

W sobotę, 27 lutego, ustawodawcy z Wirginii zagłosowali za przyjęciem ustawy, która zalegalizuje rekreacyjną marihuanę i ustanowi system regulacyjny. To czyni Wirginię pierwszym stanem na południu USA, który głosował w taki sposób i dołącza teraz do 15 innych stanów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

79

W sobotę, 27 lutego, ustawodawcy z Wirginii zagłosowali za przyjęciem ustawy, która zalegalizuje rekreacyjną marihuanę i ustanowi system regulacyjny. To czyni Wirginię pierwszym stanem na południu USA, który głosował w taki sposób i dołącza teraz do 15 innych stanów.

Niestety, ustawa nie może zostać wprowadzona w życie aż do sesji legislacyjnej w 2024 roku. Mieszkańcy Wirginii mają jednak na co czekać, gdyż ich politykom zależy na tym, aby wszystko się udało.

„Jesteśmy na drodze do sprawiedliwego prawa, pozwalającego na to, aby dorośli nie byli karani za używanie marihuany” – stwierdza Demokratyczny Senator Stanowy Adam Ebbin.

Wirginia za legalizacją marihuany?

Obecnie, niektóre szczegóły ustawy są ostrożnie dodawane, aby pomóc tym, którzy zostali najbardziej dotknięci przez prohibicję marihuany. Nie wiadomo jeszcze, w jakim kierunku pójdzie Wirginia, ale jest prawdopodobne, że przyjmie ona podobne podejście do innych stanów, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę. Stan upewni się, że pieniądze z podatków są przeznaczane na wsparcie i finansowanie tych społeczności.

Daleka perspektywa dla Wirginii

Cel 2024 wydaje się być odpowiedni dla Wirginii, ponieważ legalna marihuana jest wciąż bardzo nowa w tym stanie. Zaledwie w zeszłym roku została uchwalona ustawa o medycznej marihuanie. Pozwoliła ona na konsumpcję roślin marihuany osobom posiadającym kartę medyczną.

Stan wciąż rozwija swój przemysł i przepisy go otaczające i byłoby to dość nieodpowiedzialne, aby nagle przeskoczyć do użytku rekreacyjnego.

Czy inne południowe stany pójdą w jej ślady?

Nawet jeśli niektóre stany, takie jak Południowa Dakota, są w stanie zalegalizować rekreacyjną marihuanę i lecznicze wykorzystanie konopi na raz – Wirginia ma znacznie większą populację, o której należy pamiętać.

Nie wspominając o tym, że jako pierwszy południowy stan, który podjął tak postępowe działania, prawdopodobnie będzie wzorem do naśladowania dla sąsiednich stanów.

Sytuacja prawna konopi w Virginii

Marihuana w Wirginii jest legalna do użytku medycznego, ale nielegalna do użytku rekreacyjnego. Jest jednak zdekryminalizowana przy posiadaniu mniej niż 1 uncji marihuany, która w Wirginii niesie przypuszczenie, że jest ona przeznaczona na użytek osobisty, niosąc ze sobą jedynie 25 dolarów grzywny.

Zgodnie z prawem z 2015 r. posiadanie oleju CBD lub oleju THC-A pociąga za sobą obronę afirmatywną dla pacjentów, którzy mają zalecenie lekarza dla tych substancji w leczeniu ciężkiej padaczki. Ustawodawstwo uchwalone w 2019 r. zezwala, aby dawki zawierały do 10 mg THC.

W lutym 2021 r. obie izby Zgromadzenia Ogólnego Wirginii przyjęły ustawę o pełnej legalizacji marihuany, z datą wejścia w życie 2024 r. Ustawa musi jeszcze zostać podpisana przez gubernatora Northama. Ustawa uzyskała szerokie poparcie, choć żaden Republikanin w żadnej z Izb Zgromadzenia Stanowego nie głosował za jej przyjęciem.

Jeśli prawo nie zostanie zmienione w międzyczasie, Wirginia stanie się drugim stanem (po Illinois), który jednocześnie zalegalizuje posiadanie marihuany i sprzedaż detaliczną. Inne stany zalegalizowały posiadanie konopi przed rozpoczęciem sprzedaży licencjonowanej przez państwo.

Zwolennicy naciskają na Northama, aby zmienił przepisy legalizacyjne tak, aby posiadanie zostało zalegalizowane 1 lipca 2021 r., argumentując, że opóźnianie daty legalizacji utrwala niesprawiedliwość.

Co właściwie stało się w Virginiii?

W dniu 22 stycznia ustawa „Marijuana; legalization of simple possession, penalties”, sponsorowana przez senatorów Adama Ebbina i Louise Lucas, została zatwierdzona przez Senacką Komisję Rehabilitacji i Usług Społecznych. W dniu 3 lutego ustawa SB 1406 i odpowiadająca jej ustawa HB 2312 zostały przyjęte przez komisję końcową przed głosowaniem w Senacie i Izbie.

Obie ustawy przeszły 5 lutego. Ustawy Senatu i Izby różnią się w niektórych szczegółach i prawdopodobnie zostaną ujednolicone w sesji 2021 r., a następnie wysłane do gubernatora stanu, który zapowiedział, że podpisze ustawę. Zastępcza ustawa Senatu nr 1406 została przyjęta przez Komisję Praw Ogólnych Izby 11 lutego.

W dniu 16 lutego Izba uchwaliła zastępczą ustawę Senatu 55-42, a Senat uchwalił swoją ustawę 23-15, co wymagało powołania komisji konferencyjnej w celu rozstrzygnięcia różnic.

Jak podawały regionalne media, głosowanie miało sprawić, że marihuanę będzie można legalnie kupić w Wirginii w 2024 r., ale komisja konferencyjna musiała pogodzić datę legalizacji posiadania wyznaczoną przez Senat (1 lipca 2021 r.) z datą legalizacji wyznaczoną przez Izbę (2024 r.).

Komisja konferencyjna osiągnęła porozumienie w sprawie ustawy 27 lutego, która doprowadzi do legalizacji (w tym uprawy, sprzedaży detalicznej i posiadania) 1 stycznia 2024 r., a Zgromadzenie uchwaliło ją tego samego dnia i przesłało do zatwierdzenia gubernatorowi Northamowi.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Tramadol

Cisza i spokój

Poczytałem o tramadolu i same fajne rzeczy są w tym serwisie. Pomyślałem, że spróbuję. Tydzień temu przez fuksa totalnego zdobyłem w przychodni 50 tabletek po 100 mg tramalu retard. Ucieszyłem się, bo miałem w pamięci zwisy mojego kolegi z jednego z serwisów dla ćpaczy na czacie. Zabawnie było... Ale nie o tym.

Tramalu nigdy nie brałem. To był mój pierwszy raz.

  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne, zwyczajne

Siema dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moim pierwszym razem z N2o czyli podtlenek azotu, dodam jeszcze że jest to mój pierwszy raport więc sorry za wszelkie błędy. Od zawsze byłem ciekawy innych stanów świadomości i interesowałem się w temacie substancji psychoaktywnych, chciałem próbować róźnych nowych rzeczy jeśli chodzi o ten temat, w tamten dzień padło akurat na sprężone. 

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Cisza, spokój, własny pokój... czyli S&S dobre.

Witam wszystkich. Postanowiłem znowu napisać trip raport o swoim przeżyciu z czystą marihuaną. Powtórzę: czystą. Nie wiem jak, nie wiem czemu, ale znowu zadziałała na mnie po prostu cudownie. Być może to kwestia tego, że zjadłem uprzednio dwa banany ze skórką :D A może dlatego, że wziąłem (sam nie wiem, po co) średnią dawkę l-argininy? A może to już tylko siła psychiki? Pół dnia przeznaczyłem na czytanie o ayahuasce ze względu na to, że niebawem (jeżeli wszystko pójdzie z planem) jej skosztuję. I mam nadzieję na coś pozytywnego. Ba, mam nadzieję na euforię poznania.

  • Inne
  • Inne
  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Słoneczny dzień, koniec lipca, boisko koło szkoły ok. 10 osób. Palących czworo.

  Cząstka boga to inaczej jeden z wielu rodzajów dopalaczy, popularny i taniy w miejscu w którym mieszkam.