Policja wkracza do dyskotek

Bawisz się w dyskotece, a tu nagle ktoś z tłumu wyciąga policyjną blachę i zaczyna cię przeszukiwać

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

3810

Bawisz się w dyskotece, a tu nagle ktoś z tłumu wyciąga policyjną blachę i zaczyna cię przeszukiwać. Jeśli nie jesteś narkotykowym dilerem, nie musisz się obawiać.

Policja wypowiedziała wojnę narkotykowym dilerom. Właśnie dlatego w sobotę tajniacy pojawili się w gejowskiej dyskotece na Starym Mieście. Wczoraj opisaliśmy tę kontrolę. Również wczoraj Komenda Wojewódzka zorganizowała konferencję prasową, na której dowiedzieliśmy się, że kontrola w gejowskim klubie była planowana już od dłuższego czasu. - Od początku lipca w związku z akcją pod kryptonimem "Dyskotekom TAK - narkotykom NIE" skontrolowaliśmy już kilkanaście lokali we Wrocławiu - mówił wczoraj inspektor Andrzej Matejuk, komendant dolnośląskiej policji. - Mieliśmy informacje, że i w tym klubie są narkotyki.

Informacje potwierdziły się. Policja znalazła woreczki z amfetaminą. - Na widok funkcjonariuszy młodzi ludzie wyrzucali je między siedzenia - mówi Artur Falkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji. Dlatego nie udało się ustalić osób, do których należały woreczki z narkotykami. Komisarz Falkiewicz również brał udział w akcji. Filmował działania policjantów. Nie wszystkim gościom klubu to się podobało: - Filmowali nas, jakbyśmy zrobili coś złego - mówił jeden z naszych rozmówców.

Jarek Błandzinski, szef dyskoteki, jest jednak zadowolony z policyjnej kontroli: - Wolę sam zarabiać na sprzedaży piwa, niż dawać zarobek narkotykowym dilerom - mówi.

W pobliżu Wzgórza Partyzantów policja zatrzymała mężczyznę. W jego aucie znaleziono narkotyki. Handlarz bywał gościem dyskoteki. - Przesiadywał głównie w toalecie, podejrzewałem, że sprzedawał tam narkotyki - mówi Jarek Błandzinski. - Dlatego kilka miesięcy temu zabroniłem mu do nas przychodzić.

O skali handlu narkotykami w klubach może świadczyć kontrola z początku lipca, przeprowadzona w dyskotece, w której bawiło się zaledwie 50 osób. Policjanci znaleźli tam 84 tabletki ekstazy i 110 porcji amfetaminy, które należały prawdopodobnie do dilerów. Zatrzymano dwie osoby.

W niedzielę policjanci rozbili też 13-osobowy gang, który zajmował się sprzedażą środków odurzających w Świdnicy i okolicach. Zatrzymani mają od 20 do 30 lat. Dwóm policja zabrała bmw i hondę na poczet przyszłych kar, które może zasądzić sąd. Niektórzy z zatrzymanych byli już notowani za przestępstwa narkotykowe.

*

Diler z wyrokiem

W sobotę, kiedy policja kontrolowała gejowski klub, w pobliże Wzgórza Partyzantów przyjechał 29-letni mężczyzna, który był już wcześniej zatrzymywany za handel narkotykami (to ten sam, któremu szef klubu zabronił przychodzić do dyskoteki). Gdy policjanci chcieli go zatrzymać, próbował jednego rozjechać autem. Po strzelaninie poddał się. W samochodzie miał 700 porcji marihuany i amfetaminy, tabletki ekstazy i psychotropowe. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od jakiegoś czasu dostarczał środki odurzające gościom staromiejskich klubów. W ubiegłym roku sąd skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za handel narkotykami.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

jahol (niezweryfikowany)
i co to robi na kanabie jak ani jednego słowa o marihuanie...???
AKme (niezweryfikowany)
i co to robi na kanabie jak ani jednego słowa o marihuanie...???
jasiek (niezweryfikowany)
Jedzie Świdnica jedzie w KOMBI POLONEZIE...Y002...ej
KRET (niezweryfikowany)
Niezla fkreta <br>jak ktos jest na maxa rozjechany jakimis kregami to moze miec czysto w kieszeniach a i tak bedzie mial niezla wkrete:)))) <br>dzieki bardzo za takie impry
Zoltan (niezweryfikowany)
ja jestem za takimi akcjami moze wkońcu zrobia cos z NARKOTYKAMI a odczepia sie od palenia <br> <br> <br> <br>prpaGANDA
Kanalistic (niezweryfikowany)
Lol co za kolo...wozic 700sztuk w furexie...n/c;p <br>zgroza...orient...
RaFiL (niezweryfikowany)
&quot;orient&quot; gwehehehehehehehehe ...ostro w chuj
Gandzia (niezweryfikowany)
kurwa ale takie przeszukanie jest chyba bezpodstawne no bo jak tak poprostu ??? ze niby na jakiej podstawie ?? a jak ja nie biore to z jakiej niby racji co ???
palonkoo (niezweryfikowany)
kurwa ale takie przeszukanie jest chyba bezpodstawne no bo jak tak poprostu ??? ze niby na jakiej podstawie ?? a jak ja nie biore to z jakiej niby racji co ???
FC Wojtul (niezweryfikowany)
kurwa ale takie przeszukanie jest chyba bezpodstawne no bo jak tak poprostu ??? ze niby na jakiej podstawie ?? a jak ja nie biore to z jakiej niby racji co ???
Pianie z PSÓW (niezweryfikowany)
Jedzie Świdnica jedzie w KOMBI POLONEZIE...Y002...ej
lashdido wsk :P... (niezweryfikowany)
poprostu no Damian S. bohater klubu R2 swidnica .. :D wraz ze znajomym djem .. reszte juz znaci3 :DDDDDDDDDD <br> <br>pozdro dla S-cy
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość, dobre samopoczucie, wygodna miejscówka, 2 dni wolnego, chillout, chęć przeżycia czegoś nowego.

Niedziela, 9 czerwca 2013, godzina 00:32 - 2 godzina trwania stanu otumanionej ekstazy i euforii po zażyciu gałki muszkatołowej, w ilości orzechów startych - 6 sztuk. Gałka przyjmowana (wypijana, przeżuwana -fuj) była od godz. 16:55 do 17:26 dnia 8 czerwca, w sobotę. 

  • Dekstrometorfan

Nazwa : Acodin 300 mg ( syrop )


EXP : Srednie tj. : Mary.J , sHit , White Dope , XTC , efedryna.HCL , Galka M ...


Dawka : ok 200 mg


S&S : zajebisty nastroj , zajaranie Acodinem supa dupa itp , czysty sprawny umysl az szkoda odurzac...


Czy mnie zmienilo : NIE

Ta... no dobra jakos sie zebralem do napisania tego reportu. Caly czas mam mieszane uczucia co do DXMu a to dlatego...:

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Mieszanka ekscytacji i stresu, falami pojawiająca się niecierpliwość i chęć do eksperymentu, oraz strach o różnym natężeniu. Obsesyjne myśli o konieczności "oczyszczenia się" i "zrzucenia ciężaru" moich ostatnich osobistych problemów zanim zacznę eksperyment. Trochę jak oczekiwanie na jakiś wyrok. Praktycznie sama przez większość czasu, w moim pokoju, posprzątanym celowo z myślą o moich ewentualnych niekontrolowanych reakcjach.

Trudno nazwać to jednoznacznie eksperymentem planowanym. O legalnych psychodelikach dowiedziałam się właściwie kilka dni wcześniej. Do tej pory odmienne stany świadomości usiłowałam, ze skutkami różnymi, raczej marnymi, uzyskiwać przez próby treningu umysłu. A jak wiadomo, depresja, rozdrażnienie i długotrwałe złe samopoczucie podobnym próbom nie sprzyjają... Postanowiłam więc sobie przy okazji Nowego Roku, okrzykniętego ogólnie czasem zmian, poszukać krótkotrwałego sposobu jednocześnie na uwolnienie się od zatruwających myśli jak i wspomagany wzrost skuteczności.

  • Etanol (alkohol)
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Piątkowa impreza w domu kolegi. Od kilku dni wszyscy czekają na te imprezę, ja jestem zrelaksowany, lecz również delikatnie spięty - to w końcu mój pierwszy raz z MDMA.

Nigdy nie myślałem, że spróbuję MDMA. Do teraz nie mam pojęcia, co, a raczej kto, wpłynął na zmianę mojego zdania. Do samego końca wahałem się w swoim wyborze. Z drugiej strony, nie miałem nic do stracenia. Ludzie którzy byli zaproszeni, są mi bardzo dobrze znani - idealne otoczenie.