Poker a narkotyki

Istnieje wiele sposobów na stworzenie sobie przez pokerzystów przewagi nad innymi graczami. Ci, którzy ćwiczą i generalnie prowadzą zdrowszy tryb życia, cechują się większą wytrzymałością, „mają lepszą głowę” i podejmują lepsze decyzje przy stole. Często powstrzymując się od kofeiny, nikotyny i alkoholu, stają się lepszymi pokerzystami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.pokertexas.pl

Odsłony

541

Ostatnio dużo się mówi o usportowieniu pokera. Spółka matka Global Poker Ligi – Mediarex Sports and Entertainment posiada nawet motto “We sportify poker”.

Jednakże przyznamy chyba wszyscy, że bez względu na to, czy poker podniesiony zostanie do rangi sportu czy też nie, istotnie różni się on od większości dyscyplin sportowych. Jedną z podstawowych różnic jest podejście do korzystania z wszelkiego rodzaju używek, w tym narkotyków.

W ciągu ostatnich dekad testy na obecność narkotyków w organizmach sportowców stały się powszechne. Ze względu na powszechność stosowania tego typu specyfików przez sportowców od poziomu uczelnianego po poziom olimpijski, wiele organizacji oraz szkół zaczęło stosować specjalne testy. Testy są wyzwaniem prawnym dotyczącym konstytucyjności takich rozwiązań, szczególnie dla prywatnych organizacji, nawet tych najważniejszych jak np. Major League Baseball.

Istnieje wiele sposobów na stworzenie sobie przez pokerzystów przewagi nad innymi graczami. Ci, którzy ćwiczą i generalnie prowadzą zdrowszy tryb życia, cechują się większą wytrzymałością, „mają lepszą głowę” i podejmują lepsze decyzje przy stole. Często powstrzymując się od kofeiny, nikotyny i alkoholu, stają się lepszymi pokerzystami.

Jednakże nielegalne substancje są często używane przez graczy. Marihuana jest używką bardzo popularną, również w społeczności pokerzystów. Zdaje się to być wynik jej wątpliwej szkodliwości oraz ożywionej dyskusji związanej z jej legalizacją. Jednocześnie jednak, jak w każdym środowisku, szczególnie ludzi młodych zdarzają się osoby korzystające z tzw. cięższych narkotyków – np. amfetaminy czy kokainy, które pozwalają na wielogodzinną grę z zachowaniem wysokiej koncentracji. Te dragi to rzeczywistość w dzisiejszym świecie, również tym pokerowym.

Jeśli narkotyki zostałyby zakazane w turniejach pokerowych live, zapewne znaczna część top graczy miałaby problemy z testami antynarkotykowymi, a to doprowadziłoby do wykluczenia ich ze sporej liczby eventów.

Kiedyś Epic Poker League wprowadziło dość szeroką kontrolę swoich graczy, czego kulminacyjnym efektem było wykluczenie z rozgrywek Chino Rheema za pokerowe długi. Dzisiaj mamy Global Poker League i pytanie, czy powinna ona ustanowić podobne standardy i wprowadzić m.in. testy na obecność narkotyków?

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

KapitanAizen
Stymulanty zwiększają wytrzymałość ale też powodują zazwyczaj wzrost agresji i subiektywnego odczuwania stresu co z kolei może prowadzić do tilu. ( Stanu mentalnego, który charakteryzuje się uzależnianiem gry od emocji a nie racjonalnych decyzji).
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

standardowy wieczor w domku

DODAJE RAPORT 4PLATEU DXM BO WIEM ZE NIE JEST ICH TAK WIELE, A ZAPADA W PAMIECI MALY ULAMEK DOSWIADCZEN

Chwile patrzyłem się na różowe kapsułki, upewniając się ze czuje obrzydzenie na myśl o ich słodkawym smaku. Ręce spocone, w sumie to nie mam ochoty - czyli wszystko gra, jest tak jak zawsze. 

W ten sposób 150mg dxm i 50mg dph już spokojnie odpoczywało w moim kwasie solnym. Jak zwykle nie mam nudności, i jak zwykle zajmuje czymś głowę tak aby dysocjacja nastąpiła niespodziewanie. 

(~t1h) - Powoli już odczuwam działanie a wiec czas na 300mg. 

  • Marihuana

nazwa substancji- THC


poziom doświadczenia użytkownika- intermediate (thc regularnie, xtc, sporadycznie


dawka, metoda zażycia- 1g na dwoch


"set & setting"- wlasny pokoj  • 4-ACO-DMT
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Letni Słoneczny Dzień roku pańskiego 2011 :) Wycieczka po dwóch średnich miasteczkach. Dobry humor, u kolegi lekka niepewność.

Pewnego słonecznego dnia poszedłem do kolegi (K.). Po rozmowie doszedł do wniosku, że chce spróbować 4-AcO-DMT ze mną następnego dnia. Nazajutrz dwóch osobników uzbrojonych we fraktalne naboje zaaplikowało sobie po 30 mg substancji. Zaczęła wchodzić ok. 40 minut po zażyciu. Moment ten przypadł akurat, gdy byliśmy w parku. Czuliśmy się coraz dziwniej. Humor mi dopisywał, K. był zdezorientowany. Nie wiedział, co go jeszcze czeka :)