REKLAMA
Poker a narkotyki

Istnieje wiele sposobów na stworzenie sobie przez pokerzystów przewagi nad innymi graczami. Ci, którzy ćwiczą i generalnie prowadzą zdrowszy tryb życia, cechują się większą wytrzymałością, „mają lepszą głowę” i podejmują lepsze decyzje przy stole. Często powstrzymując się od kofeiny, nikotyny i alkoholu, stają się lepszymi pokerzystami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.pokertexas.pl

Odsłony

525

Ostatnio dużo się mówi o usportowieniu pokera. Spółka matka Global Poker Ligi – Mediarex Sports and Entertainment posiada nawet motto “We sportify poker”.

Jednakże przyznamy chyba wszyscy, że bez względu na to, czy poker podniesiony zostanie do rangi sportu czy też nie, istotnie różni się on od większości dyscyplin sportowych. Jedną z podstawowych różnic jest podejście do korzystania z wszelkiego rodzaju używek, w tym narkotyków.

W ciągu ostatnich dekad testy na obecność narkotyków w organizmach sportowców stały się powszechne. Ze względu na powszechność stosowania tego typu specyfików przez sportowców od poziomu uczelnianego po poziom olimpijski, wiele organizacji oraz szkół zaczęło stosować specjalne testy. Testy są wyzwaniem prawnym dotyczącym konstytucyjności takich rozwiązań, szczególnie dla prywatnych organizacji, nawet tych najważniejszych jak np. Major League Baseball.

Istnieje wiele sposobów na stworzenie sobie przez pokerzystów przewagi nad innymi graczami. Ci, którzy ćwiczą i generalnie prowadzą zdrowszy tryb życia, cechują się większą wytrzymałością, „mają lepszą głowę” i podejmują lepsze decyzje przy stole. Często powstrzymując się od kofeiny, nikotyny i alkoholu, stają się lepszymi pokerzystami.

Jednakże nielegalne substancje są często używane przez graczy. Marihuana jest używką bardzo popularną, również w społeczności pokerzystów. Zdaje się to być wynik jej wątpliwej szkodliwości oraz ożywionej dyskusji związanej z jej legalizacją. Jednocześnie jednak, jak w każdym środowisku, szczególnie ludzi młodych zdarzają się osoby korzystające z tzw. cięższych narkotyków – np. amfetaminy czy kokainy, które pozwalają na wielogodzinną grę z zachowaniem wysokiej koncentracji. Te dragi to rzeczywistość w dzisiejszym świecie, również tym pokerowym.

Jeśli narkotyki zostałyby zakazane w turniejach pokerowych live, zapewne znaczna część top graczy miałaby problemy z testami antynarkotykowymi, a to doprowadziłoby do wykluczenia ich ze sporej liczby eventów.

Kiedyś Epic Poker League wprowadziło dość szeroką kontrolę swoich graczy, czego kulminacyjnym efektem było wykluczenie z rozgrywek Chino Rheema za pokerowe długi. Dzisiaj mamy Global Poker League i pytanie, czy powinna ona ustanowić podobne standardy i wprowadzić m.in. testy na obecność narkotyków?

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

KapitanAizen
Stymulanty zwiększają wytrzymałość ale też powodują zazwyczaj wzrost agresji i subiektywnego odczuwania stresu co z kolei może prowadzić do tilu. ( Stanu mentalnego, który charakteryzuje się uzależnianiem gry od emocji a nie racjonalnych decyzji).
Zajawki z NeuroGroove
  • Lorazepam

Nazwa specyfiku: Lorafen 2mg [sa tez 1 mg], substancja: Lorazepanum

Poziom doswiadczenia: ten lek jadlem pierwszy raz. Mialem kontakt z:

alkoholem [wiele razy], nikotyna [wiele razy], marihuana [wiele razy],

amfetamina [4x], Klonozepanum [przez tydzien], SD [raz] oraz z galka

muszkatalowa [raz].

Dawka oraz metoda zaaplikowania: jedna tabletka [2mg], doustnie.

  • Dekstrometorfan

Set & settings – mój pokój, 12 sierpień 2008; godz. 21; chęć odpłynięcia…

Dokładne dawkowanie – 450mg (30 tabletek Acodinu), po 5 sztuk co mniej więcej 5-7 minut, 6.25 kg/mg czyli mocne II Plateau.

Wiek i doświadczenie – 18 lat (wtedy 17); MJ (naprawdę dużo) ,Alkohol, DXM, kocimiętka :D

  • LSD-25
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Bardzo pozytywne nastawienie. Idealny klimat i towarzystwo.

  • Bad trip
  • Marihuana

Wieczór po bardzo dobrym dniu, świetne samopoczucie. Mieszkanie grupy przyjaciół

Witam wszystkich. Przeżycia z tripa miały miejsce w roku 2012, ale postanowiłem podzielić się nimi, jako że dopiero niedawno odkryłem to forum i najlepiej czyta mi się właśnie jazdy na badzie - te zmagania ludzi z ich umysłem na skrzywionej fazie, więc i ja chcę podzielić się moją historią z nim związaną. Trip był na tyle nieprzyjemny, że pomimo upływu 2 lat wciąż doskonale go pamiętam.

Czerwiec 2012, Londyn

randomness