Podsumowanie 6 lat po legalizacji marihuany w Urugwaju

Kraj Ameryki Południowej jako pierwszy zalegalizował konopie indyjskie w czasach obecnych, ale jego rząd zachowuje ścisłą kontrolę nad produkcją i używaniem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

56

Kraj Ameryki Południowej jako pierwszy zalegalizował konopie indyjskie w czasach obecnych, ale jego rząd zachowuje ścisłą kontrolę nad produkcją i używaniem.

Na pewno Urugwaj nie jest światowym liderem w sprzedaży konopi, mimo że była to pierwsza na świecie współczesna nacja, która zalegalizowała używanie konopi przez dorosłych. Do historii przeszła decyzja ówczesnego Prezydenta José Mujica, który w grudniu 2013 roku podpisał ustawę legalizującą marihuanę dla dorosłych.

Urugwaj w lipcu 2017 roku uruchomił komercyjną sprzedaż konopi do użytku dorosłych. W ciągu sześciu lat od tego momentu, licencjonowane sklepy w kraju sprzedały 10,7 miliona gramów, czyli mniej więcej 10 ton i 700 kilogramów, według danych opublikowanych 19 lipca przez Urugwajski Instytut Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA), jak donosi El País.

Dla porównania, w Polsce pacjenci kupujący marihuanę do celów medycznych kupili w aptekach prawie tonę medycznej marihuany w pierwszym półroczu 2023 roku.

W Urugwaju, gdzie mieszka 3,4 miliona osób, ponad 61,500 osób zarejestrowało się do zakupu konopi w 37 aptekach upoważnionych do ich sprzedaży, jak donosi IRCCA. Trzy firmy mają licencję na uprawę trzech odmian konopi na komercyjny rynek dla dorosłych: dwa rodzaje są ograniczone do 9% THC, a trzeci do 15% THC, jak podaje El País.

“Procesy produkcji konopi sprzedawanych w aptekach są prowadzone pod ścisłą kontrolą i są śledzone na każdym etapie,” według RICCA. “Każda partia przed jej wprowadzeniem na rynek jest analizowana w [jednym z pięciu] specjalistycznych laboratoriów pod kątem zarówno parametrów mikrobiologicznych (obecności patogenów) jak i fizykochemicznych (ciężkie metale, pestycydy, itp.).”

Przed federalną legalizacją, rząd Urugwaju w dużej mierze tolerował rekreacyjne używanie konopi, dzięki jednym z najluźniejszych przepisów dotyczących konopi na świecie, według Higher Yields, międzynarodowej firmy konsultingowej z siedzibą w Denver. Choć transakcje z konopiami były nielegalne przed 2013 rokiem, istniały “nieformalne porozumienia” między indywidualnymi konsumentami a urzędnikami rządowymi, którzy umożliwiali dostęp, według Higher Yields.

Ustawa podpisana w 2013 roku pozwoliła rządowi Urugwaju lepiej śledzić, kto, gdzie i ile konopi uprawiał, oraz ile za to pobierał. Obecnie, około 14,600 osób jest zarejestrowanych do uprawy domowej, 306 zarejestrowanych klubów konopnych posiada 10,500 członków. Kluby te są licencjonowanymi organizacjami umożliwiającymi członkom uprawę, zbieranie i przetwarzanie konopi na własny użytek, według IRCCA.

Regulatorzy IRCCA sugerują, że Urugwajczycy “nie powinni uciekać się do rynku nielegalnego z ryzykiem, jakie to wiąże, zwłaszcza w zakresie zdrowia, ponieważ produkt tam oferowany nie spełnia kontroli jakości [w porównaniu do rynku licencjonowanego].”

Oceń treść:

Average: 4.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

nastawienie bardzo dobre ale set zmieniający się ciągle z pozytywnego na b. kiepski

wieczór zacząłem od świńskiego chlania w obskurnym- psychodelicznym barze w którym to nawet całkiem śmiesznie było po trzech piwach, jednak moja frustracja z powodu imprezowania wyłącznie z samym alkoholem narastała, dlatego jak na degenerata przystało, postarałem się o szczyptę czegoś zielonego na uśmierzenie mojej jakże to silnej chęci, cholera, nie ma nic gorszego niż ćpak bez paszy!

  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

nastawiałem sie do tego kilka dni, sam dzień podróży nie był jeden z najlepszych, od samego rana chodziem zdenerwowany, kumple tylko czekali żeby wypić makumbe i czekać.

Do dnia spożycia magicznego płynu "kakało" przygotowywalismy się kilka dni, musielismy zorganizować kilka namiotów żeby móc później iść spać spokojnie, nie ze strachem przypału. Wszystko działo się w poniedziałek, ale opiszę tagże dzień wcześniej.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Pełna euforia, komunikacja niemalże telepatyczna, dostrzeganie piękna w naturze i utożsamianie się z nią.

Psylocybina.... Piękno które dane było mi posmakować... Opowiem swoje pierwsze dwa razy, ponieważ nie chcę tworzyć dwóch TR :)

  • Dekstrometorfan


450mg DXM [Acodin] 170cm, 65kg.

[txt pisany na "zejściu" DXM...12 godzin po całym zajściu]


randomness