Palenie papierosów skraca penisa

Badania naukowców ze Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie w Bostonie sugerują, że rozpoczęcie palenia w wieku nastoletnim skutkuje skróceniem prącia średnio o centymetr.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

abcZdrowie.pl
Karolina Majewska

Odsłony

912

Aż 9 na 10 osób nałogowych palaczy uzależnia się od papierosów jeszcze w okresie dojrzewania. Wielokrotne badania dowiodły, że wyeliminowanie palenia mogłoby zapobiec powstawaniu nawet 70 proc. nowotworów. Jednak ta wizja rzadko trafia do wyobraźni młodych ludzi, którym wydaje się, że podobne problemy są odległe. Organizatorzy przeprowadzonej niedawno kampanii społecznej postanowili dotrzeć do nich w inny sposób.

W polskich szkołach, przed klubami i w innych miejscach, gdzie można spotkać młodzież rozdawano nietypowe prezerwatywy. Tym razem jednak nie była to akcja związana z profilaktyką chorób przenoszonych drogą płciową czy antykoncepcją. Po otwarciu opakowania okazywało się, że prezerwatywa jest miniaturowych rozmiarów i widnieje na niej informacja: „Palenie skraca twojego penisa”.

Organizator akcji, którym jest MTV Polska, powołuje się na badania naukowców ze Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie w Bostonie. Sugerują one, że rozpoczęcie palenia w wieku nastoletnim, czyli w okresie, gdy młody organizm wciąż się jeszcze rozwija, skutkuje skróceniem prącia średnio o centymetr.

Winowajcą jest nikotyna, która zwęża naczynia krwionośne i zakłóca produkcję kolagenu, przez co ciała jamiste znajdujące się w członku stają się mniej rozciągliwe. Być może to potwierdzone naukowo ostrzeżenie stanie się dla młodych mężczyzn silniejszym argumentem przeciwko paleniu papierosów, niż groźba szeregu innych chorób. Te ostatnie wydają się nastolatkom dość odległe, w przeciwieństwie do rozpoczęcia współżycia seksualnego.

Choć kampania dotyczy jedynie wpływu nikotyny na zaburzenia wzrostu członka, warto również wspomnieć, że ta substancja może zakłócić rozwój chłopców w szerszej perspektywie. Hamuje ich całościowy wzrost, a także przyczynia się do obniżenia płodności, ponieważ uszkadza plemniki.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca
  • Pierwszy raz

Było to ceremonialne przyjęcie Ayahuasci, medytacja, modlitwa do duchów roślin i opiekunów oraz muzyka składająca się z Icaro i etnicznych dźwiękówi. Byłem wyciszony i całkowicie otwarty na to czego doświadczę, choć miałem delikatne lęki jako, że były to nieznane rośliny.

Wstęp (7 sierpnia)

Ze względu na znikomą ilość informacji na temat powyższych roślin (zwłaszcza alicia anisopetala), postanowiłem samemu je przetestować, aby przekonać się czy rzeczywiście drzemie w nich moc. 

I o ile co do zawartości DMT a akacji nie miałem wątpliwości, to już kwestia inhibitora MAO w alici była kwestią sporną. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, jednak większość była ze sobą sprzeczna. tak więc postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce.

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Katastrofa

Brak satysfakcyjki z dostępnego towaru, dobry humor po kilku piwach

Witam, przeczytałem wywołujący wrażenie opis Podróżnika. Wrażenie tym większe, że bezpośrednio dotyka moich doświadczeń i mocno daje do myślenia, że równie dobrze dziś mogłoby nie być jednego z nas.

Lata 90-te, nadmorska miejscowość Dąbki koło Wejherowa. Powiedziałem moim towarzyszom, że ich towar w postaci grassu i haszyszu w ogóle na mnie nie działa i czy nie mogliby mi dać czegoś konkretniejszego. No to mi dali :))))) Pokazali gdzie rośnie :>

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie - średnie, ale prawie wszystko z tej listy w ciągu dwóch miesięcy - MJ, gałka (X2), tramadol (x3), pabialginum, benzydamina (x2), tussipect, and last but not least - DXM (x3).
  • Mefedron

Nie będzie to typowy trip raport, lecz zbiór paru krótkich opisów przygód na mefedronie, możliwe, że wiele osób które nigdy nie brały, dzięki tym paru opisom poznają z teorii tą zacną i srogą substancję, kolejność przypadkowa, nie chronologiczna. Dla Was to będzie źródło informacji, dla mnie swoista spowiedź.