Około rok temu miałem dwutygodniową psychozę, powstałą w wyniku codziennego ćpania (przez około 20 dni) dekstrometorfanu, kodeiny, etanolu, MDMA i marihuany. Codziennie porobiony co najmniej trzema z wymienionych, po czasie brałem to już tylko dlatego, że nie mogłem wrócić do normalności. Kodeina i MDMA już nie działały. Nagle uznałem, że muszę czym prędzej przestać. Zostawiłem więc te używki i wtedy się zaczęło...
Owocne działania w ramach EMPACT CCH
Działania pod kryptonimem „Air Domain” były prowadzone jednocześnie na trzech kontynentach. W ich efekcie zabezpieczono 497 kg kokainy, 406 kg marihuany, 49 kg narkotyków syntetycznych i zatrzymano 79 osób. CBŚP było krajowym koordynatorem aktywnych działań wymierzonych w zwalczanie przemytu narkotyków w międzynarodowym ruchu powietrznym.
Kategorie
Źródło
Odsłony
40Działania pod kryptonimem „Air Domain” były prowadzone jednocześnie na trzech kontynentach. W ich efekcie zabezpieczono 497 kg kokainy, 406 kg marihuany, 49 kg narkotyków syntetycznych i zatrzymano 79 osób. CBŚP było krajowym koordynatorem aktywnych działań wymierzonych w zwalczanie przemytu narkotyków w międzynarodowym ruchu powietrznym. W Polsce czynności były realizowane wspólnie z KPPL Warszawa Okęcie, KAS oraz KGSG.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, w ramach ustanowionego w 2021 roku instrumentu EMPACT+, będącego bezpośrednią kontynuacją Cyklu Polityki Bezpieczeństwa Unii Europejskiej, pełnią rolę eksperta krajowego dla implementacji priorytetu dotyczącego kokainy, marihuany i heroiny (EMPACT CCH).
W ramach tej inicjatywy realizowane są zadania wymierzone w międzynarodowy obrót, produkcję i przemyt narkotyków. W 2023 roku realizowane były działania wymierzone w zorganizowane grupy przestępcze wykorzystujące ruch lotniczy do przemytu narkotyków. Działania realizowane były jednocześnie na terenie 61 portów lotniczych w 36 krajach na 3 kontynentach (Europa, Afryka, Ameryka Południowa). W ich efekcie zabezpieczono 497 kg kokainy, 406 kg marihuany, 49 kg narkotyków syntetycznych i zatrzymano 79 osób.
Działania po stronie polskiej koordynowane były przez Centralne Biuro Śledcze Policji, przy ścisłej współpracy z policjantami z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, funkcjonariuszami z Mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej oraz Komendą Główną Straży Granicznej.