REKLAMA
Oto skutki zażywania zanieczyszczonej kokainy. Lekarze ujawniają ku przestrodze

Gnijące i odpadające fragmenty ciała to efekt narkotyku zmieszanego ze środkiem do odrobaczania bydła – Lewamizolem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

National Geographic
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

785

Gnijące i odpadające fragmenty ciała to efekt narkotyku zmieszanego ze środkiem do odrobaczania bydła – Lewamizolem.

Jeśli nie macie wystarczająco wielu powodów by nie brać narkotyków, przeczytajcie o tych przypadkach. Annals of the Rheumatic Diseases w 2016 roku opisał przypadek 11 osób, które trafiły do szpitala w kolumbijskim mieście Medellín. Ich ciała zaczęły gnić, dosłownie, za życia.

Nekroza wystąpiła na uszach, stopach, brzuchach, a jeden z pacjentów doznał nawet nekrozy penisa. Innym symptomem łączącym wszystkie osoby były purpurowe przebarwienia skóry. To wynik rozpadu krwinek. Część z pacjentów nie przeżyła, niektórych udało się odratować za pomocą silnej terapii sterydami.

Przyczyną okazała się „brudna” kokaina, do której dodano chemiczny środek o nazwie Lewamazol. Wykorzystywany jest w weterynarii do odrobaczania bydła, niestety bywa także chętnie wykorzystywany przez dealerów narkotyków, którzy chcą fałszować towar. Substancja bywa używana do leczenia ludzi, jednak w bardzo niskich dawkach. Jako sfałszowana kokaina trafiła do organizmów biorących w ilości znacznie przekraczającej normy jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Przypadek z Kolumbii nie był pierwszym ani ostatnim, już w 2009 Lewimazol wykryto w aż 69% próbek kokainy zebranych w US i w 50% próbek z Wielkiej Brytanii. Naukowcy przestrzegają, że wśród efektów ubocznych substancji są także trwałe uszkodzenia mózgu: między innymi niebezpieczne zmiany w strukturze kory czołowej. BMJ Case Reports w 2015 donosiło o czterdziestodwuletniej Holenderce, która w wyniku brania kokainy z Lewimazolem nabawiła się układowego zapalenia naczyń.

Innym środkiem, który wywołuje podobnie przerażające objawy jest krokodyl, czyli dezomorfina. Otrzymana po raz pierwszy w USA w 1932 roku pod „zoologiczną” nazwą stała się popularna w Rosji na początku drugiej dekady XXI wieku. W jej składzie jest między innymi kodeina, jod i fosfor. Efektem zażywania są niegojące się rany, w które często wdaje się gangrena. Mięśnie odchodzą od kości całymi płatami. Zdjęcia i materiały video z akcji lekarzy starających się ratować ofiary krokodyla potrafią wryć się w pamięć na długo.

Wracając do brudnej kokainy. Warto zaznaczyć, że osoby opisane w raportach medycznych regularnie zażywały narkotyk. W trakcie wielu prób trafiły na zmieszane ze środkiem do odrobaczania partie. Oznacza to, że niekoniecznie jeden epizod narkotyczny grozi ryzykiem gangreny i odpadających fragmentów ciała.

Oceń treść:

Average: 7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Wiek: Ja 18, koleżanka 16.

Doświadczenie: MJ, Wszelkiego rodzaju mieszanki ziołowe, proszki kolekcjonerskie, tryptaminy, dxm.

Set & Setting: Mały las, przedmieścia jakiegoś dużego miasta w Polsce. Nastroje dobre, gdyż oboje mieliśmy długą przerwę z tą substancją.

  • Marihuana


Moje doświadczenie z ziołem zaczęło się stosunkowo niedawno. Pewnie do dzisiaj nie sięgnąłbym po nie gdyby nie pewna osoba... Ale zacznę od początku...Substancja: Atarax, lek przeciwhistaminowy, uspokajający i przeciwlękowy substancja czynna: chlorowodorek hydroksyzyny

Doświadczenie: spore

  • Marihuana
  • Tripraport

Paląc wcześniej stopniowo przekraczałem dawki, była to jak dotąd największa ilość wypalona w najkrótszym czasie. Nastawienie na przyjemną, daleką podróż. Sobotni wieczór.

Wydarzenia opisane w raporcie miały miejsce wiele czasu temu i to one skłoniły mnie do założenia konta na neurogroove. Zacząłem opis na hyperrealu pod wątkiem o fazach stulecia i w sumie " czemu by nie zrobić z tego TR". Wahałem się czy o tym pisać ponieważ gdybym nawet stworzył książkę na ten temat nie zdołałbym uchwycić nawet 1/10.000 tamtej fazy. Dlatego opisałem głowie początek.

 

randomness