Od 9 lat do 7,5 roku więzienia za produkcję narkotyków

Na kary więzienia od 9 lat do 7,5 roku zostali skazani czterej mężczyźni za produkcję narkotyków i posiadanie znacznych ilości tych tych niedozwolonych środków. Wyrok nie jest prawomocny, a wydał go Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wroclaw.tvp.pl
magska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

100

Na kary więzienia od 9 lat do 7,5 roku zostali skazani czterej mężczyźni za produkcję narkotyków i posiadanie znacznych ilości tych tych niedozwolonych środków. Wyrok nie jest prawomocny, a wydał go Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w komunikacie poinformowała, że przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący przeciwko czterem mężczyznom, oskarżonym przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu o wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości metamfetaminy.

„Wojciech W. został uznany za winnego popełnienia zarzuconych mu przestępstw i skazany na karę pozbawienia wolności w wymiarze 9 lat. Wymiar kary orzeczonej wobec Łukasza G. to 8 lat pozbawienia wolności. Tomasz Z. i Tomasz W. usłyszeli wyroki po 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności” – napisano w komunikacie.

Dodatkowo oskarżeni zostali objęci obowiązkiem zapłaty nawiązki na cele zwalczania narkomanii w kwotach od 50 do 65 tys. zł. Ponadto wobec oskarżonych orzeczono przepadek korzyści uzyskanej z przestępstwa w postaci środków pieniężnych i przedmiotów zatrzymanych w toku śledztwa, objętych zabezpieczeniem majątkowym.

W styczniu 2019 roku dokonano zatrzymania czterech podejrzanych oraz przeszukania kilku posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim. W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Zatrzymano szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.

W wyniku przeszukań zabezpieczono łącznie blisko milion sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, niezbędną do produkcji narkotyku. Ujawniono również liczne puste opakowania tego rodzaju lekach. Zabezpieczono również blisko dwa kilogramy metamfetaminy i ponad 80 gramów ziela konopi innych niż włókniste.

„W toku śledztwa ustalono, że w zlikwidowanej fabryce wytworzono łącznie 7992 gramy metamfetaminy, a także usiłowano wyprodukować kolejne 36 kilogramów narkotyku. Proceder trwał od października 2018 roku do stycznia 2019 roku” – czytamy w komunikacie.

Tytułem zabezpieczenia majątkowego zajęto również mienie przestępców o łącznej wartości 550 tys. zł, w tym środki pieniężne, pojazdy, różnego rodzaju sprzęty, w tym rtv i agd. Dokonano również zabezpieczenia nieruchomości należących do dwóch podejrzanych poprzez ustanowienie na nich hipotek przymusowych na łączną kwotę 350 tys. zł.

„Wojciechowi W., Łukaszowi G., Tomaszowi Z. oraz Tomaszowi W. zarzucono wytworzenie wspólnie i w porozumieniu znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w ilości 7992 gramów oraz usiłowanie wytworzenia 36 kilogramów tego narkotyku. Sprawcy uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu. Dwóm sprawcom zarzucono również posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. U Wojciecha W. ujawniono ponad 1,8 kilograma metamfetaminy oraz prawie 90 gramów środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste, u Łukasza G. zatrzymano ponad 33 gramy metamfetaminy” – napisano w komunikacie.

Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, po zatrzymaniu podejrzanych stosowany był wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który następnie został zmieniony przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 30 tys. zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

„Skazani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 39 do 50 lat. Mężczyźni byli już wcześniej karani za popełnienie różnego rodzaju przestępstw, w tym czynów przeciwko życiu i zdrowiu lub mieniu, posiadania broni palnej oraz przestępstwa skarbowe. Jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności, w związku z czym odpowiadał w warunkach recydywy” – napisano w komunikacie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip. • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Set: Trudny okres w życiu, dużo stresu, bardzo częste myśli samobójcze, natrętne i raczej pesymistyczne przemyślenia o świecie i śmierci. Nastawienie do grzybów było pozytywne i przeważała duża ciekawość, ale zważając na mój stan psychiczny, było też wiele niepewności i obaw. Setting: dom dwóch znajomych, przyjazne otoczenie, na środku ustawiony duży, kolorowy abstrakcyjny obraz, który traktowaliśmy jako punkt odniesienia; jedna osoba, której wcześniej nie znałem i jeden trip sitter, który cały czas był trzeźwy.

Całe moje doświadczenie z substancjami psychoaktywnymi zamykało się do tej pory na THC oraz etanolu, ale od dłuższego czasu chciałem spróbować grzybków i LSD. Kiedy więc mój znajomy (nazwę go tutaj H.) powiedział, że zamówił growkit i właśnie szykują się do suszenia drugiej partii grzybów, od razu powiedziałem, żeby brali mnie pod uwagę, kiedy będą chcieli je testować. Parę dni temu dostałem wiadomość, że mam wpadać, bo dzisiaj będzie ten dzień. Szybko zjawiłem się w domu H. Na stole zobaczyłem wagę i całe pudełko pięknie ususzonych grzybów.

 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

beznadziejne samopoczucie; nadzieja na poprawę stanu psychicznego; w domu; plener

Mam 20 lat i życie podobne do Waszego... a może jednak nie. Od czterech lat cierpię na fobie społeczną, myślę że spory wpływ na jej powstanie miała marihuana. Czym jest fobia? Najkrócej mówiąc, jest to strach i lęk przed ludźmi i ich oceną. Po więcej informacji na ten temat odsyłam do Google. Zrozumieć jak ciężko żyje się z takim schorzeniem może tylko ten kto na to cierpi. Ostatnie cztery lata uznaje za pustkę w swoich wspomnieniach i życiu, a koda pozwala mi na chwilowe wyciszenie i pozwala mi na odczucie radości z życia... Traktuję ją trochę jak lek na swoją fobię.

 • LSD-25
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Gorący, parny letni wieczór/noc. Wszystko, czego potrzeba do szczęścia, czyli --> ja, kwas i las!

20:15 – Intoksykacja. Jeszcze w domu, kartonik trafia tam gdzie czuje się najlepiej, a więc pod mój język. Trwają ostatnie przygotowania – zgrywanie muzyki na mp3, pakowanie prowiantu i śpiwora do plecaka.
Pół godziny później zakładam plecak i dziarsko wychodzę – humor dopisuje, co jest zapewne już pierwszym efektem zażytej substancji.

randomness