Oakland przegłosowało dekryminalizację grzybów i innych roślin enteogenicznych!

Oakland stało się we wtorek drugim amerykańskim miastem, które dokonało dekryminalizacji magicznych grzybów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bussiness Insider
Samantha Maldonado, Associated Press

Odsłony

399

SAN FRANCISCO (AP) - Oakland stało się we wtorek drugim amerykańskim miastem, które dokonało dekryminalizacji magicznych grzybów.

Po wysłuchaniu szeregu mówców, którzy opowiadali o tym, jak psychodeliki pomogły im pokonać depresję, uzależnienie od narkotyków i PTSD, Rada Miasta jednogłośnie zagłosowała za dekryminalizacją używania i posiadania przez dorosłych magicznych grzybów i innych enteogennych lub psychoaktywnych roślin i grzybów. W maju wyborcy z Denver zatwierdzili podobną ustawę dotyczącą osób w wieku 21 lat i starszych.

Mówcy zdecydowanie poparli ten ruch, opisując substancje takie jak ayahuasca i peyotl jako tradycyjne leki pochodzenia roślinnego.

Wykorzystanie tych roślin „uratowało mi życie”, powiedział jeden z mężczyzn, który określił się jako były heroinista. „Nie wiem, jak opisać to inaczej niż jako cud”.

Przegłosowanie legislacji sprawia, że prowadzenie śledztw i aresztowanie dorosłych, którzy uprawiają, posiadają, wykorzystują lub dystrybuują rośliny enteogenne, staje się dla policji jednym z najniższych priorytetów. Żadne fundusze miejskie nie będą mogły zostać wykorzystane do egzekwowania praw kryminalizujących te substancje, a prokurator okręgowy hrabstwa Alameda zaprzestanie ścigania osób, które zostałyby zatrzymane w związku z ich używaniem lub posiadaniem.

Członek Rady Noel Gallo, który przedstawił rezolucję, powiedział, że dekryminalizacja takich roślin umożliwi policji z Oakland skupienie się na poważnych przestępstwach.

Poprawki zaproponowane przez członka Rady Lorena Taylora obejmują zastrzeżenie, że ​​substancjete „nie są dla wszystkich”, zalecając, aby osoby z PTSD lub poważną depresją poszukiwały przed ich użyciem profesjonalnej pomocy, a ludzie „nie brali na własną rękę”, ale opierając się na poradach ekspertów i w obecności zaufanej osoby.

Rozporządzenie nakazuje również, by administracja wróciła do tematu w ciągu roku, aby Rada mogła ocenić wpływ nowego prawa na społeczność.

„Enteogeniczne rośliny i grzyby są niezwykle pomocne we wspieraniu leczenia, szczególnie w odniesieniu do ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu traumy ”, powiedział Carlos Plazola, przewodniczący grupy rzeczników na rzecz dekryminalizacji Decriminalize Nature Oakland, przed spotkaniem rady. „W podziemiu te rośliny są dość szeroko polecane przez lekarzy i terapeutów”.

Departament Policji w Oakland nie odpowiedział na e-maile od Associated Press z prośbą o komentarz przed spotkaniem. Zastępca prokuratora okręgowego hrabstwa Alameda Teresa Drenick odmówiła komentarza.

Magiczne grzyby pozostaną nielegalne zarówno na mocy przepisów federalnych, jak i stanowych. Substancje enteogenne są na mocy federalnej ustawy o substancjach kontrolowanych uważane za substancje z Grupy I, która kategoryzuje środki mające potencjał nadużywania i pozbawione znanej wartości znanej medycznej.

Sceptycy wyrazili obawy o ryzykowne użytkowanie, szczególnie w szkołach.

Aby odnieść się do takich obaw, Gallo zapowiedział wcześniej, że ustawodawcy będą musieli ustanowić zasady i przepisy dotyczące stosowania takich substancji, z wyszczególnieniem co dokładnie można zastosować, jak z tego korzystać i jakie są związane z dana substancją zagrożenia.

Rośliny enteogenne są od dawna używane w kontekstach religijnych i kulturowych. Gallo pamięta, jak jego babcia leczyła członków swojej rodziny roślinami, w tym enteogenami.

„Gdy dorastaliśmy w meksykańskiej społeczności, to były naszym lekarstwa” - powiedział Gallo. Oleje z konopi, grzyby i yerba buenas - aromatyczna roślina znana ze swoich leczniczych właściwości - „to było nasze Walgreens. Nie mieliśmy Walgreens. Nie mieliśmy możliwości, by kupić jakiekolwiek leki. Te rośliny służyły naszej społeczności przez tysiące lat i nadal ich używamy. ”

Oceń treść:

Average: 9.5 (6 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Wogole zastanawiam się czy pisac czy nie pisac tego trip-reporta bo

jest zbyt charakterystyczny i rozpoznawaly, ale po chwili namyslu wale

to i pisze.

Zeby nie zanudzac postanowilem nie rozpisywac sie za bardzo co i jak i

ogolnie skoncentruje sie na samym tripie :)

  • Marihuana
  • Oksybutynina
  • Pierwszy raz

Dom, później dwór i dom kumpla. Grudzień 2013, za oknem pada sobie śnieg, jest sobota. Nastrój dobry, chęć przetestowania czegoś nowego dodawała mi tyko zachwytu i coraz większej ciekawości efektów.

Trip raport był pisany na bieżąco. W domu znalazłem lek o nazwie "Driptane" zawierający oksybutyninę 5mg w tabletce.

Szybka googlownica, okazało się że substancja nie jest zbyt popularna wiec trzeba ją sprawdzić. Postanowiłem, że przetestuję ją następnego dnia.

12.49: Zarzucenie 3 tabletek Driptane (3x5mg), popite herbatą, zaraz po tym zjadłem obiad.

13.14: Odczuwam lekko zmieniony wzrok, obraz nieco się rozmazuje. Patrząc na zieloną ścianę mam wrażenie, jakby falowała.

  • Dekstrometorfan
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

Własne mieszkanie, głównie pokój i kuchnia. O nastawieniu wszystko dokładnie napiszę poniżej.

24.04.2007

DXM Travel

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: Łysiczka lancetowata ;)


poziom doświadczenia użytkownika: MJ, #, benzydamina, avio, DXM, troche psychotropów, tramal...


dawka: 30 grzybkooofWszyscy dobrze wiedzą co takiego rośnie na odsłoniętych polanach leśnych w okresie od sierpnia do października... są to grzybki halucynogenne :) Zacząłem czytać o nich parę tygodni temu na hyperrealu. Nie ukrywam że lubie psychodele a grzyby z tego co wyczytałem dają własnie to czego szukałem.