Norwegia wprowadzi jednolite opakowania papierosów

Ciemne opakowania, przerażające zdjęcia organów zmienionych chorobowo, a także rzucające się w oczy ostrzeżenia. Norwegia zamierza wprowadzić nowe zarządzenia w sprawie wyglądu paczek papierosów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Norwegia
Anna Moczydłowska

Odsłony

359

Ciemne opakowania, przerażające zdjęcia organów zmienionych chorobowo, a także rzucające się w oczy ostrzeżenia. Norwegia zamierza wprowadzić nowe zarządzenia w sprawie wyglądu paczek papierosów.

Zarządzenia promowane są przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) mają przyczynić się do zmniejszenia ilości wypalanych papierosów. Takie same przepisy wprowadzi też Nowa Zelandia. Szare paczki i przestrzegające fotografie

Decyzja ogłoszona podczas Światowego Dnia Bez Papierosa, oznacza, że papierosy będą sprzedawane w szarych paczkach ze zdrowotnymi ostrzeżeniami oraz fotografiami chorób powiązanych z paleniem.

Jak twierdzi Oleg Chestnov, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. chorób niezakaźnych, plany wprowadzenia takich obostrzeń zmniejszających sprzedaż tytoniu wysyłają mocny sygnał, że ta inicjatywa działa.

Celem wprowadzania jednolitych paczek jest zapobieganie stosowania tytoniu przez młodzież. Nieatrakcyjny wygląd paczek ma zniechęcać do kupna osoby podatne na bodźce wzrokowe i wizerunkowe.

Przepisy obejmą także snus

Norweski minister zdrowia zapowiedział, że zarządzenie ma objąć także snus - popularny w krajach skandynawskich tytoń trzymany pod górną lub dolną wargą.

Minister zdrowia zapowiedział, że jest pewien, iż norweski parlament zatwierdzi rozwiązania, które zostaną mu przedstawione w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przepisy powinny wejść w życie w 2017 roku.

Śmierć co 6 sekund

Według badań, na świecie co sześć sekund umiera jedna osoba przez choroby wywoływane paleniem. Daje to prawie sześć milionów osób rocznie, a według ekspertów – w 2030 ma wynosić już 8 milionów. Dane pokazują, że w Australii, która cztery lata temu jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży jednolite oznakowanie papierosów, liczba palaczy systematycznie spada w ciągu ostatnich lat.

Oceń treść:

Average: 7.5 (2 votes)

Komentarze

turysta (niezweryfikowany)
Kilka lat temu kupiłem sobie podobna paczkę w Egipcie :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Nastawiony odkrywczo na osiągnięcie 3 plateau. Do południa czułem się niewyraźnie, na szczęście przeszło mi kiedy wyszedłem w drogę do domu K, gdzie mieliśmy nocować razem z T. Miejsce pobytu przygotowane odpowiednio na łóżkowe tripowanie pod opieką odpowiedzialnych ludzi.

20:55 - zarzucane 4 paski w odstepach 10 min między każdym podczas spaceru po starym grodzie (świetny klimat, wielkie drzewa, zero oświetlenia, teren pokryty wieloma wzniesieniami i wypukłościami oraz pozostałościami po starym grodzie)

21:47 - zacząłem odczuwać pierwsze efekty - pisk w uszach, ciepło i zmniejszone czucie przede wszystkim w opuszkach palców.

  • Morfina
  • Pierwszy raz

Podekscytowanie, lekka nuta strachu jak to bywa przy świeżej substancji.

Całość tripa spędzam w łóżku - moja ulubiona forma przyjmowania opiatów.

 

Calkiem niedawno w moje ręce wpadła tabletka MST100 od Mundipharma wraz z pregabaliną oraz Dormicum. Po zawodzie jakiego doznałem po zażyciu Midazolamu, dzień oizniej zdecydowalem się na strzał z majki. Mam wyżej średnią tolerancję ze względu na spore ilości oksykodonu zażywane dosyć często w ostatnich dniach - przerzuciłem się tylko i wyłącznie na strzykawki z powodów ekonomicznych. Mam również na bieżąco dojście do nowego sprzętu więc czemu nie?

 

22:40

  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji -Salvia DivinorumSkala doznań POZIOM 5

  • Benzydamina

set $ setting: dzisiejsza noc, mój pokój, w dalszej części trochę dokładniej.

dawkowanie: dwie saszetki Tantum Rosa na moje 50kg wagi, radze poświęcić chwilę czasu na ekstrakcję bo smak nawet po niej jest bardzo nieprzyjemny (1 saszetka/25ml wody, mieszamy, odstawiamy na chociaż 5minut, przepuszczamy przez bibułkę filtracyjną i na bibułce pozostaje benzydamina, można ją rozpuścić w wodzie- ja tak zrobiłam, niecała szklanka wody na 0,5g czyli 1 saszetkę- ale lepiej jest chyba wsadzić ją do kapsułek po lekach i połknąć).

randomness