Norwegia wprowadzi jednolite opakowania papierosów

Ciemne opakowania, przerażające zdjęcia organów zmienionych chorobowo, a także rzucające się w oczy ostrzeżenia. Norwegia zamierza wprowadzić nowe zarządzenia w sprawie wyglądu paczek papierosów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Norwegia
Anna Moczydłowska

Odsłony

374

Ciemne opakowania, przerażające zdjęcia organów zmienionych chorobowo, a także rzucające się w oczy ostrzeżenia. Norwegia zamierza wprowadzić nowe zarządzenia w sprawie wyglądu paczek papierosów.

Zarządzenia promowane są przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) mają przyczynić się do zmniejszenia ilości wypalanych papierosów. Takie same przepisy wprowadzi też Nowa Zelandia. Szare paczki i przestrzegające fotografie

Decyzja ogłoszona podczas Światowego Dnia Bez Papierosa, oznacza, że papierosy będą sprzedawane w szarych paczkach ze zdrowotnymi ostrzeżeniami oraz fotografiami chorób powiązanych z paleniem.

Jak twierdzi Oleg Chestnov, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. chorób niezakaźnych, plany wprowadzenia takich obostrzeń zmniejszających sprzedaż tytoniu wysyłają mocny sygnał, że ta inicjatywa działa.

Celem wprowadzania jednolitych paczek jest zapobieganie stosowania tytoniu przez młodzież. Nieatrakcyjny wygląd paczek ma zniechęcać do kupna osoby podatne na bodźce wzrokowe i wizerunkowe.

Przepisy obejmą także snus

Norweski minister zdrowia zapowiedział, że zarządzenie ma objąć także snus - popularny w krajach skandynawskich tytoń trzymany pod górną lub dolną wargą.

Minister zdrowia zapowiedział, że jest pewien, iż norweski parlament zatwierdzi rozwiązania, które zostaną mu przedstawione w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przepisy powinny wejść w życie w 2017 roku.

Śmierć co 6 sekund

Według badań, na świecie co sześć sekund umiera jedna osoba przez choroby wywoływane paleniem. Daje to prawie sześć milionów osób rocznie, a według ekspertów – w 2030 ma wynosić już 8 milionów. Dane pokazują, że w Australii, która cztery lata temu jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży jednolite oznakowanie papierosów, liczba palaczy systematycznie spada w ciągu ostatnich lat.

Oceń treść:

Average: 8 (3 votes)

Komentarze

turysta (niezweryfikowany)
Kilka lat temu kupiłem sobie podobna paczkę w Egipcie :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Miła wizyta u sąsiada.

19.00

Zaczęło się niewinnie. Poszedłem do sąsiada, który mieszka pode mną, aby mi załatwił trochę zielska. Oczywiście był z tym problem bo jakieś łapanki policja uskuteczniła w moim mieście (70 tys mieszczkańców). Sącząc piwo wpadłem na pomysł mefedronu (będę go dalej nazywać M). Dawno nie zażywałem. Pomyślałem, że warto sobie odświeżyć wspomnienia.

20.00

  • Szałwia Wieszcza

Wczoraj nawiazalem pierwszy kontakt z lady SD (salvia divinorum) od poltora roku bylem cichym sluchaczem na listach dotyczacych tej rosliny i az do wczoraj nie wchodzilem w `niebezpieczne zwiazki` z pania SDi.

  • Etanol (alkohol)
  • Kofeina
  • LSD-25
  • Retrospekcja

Wakacyjny, letni trip z dwoma kumplami, z którymi jakiś czas wcześniej odnowiłem znajomość - C i Sz. Przyjemny, słoneczny dzień, który przeszedł potem w noc przy ognisku. Ustronne miejsce pośród drzew, tuż za miastem. Pełen spokój w głowie, chęć na solidną i satysfakcjonującą, lecz niekoniecznie wywracającą mózg na lewą stronę podróż.

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako pierwsza część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretne wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku:

  • Grzyby halucynogenne

Doświadczenie: marihuana, łysiczka lancetowata

S&S: las,miasto / rano,południe

Dawkowanie: wywar z cytrynami z 50-ciu największych łysic z kolekcji ;)

--------------------------------------------------------------------------

Sobota 9:00 - kawka, papierosek, na zewnątrz słoneczko - bardzo przyjemnie :)

Ehh, mówię sobie... który to już trip tej jesieni? Nooo... nic nowego się nie wydarzy, z resztą to tylko 50. Dobra jadę! Mega pozytywne nastawienie, przygoda, pierwszy raz sam ze sobą w plenerze, będzie super!