Niespodzianka prosto z oceanu. Fale wyrzuciły kilka kilogramów narkotyków

Australijscy policjanci są w szoku. Wody Oceanu Spokojnego wyrzuciły na plażę w pobliżu Sydney kilka paczek wypełnionych kokainą. W sumie znaleziono aż 5 kg narkotyku. Funkcjonariusze starają się ustalić pochodzenie pakunków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vibez.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

16

Australijscy policjanci są w szoku. Wody Oceanu Spokojnego wyrzuciły na plażę w pobliżu Sydney kilka paczek wypełnionych kokainą. W sumie znaleziono aż 5 kg narkotyku. Funkcjonariusze starają się ustalić pochodzenie pakunków.

Przemytnicy narkotyków stosują różne metody, aby dostarczyć środki odurzające do miejsca docelowego. Prywatne samoloty, tajemnicze łodzie, przemyt w wózkach inwalidzkich czy podkopy i tunele to tylko niektóre przykłady metod stosowanych przez przemytników. Niektórzy decydują się na ukrycie pakunków we własnym ciele, połykając niewielkie woreczki lub chowając je w jamach organizmu. Metoda ta jest obciążona szczególnym ryzykiem - rozszczelniony pakunek może doprowadzić nawet do śmierci przemytnika.

Problem paczek wypełnionych narkotykami u wybrzeży Australii po raz pierwszy pojawił się 21 grudnia 2023 r. na wybrzeżu Central Coast, około 90 km na północ od Sydney. Od tego czasu wzdłuż wybrzeża Nowej Południowej Walii znaleziono w sumie ok. 250 kg narkotyków umieszczonych w paczkach różnej wielkości. Największa z nich ważyła aż 39 kg. Pakunki odkryto na 10 plażach rozmieszczonych wzdłuż ok. 500 km pasma wybrzeża.

Policjanci nie mają pewności, jak narkotyki znalazły się w wodzie, a następnie na plażach. W styczniu 2024 r. policjanci z Nowej Południowej Walii przekazali Australian Broadcasting Corporation, że podejrzewają, iż pakunki pochodzą z Ameryki Południowej i trafiły do Australii za pomocą statku transportowego. Dyrektor State Crime Command Jason Weinstein powiedział: - Czasami widzimy, że przedmioty są celowo wyrzucane do oceanu, aby zostały podniesione przez inny statek.

Znawcy morskich i oceanicznych organizmów rozpoczęli badania nad tajemniczymi pakunkami. Naukowcy wraz z detektywami zauważyli, że niektóre paczki pokryte były mięczakami, co dało obraz tego, jak długo kokaina znajdowała się w wodzie. Zdaniem detektywów paczki były w oceanie nie dłużej, niż sześć tygodni.

Australijczycy są największymi na świecie użytkownikami kokainy na mieszkańca. W 2023 r. mieszkańcy najmniejszego kontynentu spożyli 16,5 ton metamfetaminy, kokainy, heroiny i MDMA.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Tramadol
  • Tytoń

Byłem ciekawy tego, jak to będzie. Spokojna i cicha noc. Nie brałem opiatów przez dwa ponad miesiące, więc tolerancja spadła, chciałem się zabawić, choć trochę.

23:50 - Znalazłem pudełko z nazwą leku, której nigdy wcześniej nie widziałem, nie słyszałem. Szukałem czegoś na ból głowy, dokuczał mi on przez ostatnie dwa dni, tym razem było tak samo. Znalazłem coś, przewróciłem opakowanie na drugą stronę, czytam, widzę napis „tramadol” coś tam. O tym słyszałem. Przejrzałem pół internetu, dowiadując się czy to to, o czym myślę. Cóż, czemu nie, zabawimy się. Nie brałem żadnych opiatów od trzech miesięcy więc czemu nie. Podobno wolno należy brać, więc wziąłem jedną tabletkę. (75mg)

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Dobry humor, prawie wolny dom

13:20- Mówię do Kleofasa: Wat de fak, czytam Ci w myślach? Zróbmy eksperyment! Mandarynka! Kurwa, zdradziłem ci zakończenie!
Kleofas: -Haha nawet spalone śmieszne!
Ja: -Nie, pomyśl o jakimś owocu, a ja zgadnę, jaki to! Tylko innym niż mandarynka!
K: -Yhym...
J: -Malina!
K: -Banan! Jedzony HORYZONTALNIE!
J: -Hahaha nie wyszło! A zgadnij, o jakim ja myślę!
K: -Jabłko?
J: -Pierdol się! [Myślałem wtedy o kiwi najprawdopodobniej]

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Tripraport

dobre nastawienie przychiczne, chęć przeżycia przygody na kwasie i sprzyjająca ku temu okazja z powodu wolnej chaty przyjaciela

Jakoś kilka tygodni temu zakupiłem cztery blotery LSD: po jednej dla mnie, dwóch przyjaciół i jednej przyjaciółki. Jeden z kumpli akurat wtedy miał na całą noc wolną chawirkę, więc szybko nadarzyła się okazja, żeby ten kwas przetestować. Początkowo kupujemy czteropak i idziemy do domu, gdzie połykamy blotery, które koło 20 wszystkim już się dobrze rozpuściły. Oglądamy Brickleberry i trochę się denerwujemy, bo upływa sporo czasu, a efektów nadal nie widać. Mija 40 minut i odczuwam potworny bodyload.

  • LSD-25


No wiec moi Kochani


Po duzym okresie oczekiwania Alicja nabrala odwagi by udac sie w podroz na

druga strone lustra.randomness