REKLAMA
Narkotyki w mieście? Jak z problemem radzi sobie Europa

Już 17 lutego 2016 w Warszawskiem Centrum Nauki Kopernik spotkają się międzynarodowi eksperci zdrowia publicznego i polityki narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polska Sieć Polityki Narkotykowej

Odsłony

125

Już 17 lutego 2016 w Warszawskiem Centrum Nauki Kopernik spotkają się międzynarodowi eksperci zdrowia publicznego i polityki narkotykowej. Podczas trwającej trzy dni II Międzynarodowej Konferencji nt. Miejskich Polityk Narkotykowych(UDPC2016) naukowcy, lekarze, urzędnicy miejscy oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy będą pracować nad Deklaracją Warszawską, dokumentem prezentującym najlepsze miejskie praktyki w obszarze profilaktyki oraz leczenia uzależnień. Stworzony w Warszawie dokument zostanie następnie zaprezentowany podczas 59 Sesji Komisji ds. Narkotyków (CND), Biura ds. Narkotyków i Przestępczości Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNODC), która rozpocznie się 14 marca w Wiedniu a następnie podczas Specjalnej Sesji ONZ poświęconej polityce narkotykowej w kwietniu w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku (UNGASS2016).

Podczas UDPC2016 swoje wykłady nt. kontekstów i wyzwań w miejskiej polityce narkotykowej wygłoszą specjaliści, którzy swoimi działaniami trwale wpisali się w poczet światowych liderów działań na rzecz zmniejszania szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. W gronie prelegentów są m.in. dr Kasia Malinowska-Sempruch, Prof. Gabriele Fischer, Prof. Dr. HeinoStöver, Prof. Jerzy Vetulani, Prof. Marcin Wojnar czy dr Jean-Paul Grunt. Nie zabraknie także przedstawicieli polskich i europejskich miast. W sesjach będzie można posłuchać o doświadczeniach Słupska, Poznania, Wrocławia, Oslo, Czech czy Danii.

Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji nt. Miejskich Polityk Narkotykowych odbyła się w Pradze w 2010 roku. Sygnatariusze stworzonej podczas spotkania Deklaracji Praskiej podkreślali, że największy bezpośredni wpływ na sytuację związaną z narkotykami mają lokalne, samorządowe i miejskie strategie narkotykowe. W czasach gospodarki globalnej znaczenie samorządów w zajmowaniu się negatywnym oddziaływaniem substancji psychotropowych i związanym z tym występowaniem negatywnych zjawisk społecznych, jest bardziej istotne niż kiedykolwiek dotąd.

Jak podkreślają organizatorzy tegorocznej edycji UDPC, spotkanie w Warszawie ma na celu kontynuację działań praskich, w oparciu o polityczne i społeczne przemiany ostatnich pięciu lat. „Strategie i plany działania w obszarze polityki narkotykowej muszą podlegać ciągłej ewaluacji i reagować na zmieniającą się scenę narkotykową zarówno w ujęciu lokalnym, jak i w perspektywie globalnej. To co dzieje się w miastach jest barometrem tej zmiany, dlatego niezwykle istotne jest organizowanie tego rodzaju spotkań” – tłumaczy Agnieszka Sieniawska, Prezes Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, która w partnerstwie z Miastem st. Warszawa oraz Krajowym Biurem Przeciwdziałania Narkomanii organizuje drugą edycję wydarzenia.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do skorzystania z formularze zgłoszeniowego na stronie konferencji www.urbandrugpolicies.com

Kontakt dla dziennikarzy: Agata Kwiatkowska Rzecznik Prasowy Tel. 602 24 63 24 akwiatkowska@politykanarkotywkowa.com

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Efedryna
  • Midazolam

Był piękny sierpniowy poranek, gdy Dresu wpadł do mundziela postanowili się wybrać do oddalonego o 50 kilometrów Bełchatowa na rowerach. Celem było pomazanie tego uroczego miasta.

Pierwsze 30 kilometrów było męczarnią ponieważ nie posiadali żadnych substancji odurzających. Mimo to dzielnie dążyli do celu. Wreszcie dotarli do błogosławionego miejsca zwanego apteką, nabyli tam po dwie paczki Acodin'u i Tussipect'u

Po zjedzeniu tego drugiego ruszyli w dalszą drogę.

Po około 30 minutach poczuli że moc jest z nimi.

  • Marihuana

Doświadczenie: paliłem mj parę razy wcześniej, jednak bez efektów. Poza tym - nic (alkoholu itp. nie liczę)

S&S: grupka znajomych (razem 5 osób) pozytywnie nastawiona na samą myśl o upaleniu się.

Jak już wcześniej pisałem, paliłem już wcześniej marihuanę. Ani razu nie odnotowałem żadnych efektów. Mimo tego, gdy tylko padła propozycja, żeby złożyć się w kilka osób i porządnie się upalić - zgodziłem się.

  • 4-HO-MET
  • Pozytywne przeżycie

Pokój na piętrze w moim domu. Noc. Rodzice śpią piętro niżej. Ekscytacja na myśl o tripie, połączona z lekką obawą przed pierwszym w życiu podaniu i.v.

T+0 (23:50)
Pomysł wzięcia 4-ho-meta właśnie teraz, wpadł mi do głowy spontanicznie, niecałe pół godziny temu. Siedziałem na gg i pisałem z dwoma kumplami. Miałem zdawać im relację z tripa, który za chwilę się zacznie. Wszystko już było gotowe. Strzykawka z 2 ml roztworu leżała na biurku. Trochę się bałem, bo miało to być moje pierwsze w życiu podanie i.v. Dominowała jednak ekscytacja na myśl o zbliżającej się podróży.

  • Grzyby halucynogenne

substancja/dawka: 125 grzybków na każdego z nas.


uczestnicy: Ja, czyli Error78 oraz -P- i -S-, trzech kolesi z jednej

ekipy :)