Narkotyki w mieście? Jak z problemem radzi sobie Europa

Już 17 lutego 2016 w Warszawskiem Centrum Nauki Kopernik spotkają się międzynarodowi eksperci zdrowia publicznego i polityki narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polska Sieć Polityki Narkotykowej

Odsłony

125

Już 17 lutego 2016 w Warszawskiem Centrum Nauki Kopernik spotkają się międzynarodowi eksperci zdrowia publicznego i polityki narkotykowej. Podczas trwającej trzy dni II Międzynarodowej Konferencji nt. Miejskich Polityk Narkotykowych(UDPC2016) naukowcy, lekarze, urzędnicy miejscy oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy będą pracować nad Deklaracją Warszawską, dokumentem prezentującym najlepsze miejskie praktyki w obszarze profilaktyki oraz leczenia uzależnień. Stworzony w Warszawie dokument zostanie następnie zaprezentowany podczas 59 Sesji Komisji ds. Narkotyków (CND), Biura ds. Narkotyków i Przestępczości Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNODC), która rozpocznie się 14 marca w Wiedniu a następnie podczas Specjalnej Sesji ONZ poświęconej polityce narkotykowej w kwietniu w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku (UNGASS2016).

Podczas UDPC2016 swoje wykłady nt. kontekstów i wyzwań w miejskiej polityce narkotykowej wygłoszą specjaliści, którzy swoimi działaniami trwale wpisali się w poczet światowych liderów działań na rzecz zmniejszania szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. W gronie prelegentów są m.in. dr Kasia Malinowska-Sempruch, Prof. Gabriele Fischer, Prof. Dr. HeinoStöver, Prof. Jerzy Vetulani, Prof. Marcin Wojnar czy dr Jean-Paul Grunt. Nie zabraknie także przedstawicieli polskich i europejskich miast. W sesjach będzie można posłuchać o doświadczeniach Słupska, Poznania, Wrocławia, Oslo, Czech czy Danii.

Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji nt. Miejskich Polityk Narkotykowych odbyła się w Pradze w 2010 roku. Sygnatariusze stworzonej podczas spotkania Deklaracji Praskiej podkreślali, że największy bezpośredni wpływ na sytuację związaną z narkotykami mają lokalne, samorządowe i miejskie strategie narkotykowe. W czasach gospodarki globalnej znaczenie samorządów w zajmowaniu się negatywnym oddziaływaniem substancji psychotropowych i związanym z tym występowaniem negatywnych zjawisk społecznych, jest bardziej istotne niż kiedykolwiek dotąd.

Jak podkreślają organizatorzy tegorocznej edycji UDPC, spotkanie w Warszawie ma na celu kontynuację działań praskich, w oparciu o polityczne i społeczne przemiany ostatnich pięciu lat. „Strategie i plany działania w obszarze polityki narkotykowej muszą podlegać ciągłej ewaluacji i reagować na zmieniającą się scenę narkotykową zarówno w ujęciu lokalnym, jak i w perspektywie globalnej. To co dzieje się w miastach jest barometrem tej zmiany, dlatego niezwykle istotne jest organizowanie tego rodzaju spotkań” – tłumaczy Agnieszka Sieniawska, Prezes Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, która w partnerstwie z Miastem st. Warszawa oraz Krajowym Biurem Przeciwdziałania Narkomanii organizuje drugą edycję wydarzenia.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do skorzystania z formularze zgłoszeniowego na stronie konferencji www.urbandrugpolicies.com

Kontakt dla dziennikarzy: Agata Kwiatkowska Rzecznik Prasowy Tel. 602 24 63 24 akwiatkowska@politykanarkotywkowa.com

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Witam! Po moim debiucie w dziale XTC postanowiłem podzielic się moimi uwagami na temat amfetaminy. Ten TR będzie się nieco różnić od w/w, gdyż będzie spojżeniem (i próbą refleksji) na moją "karierę" z "białkiem" związaną. Jest to jedna z substancji, która potrafi na parę godzin zrobić z ciebie macho, inteligenta, człowieka stworzonego do imprez, doskonałego pracownika(wywiązującego się ze swoich obowiązków z nawiązką), dowcipnego człowieka będącego w centrum uwagi przy każdym spotkaniu z bliskimi, znajomymi, nieznajomymi.

  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Amfetamina
  • Katastrofa
  • Wenlafaksyna
  • Zolpidem

Samotny wieczorek w domu. Nic nie zwiastowało masakry.

Zachowana oryginalna pisownia, fatalny styl ukazujący rozkojarzenie myślowe i brak spójności (proszę porównać jakość z innymi TR), 2h po odzyskaniu świadomości. Raport, pomimo totalnej sieczki w głowie - napisał się sam. A brzmiał on tak...