„Narkotyki nie znają granic” - projekt polskiej i niemieckiej Policji (+video)

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy oraz zaadaptowanie najlepszych rozwiązań w walce z przestępczością narkotykową. Podczas webinariów oraz spotkań roboczych on-line funkcjonariusze Policji polskiej i meklemburskiej poznali sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, stosowane przez policje europejskie w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości narkotykowej.

Komenda Wojewódzka Policji w partnerstwie z Inspekcją Policji Kryminalnej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie realizuje projekt pod nazwą „Narkotyki nie znają granic”, dofinansowany z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To kolejna płaszczyzna naszej współpracy.

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy oraz zaadaptowanie najlepszych rozwiązań w walce z przestępczością narkotykową. Podczas webinariów oraz spotkań roboczych on-line funkcjonariusze Policji polskiej i meklemburskiej poznali sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, stosowane przez policje europejskie w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Mogli również zaznajomić się z obowiązującymi w obu krajach przepisami wykonawczymi, porównać podstawy prawne współpracy służb policyjnych i instytucji zewnętrznych, struktury organizacyjne oraz kompetencje i uprawnienia, przeanalizować proces decyzyjny wewnątrz organizacji, procedury podejmowania czynności służbowych w rejonach przygranicznych oraz operowania na terenie państwa sąsiedniego. Tak szeroka wiedza przełoży się na jakość naszej współprac, a także skuteczność działań skierowanych wobec międzynarodowych grup przestępczych działających na osi wschód – zachód Unii Europejskiej i wykorzystujących Polskę jako kraj tranzytowy lub docelowy w swojej przestępczej działalności.

Bezpośrednia współpraca międzynarodowa pionów operacyjnych Policji zaowocowała już wielokrotnie rozbiciem grup przestępczych działających w terenie przygranicznym, jednak znajomość możliwości organizacyjno - technicznych da podstawy do adaptacji najlepszych rozwiązań na grunt rodzimy i wymiernie wpłynie na skuteczność walki z przestępczością zorganizowaną.

Jednym z efektów podjętej współpracy jest wykonanie filmu dotyczącego przeciwdziałania narkomanii oraz ulotek, w których są zawarta informacje na temat funkcjonowania Policji w Polsce i Niemczech, instytucji pomocowych oraz działań podejmowanych w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień. Jednak najważniejszym jakościowym rezultatem projektu jest coraz lepsza współpraca Policji polskiej i niemieckiej oraz zmniejszenie istniejących trudności organizacyjno-prawnych w walce z przestępczością transgraniczną.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Karbamazepina

Nazwa substancji: karbamazepin (tabletki Tegretol)
Poziom doświadczenia: od trawy, przez amfetaminę (dożylnie), kwasy, grzyby, po heroinę (dożylnie), kokainę, crack. Cała masa prochów (z okazji odwyków, detoksów, leczenia) m.in. ogromne ilości clonów, relanium, xanaxów, sulpirydu, imovanu, hydroksyzyny, thioridazinu, promazyny (dożylne "setki"), amizepinów, tramali i wiele innych których nie sposób spamiętać.
Dawka, metoda zażycia: dawki nie pamiętam, coś około 25-30 sztuk, doustnie :P

  • Alkohol
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz
  • Tantum Rosa

Dzień całkiem normalny, posiłek spożyty kilka godzin przed zażyciem substancji. Głównym powodem, że był to idealny czas na halucynacje było to, że miałem wolne mieszkanie na kilka dni. Oczekiwałem po prostu miłego doświadczenia, czegoś innego gdyż wcześniej miałem doświadczenia tylko alkoholem i thc.

Jako, że to pierwszy raz z benzydaminą to zdecydowałem się na dwie saszetki Tantum Rosa. Przeprowadziłem ekstrakcje a następnie uzyskany osad zalałem jak najmniejszą ilością soku pomarańczowego. O godzinie 23:30 spożyłem specyfik. Smak bardzo intensywnie słony, okropny ale płynu na tyle mało że było to do przeżycia. Brzuch od razu się odezwał ale zapiłem jeszcze sokiem pomarańczowym i winogronowym żeby zabić smak i jakoś zatrzymałem całość w żołądku.

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

Dwór, później dom i wystawa (myślałem, że do tego momentu mi przejdzie już). Ogólnie raczej dobre, gdyby nie humorek kodeiny.

Pierwszy raz z kodeiną był taki, że zabrałem 150mg i było bardzo fajnie. Lecz drugi, nawet nie wiem jak to opisać, albo mała tolerancja, albo nieszczęsny sulfogwajakol (20 * 300mg = 6 gram).
3:30 PM

  • Bad trip
  • Benzydamina

Zaczeło się o godzinie 18, poszedłem do apteki i kupiłem 3 saszetki Tantum Rosa.

Nie bawiłem się w oddzielanie benzydaminy tylko wsypałem proszek do butelki wody i całość wypilem na 3 razy.

Zbierało mi sie na wymioty ale się powstrzymałem, żeby nie zmarnować wysiłku jakim bylo wypicie tego (smak naprawde ochydny).

Około godziny 19 zaczołem mieć problemy ze wzrokiem, rozmazanie podczas obracania głowy, opóźniona reakcja oczu na światło.