„Narkotyki nie znają granic” - projekt polskiej i niemieckiej Policji (+video)

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy oraz zaadaptowanie najlepszych rozwiązań w walce z przestępczością narkotykową. Podczas webinariów oraz spotkań roboczych on-line funkcjonariusze Policji polskiej i meklemburskiej poznali sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, stosowane przez policje europejskie w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości narkotykowej.

Komenda Wojewódzka Policji w partnerstwie z Inspekcją Policji Kryminalnej kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie realizuje projekt pod nazwą „Narkotyki nie znają granic”, dofinansowany z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To kolejna płaszczyzna naszej współpracy.

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy oraz zaadaptowanie najlepszych rozwiązań w walce z przestępczością narkotykową. Podczas webinariów oraz spotkań roboczych on-line funkcjonariusze Policji polskiej i meklemburskiej poznali sprawdzone, nowoczesne rozwiązania, stosowane przez policje europejskie w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Mogli również zaznajomić się z obowiązującymi w obu krajach przepisami wykonawczymi, porównać podstawy prawne współpracy służb policyjnych i instytucji zewnętrznych, struktury organizacyjne oraz kompetencje i uprawnienia, przeanalizować proces decyzyjny wewnątrz organizacji, procedury podejmowania czynności służbowych w rejonach przygranicznych oraz operowania na terenie państwa sąsiedniego. Tak szeroka wiedza przełoży się na jakość naszej współprac, a także skuteczność działań skierowanych wobec międzynarodowych grup przestępczych działających na osi wschód – zachód Unii Europejskiej i wykorzystujących Polskę jako kraj tranzytowy lub docelowy w swojej przestępczej działalności.

Bezpośrednia współpraca międzynarodowa pionów operacyjnych Policji zaowocowała już wielokrotnie rozbiciem grup przestępczych działających w terenie przygranicznym, jednak znajomość możliwości organizacyjno - technicznych da podstawy do adaptacji najlepszych rozwiązań na grunt rodzimy i wymiernie wpłynie na skuteczność walki z przestępczością zorganizowaną.

Jednym z efektów podjętej współpracy jest wykonanie filmu dotyczącego przeciwdziałania narkomanii oraz ulotek, w których są zawarta informacje na temat funkcjonowania Policji w Polsce i Niemczech, instytucji pomocowych oraz działań podejmowanych w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień. Jednak najważniejszym jakościowym rezultatem projektu jest coraz lepsza współpraca Policji polskiej i niemieckiej oraz zmniejszenie istniejących trudności organizacyjno-prawnych w walce z przestępczością transgraniczną.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Ten faq jest zbiorem moich doświadczeń z dxm oraz informacji znalezionych w internecie.
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie, trip samotnie w mieszkaniu

Tym razem mój trip, a nie znajomego

 

Trip miał miejsce na wiosnę 2021, kiedy to skonsumowałem ~2,7g Psilocybe Cubensis w samotności w mieszkaniu. Nie obcowałem z grzybami po raz pierwszy, za to po raz pierwszy w samotności. Zawsze grzybowe przygody sprawiały mi dużo frajdy i ukazywały świat bardziej różnorodnym, nie inaczej było tym razem. 

 

Godzina 16 - Zaczynamy

 

Przygotowany Lemon Tek wypiłem duszkiem, zalałem szklankę wodą i dopiłem resztki.

  • Gałka muszkatołowa

Mój pierwszy kontakt(i chyba ostatni) z gałką.16:15 Do szklanki wsypałem 4 paczki mielonej gałki Kamis w sumie 60g,

zalałem letnią wodą i po paru minutach zabrałem się do spożycia.


Poszło na 4 razy. Smak okrutny, popijałem herbatą. Później jeszcze zabijałem ten smak musztardą


Po 1,5h lekko zacząłem odczuwać efekty. Zaburzenia widzenia, pojawiały się jakieś niebieskie wędrujące łaty. Cały czas odbijał mi się smak gałki - ochyda, do tego jeszcze zaczął mnie boleć brzuch.

  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień