REKLAMA
Narkoproblem?

Młodzi ludzie często traktują narkotyki jak dobrą zabawę

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni
Sebastian Reńca

Odsłony

1555

Narkomania dotyka coraz więcej młodych osób. Zaczyna się od palenia marihuany, popularnie zwanej "trawką", potem młody człowiek sięga na przykład po amfetaminę, a nałóg często kończy się uzależnieniem od polskiej heroiny, czyli "kompotu".

Problem jest widoczny

Niedawno zadzwonił do nas Czytelnik z osiedla Mickiewicza. Twierdzi, że tam mało która młoda osoba nie jest uzależniona od narkotyków.

- Nasz syn uczył się bardzo dobrze, nie mieliśmy z nim żadnych problemów. Jak się później okazało, już wtedy zażywał narkotyki: trawka, amfetamina, heroina. Zaczęło się piekło. Syn zaczął kraść, był aresztowany, wzywano nas na policję.

Kilka dni temu odbył się pogrzeb dwudziestolatki z Dąbrowy Górniczej, która zmarła z przedawkowania narkotyków (znaleziono ją w Katowicach).

- To już kolejny pogrzeb. Niedawno pochowano dwóch trzydziestolatków, którzy też przedawkowali i zmarli. Przecież na co dzień widzimy młode osoby, o których wiemy, że biorą lub sprzedają narkotyki. Rodzice narkomanów boją się o tym mówić policji.

Liczby uspokajają

Tymczasem w dąbrowskiej komendzie policji nie odnotowano przypadku, żeby od początku 2003 roku któryś z mieszkańców zmarł na terenie miasta z powodu przedawkowania narkotyków (w slangu narkomanów tzw. złoty strzał).

- Środowisko osób zażywających narkotyki oraz trudniących się ich sprzedażą jest przez nas rozpoznane. Wszystkie informacje, jakie do nas docierają o osobach handlujących narkotykami, są dokładnie sprawdzane - mówi komisarz Marek Skreczko, rzecznik prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej.

W dąbrowskiej policji działa grupa, która specjalizuje się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenie miasta. W minionym roku policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich, która mieściła się w byłym ośrodku zdrowia zakładów "Strem" w Strzemieszycach. Z 46 zatrzymanych krzaków konopi można było uzyskać czystą marihuanę o wartości prawie 37 tysięcy złotych. Wobec zatrzymanego hodowcy zastosowano tymczasowy trzymiesięczny areszt.

W 2003 roku dąbrowska policja zatrzymała kilkadziesiąt osób, wobec których przedstawiono zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Również profilaktyka

Działania policji nie tylko ograniczają się do ścigania przestępstw związanych z narkotykami, ale również na zapobieganiu narkomanii. Policjanci spotykają się w szkołach z młodzieżą oraz z nauczycielami, przedstawiają im problem narkotyków. W najbliższym czasie jedną z dąbrowskich szkół odwiedzą policjanci w towarzystwie psa, przeszkolonego do znajdowania narkotyków.

- Bolączką i problemem jest to, że młodzi ludzie traktują zażywanie narkotyków jako sposób na spędzenie wolnego czasu, jako dobrą zabawę, a narkotyki pozwalają im na łatwy kontakt z rówieśnikami - mówi rzecznik prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej. - Młodzież nie traktuje narkotyków jako śmiertelnej pułapki. Policjanci odwiedzają miejsca, gdzie mogą pojawić się narkotyki: puby, dyskoteki, kluby, kafejki internetowe.

W maju minie rok, od kiedy działa w Dąbrowie Górniczej punkt do spraw terapii uzależnień od narkotyków i innych środków psychoaktywnych. Mieści się przy ul. Adamieckiego 13. Jest czynny w poniedziałki od godz. 10.30 do 15. Do tej pory z pomocy punktu skorzystało około 70 osób.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Morfina
  • Pozytywne przeżycie

Substancja: Mak lekarski (Papaver somniferum).

 

 

Sposób przyjęcia: W postaci makiwary, doustnie (p.o)

 

Doświadczenie: Alkohol,Nikotyna,THC,Psylocybina,LSA,Mistrycyna,Tramal,

Oksykodon,Fentanyl,Kodeina,DXM,Efedryna i różne etnobotaniczne rośliny.

 

  • Inne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Byłem pozytywnie nastawiony. Liczyłem że coś z tego będzie.

Być może ktoś z Was słyszał o tajemniczej afrykańskiej mieszance zwanej Ubulawu, być może sprowadza Was tutaj jedynie przypadek. Nie ważne jednak co sprawiło, że postanowiliście podjąć się lektury tego artykułu, postaram się, aby była ona przyjemna i interesująca – a przede wszystkim – aby była wartościowa. Na początek postaram się przybliżyć cel który przyświecał mi w tworzeniu tego artykułu oraz przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czym jest Ubulawu. W dalszej części artykułu opisuję szczegółowo moje doświadczenia z tą mieszanką oraz poszczególnymi składnikami.

  • 3-MMC
  • Estazolam
  • Pozytywne przeżycie

Set raczej pozytywny, jak zwykle, oczekiwania małe. Ta substancja po prostu nie wypierdala z butów, jest po prostu milutko. Setting mógł wydawać się do bani; Zarwana nocka, rano do pracy, wystawienie się na widok publiczny i możliwe krzywe akcje, ale ja człowiek o pozytywnym nastawieniu wiedziałem, że tego dnia sprostam wszystkiemu. :)

Wakacje, wakacje, przydałoby się gdzieś wyjechać, poobijać i zabawić w głównej mierze.

  • MDMA (Ecstasy)

[...]