REKLAMA
Najnowsze badania: coraz więcej kobiet w ciąży pali marihuanę

Według badań opublikowanych w JAMA coraz więcej kobiet korzysta z marihuany podczas ciąży, a zwłaszcza z młodych kobiet w wieku od 18 do 24 lat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Hiro.pl
Dominika Kowalewska

Odsłony

99

Według badań opublikowanych w JAMA coraz więcej kobiet korzysta z marihuany podczas ciąży, a zwłaszcza z młodych kobiet w wieku od 18 do 24 lat.

W ramach badania naukowcy przeanalizowali dane z grupy 279,457 kobiet w ciąży z Północnej Kalifornii w latach 2012-2016. Ogólnie rzecz biorąc, odsetek kobiet palących trawkę w ciąży wzrósł z 4,2% do 7,1% w ciągu czterech lat. My zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno jest to bezpieczne?

Chociaż jest to tylko jedno badanie dotyczące bardzo specyficznej populacji kalifornijskich kobiet, które mogą mieć łatwiejszy dostęp do zioła niż reszta świata, rzuca to światło na tendencję matek używających marihuany do radzenia sobie ze stanami, takimi jak lęk. Zdarza się także, że kobiety zauważają, że palenie trawki pomaga złagodzić mdłości i ból, co jest jednym z możliwych wytłumaczeń tego trendu.

Nawet jeśli niektórym pomaga to w radzeniu sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami, nie oznacza to, że jest to bezpieczna droga. Jak można się spodziewać, palenie marihuany, z pewnością może mieć niebezpieczne skutki przy rozwoju małego człowieka w Twoim ciele.

Niektóre badania sugerują, że palenie tytoniu, czy marihuany w czasie ciąży może prowadzić do niskiej masy urodzeniowej dziecka lub opóźnień rozwojowych, zgodnie z Centers for Disease Control. Z tych powodów specjaliści zalecają zaprzestanie stosowania marihuany, jeśli jesteś w ciąży lub rozważasz zajście w ciążę.

Najważniejsze: Bądź szczery z lekarzem na temat zażywania marihuany (wraz z konsumpcją tytoniu i alkoholu), niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy po prostu przychodzisz na coroczne badanie. Ważne jest, aby lekarz rozumiał wszystkie czynniki wpływające na styl życia i zdrowie, aby mogli udzielić dokładnych porad.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Mieszanki "ziołowe"

Pozytywnie, ciepły, letni dzień, ogromna ciekawość, ustronne miejsce

Był ciepły, letni dzień. Kolega (będę go określać K.) zaproponował mi nowy towar. Nie wiedziałam dokładnie co to jest i jak działa. Byłam ciekawa... "sprawdzę, jak jakieś gówno to przestanę palić". Okazało się, że to był dopalacz. Jaki? Dokładnie nie wiem, prawdopodobnie Mocarz.

 

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Na początek nie wyszła mi ekstrakcja- Benza wsiąkła w ,,sączek". Bardzo mocny sobotni, wieczorny chill out i chęć zaznania halucynacji, które zaczną robić coś ambitniejszego niż po prostu bycia. Oczywiście sam w domciu głównie ze względu na DXM, 18 wieczorkiem, grudniowa sobota. Do wieczora oglądałem sporo fantasy w celu uruchomienia swojej fantazjii

Drogi czytelniku.

Ten Trip Report będzie moim pierwszym trip reportem w którym nie będę owijał w bawełnę- Opiszę po prostu swoje odczucia.
Tak więc trochę czasu, ciepła cherbatka, ciasteczka, wczucie się w tekst i psychodeliczna muzyka jest wskazana. ;)

Był to dzień wczorajszy, a raczej dzisiejszy, bo tejże nocy najprawdopodobniej nie zasnąłem, a bynajmniej sobie tego nie przypominam.

  • Amfetamina
  • Heroina
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)

by The Mouse Army

  • Adrenalina

...

...

randomness