Na "gigancie"

Piją alkohol i handlują narkotykami kradnąc wszystko co się da...

Anonim

Kategorie

Źródło

Głos Szczeciński
Dorota Kozicka, 30 czerwca 2003

Odsłony

5005
Tysiące dzieci zarabia podczas wakacji uprawiając prostytucję lub zajmując się drobnymi kradzieżami.

Do zachodniopomorskiej policji zgłasza się coraz więcej rodziców poszukujących swoich dzieci, które nie wróciły do domów. Bywa, że ofiary domowych awantur znajdują się już po kilku dniach.

Większość wraca dopiero po wakacjach, które postanowiła spędzić na własny rachunek, np. zarabiając na wakacje własnym ciałem.

Czekają na deportację

Pogotowie Opiekuńcze w Szczecinie jest już gotowe na przyjęcie "sezonowych? podopiecznych. Zwyczajowo w czasie wakacji wzrasta tu znacznie liczna nieletnich, także spoza województwa, którzy postanowili zasmakować wakacyjnej przygody.

- Jeszcze sezon wakacyjny nie zaczął się na dobre, ale mamy już pierwszych podopiecznych - mówi Irena Szawarska, dyrektor Pogotowia Opiekuńczego w Szczecinie. - Na razie trafiło do nas kilku nastolatków, którzy uciekli z domu. Większość z nich to dziewczyny, które pokłóciły się z matkami.

Do szczecińskiego pogotowia trafia też sporo nieletnich uciekinierów z zagranicy, którzy traktują zachodniopomorskie jako trasę tranzytową, szukając lepszego życia za niemiecką granicą.

- Obecnie na deportację czeka Wietnamczyk, który według naszej oceny ma 20 lat, choć z dokumentów wynika, że 16 i Nigeryjka - wyjaśnia dyrektor Szawarska.

Sezon na "świnki?

Wielu młodych ludzi postanawia wykorzystać turystyczne walory naszego środowiska, jego nadmorskie i nadgraniczne położenie.

- Narkotyki i sezonowa prostytucja, to patologie, które najczęściej dotykają młodych ludzi w wakacje - mówi komisarz Małgorzata Figura, z Wydziału Prewencji KW Policji w Szczecinie. - Uciekając z domu trzeba się za coś utrzymać.

Dziewczyny, nazywane "świnkami? lub "zarazami?' (od opłaty za ?'raz''') pieniądze z nierządu wydają na jedzenie, kosmetyki i ciuchy. Często po wakacjach wracają do rodzinnego domu.

Kradną wszystko co się da

Szczególny sposób zarabiania wybrali sobie też nieletni, którzy na "gościnnych występach? poza domem, zarabiają na wakacje dokonując kradzieży.

- Przeważnie dokonują włamań do samochodów, zabierając pozostawione w nich, wartościowe przedmioty - mówi podinspektor Włodzimierz Wasiluk z Policyjnej Izby Dziecka w Szczecinie. do której trafiają nieletni, wchodzący w konflikt z prawem, którzy do naszego województwa ściągają z całej Polski. - Nierzadko kradną też telefony komórkowe. Potem spieniężają je, by w ten sposób "zarobić? na wakacje i zaszpanować przed kolegami.

Piją alkohol i handlują narkotykami

Dla części nastolatków wakacje, to często alkohol wypity po raz pierwszy w życiu i przeważnie bez umiaru. Sięgają po niego coraz młodsi. Na detoksykacyjne oddziały trafiają już zatrute alkoholem dziewięciolatki. Zeszłego lata policjanci zatrzymali 147 pijanych nieletnich i 21 pod wpływem narkotyków.

- Zatrzymywaliśmy również nastolatków, handlujących piwem na plaży - mówi komisarz Figura. - Oznacza to, że dorośli łamią prawo, sprzedając alkohol osobom nieletnim. Stąd nasilone kontrole policyjne w pubach i miejscach sprzedaży alkoholu.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Oczekiwania: Ogromne Nastrój: Mój pokój lekko przyciemnione światło Stan psychiczny: Źle, chęć pocieszenia się DXM po kłótni z bliską osobą

Zacznijmy od tego, że brałem DXM na pocieszenie. Tego dnia ostro pokłóciłem się z ważną w moim życiu osobą. Nie myśląc zbyt wiele udałem się do apteki w której kupiłem dwa opakowania acodinów. Oczywiście nie obyło się bez tego, że farmaceutka wyleciała z pytaniem do koleżanki z branży - "Zdzisia, ACODIN?! To już trzeci raz!!!" no ale cóż to chyba już nie jest rzadkość. O godzinie 19:30 byłem w domu, przygotowywałem się do tripa (sprzątnąłem pokój, pościeliłem łóżko, wykąpałem się) i kiedy byłem gotowy już o godzinie 20:00 zacząłem zarzucać DXM.

  • Metkatynon
  • Przeżycie mistyczne

Za pozwoleniem autora wrzucam po delikatnej korekcie opis ostatnich wydarzeń:

Postaram się tu opisać w kolejności zdarzenia, o których po wytrzeźwieniu wiem, że to już była psychoza. Wcześniej były halucynacje itd. ale tylko po injekcji stima.

  • Inne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie.

Wstęp. 
Trip raport podzielony jest na 2 części.
cz.1 opisuje działanie samego 2NE1.
cz.2 opisuje działanie 2NE1 w miksie z alkoholem. 

  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

miasto -> mój dom -> miasto

Zanim przejdę do trip raportu chcę odpowiedzieć na kilka pytań zadanych mi przez różne osoby.