Mieszasz marihuanę z tytoniem? Zobacz jak wpływa to na Twoją pamięć i serce

Mit, że dodawanie tytoniu do marihuany zwiększy haj już został obalony i okazało się, że w rzeczywistości nie ma to wpływu na subiektywne doświadczenia. Zostały jednak przeprowadzone niewielkie badania, które pokazują jak tytoń może wpłynąć na efekty używania marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

1547

Teoria twierdząca, że palenie marihuany z tytoniem zwiększy jej moc została już obalona przez naukowców. Przez długi okres użytkownicy marihuany wierzyli jednak, że mieszanie tytoniu z marihuaną zwiększa haj.

Ale w pierwszych tego typu badaniach, naukowcy zastanawiali się, jakie efekty powoduje mieszanie obu substancji. Zauważyli oni, że dodawanie tytoniu do marihuany może zmniejszyć upośledzenie pamięci krótkotrwałej, które spowodowane jest częstym używaniem marihuany.

Nowe badania przeprowadzone przez University College London sugerowały, że może być to spowodowane przez to, że sama nikotyna wyostrza umysł.

Ponieważ legalizacja marihuany staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, ważne jest abyśmy poznali wszystkie efekty używania marihuany, jak również efekty dodawania tytoniu do marihuany.

Naukowcy odkryli również, że palenie tytoniu i marihuany razem, czasowo zwiększa ciśnienie krwi i tętno. Eksperci stwierdzili, że odkrycia te mogą być niepokojące, biorąc pod uwagę długoterminowe zagrożenie dla zdrowia spowodowane paleniem samego tytoniu. Jak wiadomo, palenie papierosów powoduje choroby serca i różne formy raka.

Główny autor badań Chandni Hindocha powiedziała:

Mit, że dodawanie tytoniu do marihuany zwiększy haj już został obalony i okazało się, że w rzeczywistości nie ma to wpływu na subiektywne doświadczenia. Zostały jednak przeprowadzone niewielkie badania, które pokazują jak tytoń może wpłynąć na efekty używania marihuany.

Profesor Val Curran, który także był zaangażowany w badania dodał, że

istnieje wyraźny wpływ na zdrowie publiczne, co sugeruje, że palenie tytoniu z marihuaną nie poprawia haju, ale jest zdecydowanie gorsze dla zdrowia, niż palenie samej marihuany.

Jak przeprowadzono badania

W badaniu wzięło udział 24 konsumentów konopi indyjskich, którzy uczestniczyli w czterech sesjach palenia różnych jointów. Były jointy zawierające samą marihuanę, sam tytoń, tytoń z marihuaną i placebo.

Uczestnicy badania przed paleniem słuchali fragmenty wiersza, które następnie mieli przytoczyć po zakończeniu palenia jointów. Musieli wykonać też małe zadanie, aby ocenić ich pamięć przestrzenną.

Przed i po paleniu, uczestnicy badań mieli mierzone ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca, oraz zbierane były od nich informacje na temat ich nastroju i efektów palenia.

Gdzie miesza się marihuanę z tytoniem?

Zdecydowana większość Europejczyków decyduje się na dodawanie tytoniu do marihuany. Niektórzy twierdzą, że to daje dodatkowego “kopa”, a inni robią to w celu poprawy spalania suszu.

Najnowsze badania wykazały, że aż 90% Europejczyków dodaje tytoniu do marihuany. Ta metoda jest mniej powszechna w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy marihuany bardzo rzadko dodają do niej tytoniu.

Nowe badania wskazały, że tytoń ma zdolność do zmniejszenia zaburzeń pamięci związanych z marihuaną, a naukowcy twierdzą, że może to być przyczyną mieszania marihuany z tytoniem.

Ian Hamilton, naukowiec badający konopie na University of York stwierdził, że

nawet jeśli pamięć jest lepsza, to zwiększa to ryzyko chorób spowodowanych paleniem tytoniu. Są bezpieczniejsze sposoby na poprawę pamięci.

Badania przeprowadzone na Georgia Regents University w 2015r. wykazały, że nikotyna poprawia zdolność do zapamiętywania, oraz ogólną pamięć.

Może to wyjaśnić, dlaczego uczestnicy badań, którzy palili marihuanę zmieszaną z tytoniem lepiej przypominali sobie fragmenty wiersza, niż osoby, które paliły samą marihuanę.

Eksperci jednak powtarzają, że dodawanie tytoniu do marihuany może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i powstania nowotworów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana

Domowe zacisze, czwartkowy wieczór ok. 22. Nastawienie bardziej niż pozytywne, w tle muzyka z playlisty stworzonej na podobne okoliczności, na stole piwko a w lodówce przygotowane na gastro spaghetti. Jak się wydawało, przy takim zestawie można liczyć na miły wieczór :)

Dzień przed opisywanym poniżej tripem, zakupiliśmy sztukę u znajomego. Z powodu braku wolnego czasu, pomyślałam że palenie najlepiej odłożyć na luźny, spokojny wieczór, więc sztuka powędrowała do szuflady. Następnego dnia mieliśmy wolny wieczór,  zaproponowałam, żeby przyjarać po chamsku z wiadra;) Mój facet nie lubi palić w ten sposób, ale w końcu go namówiłam i poszłam do kuchni przygotować co trzeba.

W między czasie upichciłam szybko spaghetti (ostatnimi czasy często miałam potworne gastro po paleniu) i włożyłam piwka do lodówki.

  • Pozytywne przeżycie
  • Szałwia Wieszcza

"Jesteśmy herosami!"

Ponownie.

Ja- ta iluzja. Iluzja. Iluzja. Po drugiej stronie wymiarowego lustra. Ja- piszę.

Szałwia Czarownika nie dostała swojej nazwy przez przypadek. Potrafi dać magię. I taka właśnie magia spływa na umysł z chwilą wypuszczenia bucha.

  • LSD-25
  • Tripraport

SET Stan psychiczny - ok, brak zmartwień Oczekiwania - 1. przetestować microdosing, 2. przeżyć psychodeliczne doświadczenie nad morzem. Podszedłem do sprawy niestety trochę bezrefleksyjnie i nie miałem żadnych oczekiwań psychicznych, chociaż i tak w tym raporcie nie skupiam się zbytnio na mojej psychice, więc nie ma to większego znaczenia SETTING Znani mi ludzie, tolerujący stosowanie psychodelików (jednak tym razem trzeźwi), chill na plaży nad morzem, wakacje, ciepło, słonecznie

Jakoś tak wyszło, że w mojej lodówce leżał sobie jeden, hipotetyczny, starannie zawinięty, kartonik [znany europejski vendor na G (albo P), 155 ug], czekając na odpowiedni na jego spożycie dzień. I jakoś tak wyszło, że podzieliłem go w bardzo nierównych proporcjach. Opiszę 2 hipotetyczne spotkania z LSD, jedno w tak zwanym "microdosingu" (chociaż chyba przegiąłęm trochę z dawką...), a drugie w normalnej, optymalnej dawce.

Spotkanie nr 1

  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie

wolna chata, spotkanie z przyjaciółmi, półdniowy trip na mieście

Uprzedzam, że jestem w trakcie pisania pod wpływem kodeiny, przez którą naszła mnie chęć opisania naszej trzydniowej przygody z narkotykami.