Mieszasz marihuanę z tytoniem? Zobacz jak wpływa to na Twoją pamięć i serce

Mit, że dodawanie tytoniu do marihuany zwiększy haj już został obalony i okazało się, że w rzeczywistości nie ma to wpływu na subiektywne doświadczenia. Zostały jednak przeprowadzone niewielkie badania, które pokazują jak tytoń może wpłynąć na efekty używania marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

1622

Teoria twierdząca, że palenie marihuany z tytoniem zwiększy jej moc została już obalona przez naukowców. Przez długi okres użytkownicy marihuany wierzyli jednak, że mieszanie tytoniu z marihuaną zwiększa haj.

Ale w pierwszych tego typu badaniach, naukowcy zastanawiali się, jakie efekty powoduje mieszanie obu substancji. Zauważyli oni, że dodawanie tytoniu do marihuany może zmniejszyć upośledzenie pamięci krótkotrwałej, które spowodowane jest częstym używaniem marihuany.

Nowe badania przeprowadzone przez University College London sugerowały, że może być to spowodowane przez to, że sama nikotyna wyostrza umysł.

Ponieważ legalizacja marihuany staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, ważne jest abyśmy poznali wszystkie efekty używania marihuany, jak również efekty dodawania tytoniu do marihuany.

Naukowcy odkryli również, że palenie tytoniu i marihuany razem, czasowo zwiększa ciśnienie krwi i tętno. Eksperci stwierdzili, że odkrycia te mogą być niepokojące, biorąc pod uwagę długoterminowe zagrożenie dla zdrowia spowodowane paleniem samego tytoniu. Jak wiadomo, palenie papierosów powoduje choroby serca i różne formy raka.

Główny autor badań Chandni Hindocha powiedziała:

Mit, że dodawanie tytoniu do marihuany zwiększy haj już został obalony i okazało się, że w rzeczywistości nie ma to wpływu na subiektywne doświadczenia. Zostały jednak przeprowadzone niewielkie badania, które pokazują jak tytoń może wpłynąć na efekty używania marihuany.

Profesor Val Curran, który także był zaangażowany w badania dodał, że

istnieje wyraźny wpływ na zdrowie publiczne, co sugeruje, że palenie tytoniu z marihuaną nie poprawia haju, ale jest zdecydowanie gorsze dla zdrowia, niż palenie samej marihuany.

Jak przeprowadzono badania

W badaniu wzięło udział 24 konsumentów konopi indyjskich, którzy uczestniczyli w czterech sesjach palenia różnych jointów. Były jointy zawierające samą marihuanę, sam tytoń, tytoń z marihuaną i placebo.

Uczestnicy badania przed paleniem słuchali fragmenty wiersza, które następnie mieli przytoczyć po zakończeniu palenia jointów. Musieli wykonać też małe zadanie, aby ocenić ich pamięć przestrzenną.

Przed i po paleniu, uczestnicy badań mieli mierzone ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca, oraz zbierane były od nich informacje na temat ich nastroju i efektów palenia.

Gdzie miesza się marihuanę z tytoniem?

Zdecydowana większość Europejczyków decyduje się na dodawanie tytoniu do marihuany. Niektórzy twierdzą, że to daje dodatkowego “kopa”, a inni robią to w celu poprawy spalania suszu.

Najnowsze badania wykazały, że aż 90% Europejczyków dodaje tytoniu do marihuany. Ta metoda jest mniej powszechna w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy marihuany bardzo rzadko dodają do niej tytoniu.

Nowe badania wskazały, że tytoń ma zdolność do zmniejszenia zaburzeń pamięci związanych z marihuaną, a naukowcy twierdzą, że może to być przyczyną mieszania marihuany z tytoniem.

Ian Hamilton, naukowiec badający konopie na University of York stwierdził, że

nawet jeśli pamięć jest lepsza, to zwiększa to ryzyko chorób spowodowanych paleniem tytoniu. Są bezpieczniejsze sposoby na poprawę pamięci.

Badania przeprowadzone na Georgia Regents University w 2015r. wykazały, że nikotyna poprawia zdolność do zapamiętywania, oraz ogólną pamięć.

Może to wyjaśnić, dlaczego uczestnicy badań, którzy palili marihuanę zmieszaną z tytoniem lepiej przypominali sobie fragmenty wiersza, niż osoby, które paliły samą marihuanę.

Eksperci jednak powtarzają, że dodawanie tytoniu do marihuany może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i powstania nowotworów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • AMT

od prawie 2 lat mam problemy ze znalezieniem lsd...dlatego okolo roku temu zaczalem szukac za alternatywami...tym sposobem czytajac erowid/tikhal/alt/drugs.psychedelics natknalem sie na alpha-methyltryptamine(AMT) rowniez znane jako it-290...ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze AMT jest legalne...nastepnym krokiem bylo znalezienie miejsca w ktorym moge to kupic...tutaj spory uklon w strone internetu...wpisuje "research chemicals" w google i moim oczom ukazuje sie sporo firm ktore sprzedaja amt...cena od 60 do 120 $ za grama...na mocny trip amt potrzeba 50 milgramow (prosty rachunek za okolo

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Wolna chata, jak zwykle optymistyczne nastawienie. Znałem już mniej więcej gałkę i wiedziałem, czego oczekiwać, a więc się nie bałem.

7:30- Łykam tabletkę Thermo Speed. Codziennie od tygodnia brałem 1-2 sztuki. Zjadam małą kanapkę.

8:20- Skonsumowałem jako prawdziwe śniadanie 70 gram gotowanej kaszy gryczanej. Nie chciało mi się kombinować.

  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

Było to w święto 3 króli bierzącego roku, godzina 21. Mając tylko jednego jointa na sen postanowiłem, że pójdę do apteki i kupie thiocodin (uwielbiałem urządzać sobie seanse koda+marja+choppedandscrew) Jak się okazało z racji tego, że było święto apteki były zamknięte. W internecie znalazłem apteke dyżurującą. Była ona oddalona spory kawałek od mojego domu, ale chęć zażycia kody była tak wielka, że to nie był żaden problem.

  • Tramadol

Cieżko zacząt opis tripa.

Zreszta same dragi ostatnio wogóle wchodzą w moje zycie powoli.

Doswiadczenie mam małe, mam zamiar powiekszyć.

No to zaczynam.

Tramala dostalem na recepte od lekarza.

Mialem usuwany paznokiec z nogi bo mi sie wrzynał :D

Ciekawe doznanie...

Dostałem paczke 20 tabsow.

W tydzien wszamałem 10 po 1-2 dziennie.

Praktycznie zadych efektow, tylko jeden widoczny.

Jak patrzałem na monitor to dziwne przez kilka sekund się trząsł i przestal.

randomness