Meksykański kartel narkotykowy rekrutował w… GTA: Online

"Ty z tych gier nic nie będziesz miał w życiu" - czy słyszeliście kiedyś coś takiego? No to proszę: meksykański kartel miał rekrutować graczy w GTA: Online do przemycania dragów w prawdziwym świecie. Co tu się zadziało?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vibez.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

126

"Ty z tych gier nic nie będziesz miał w życiu" - czy słyszeliście kiedyś coś takiego? No to proszę: meksykański kartel miał rekrutować graczy w GTA: Online do przemycania dragów w prawdziwym świecie. Co tu się zadziało?

My, gracze - ile razy słyszeliśmy od naszej rodziny, że gry służą jedynie do uczenia nas przemocy i są marnowaniem czasu? Mimo tego, że badania nie dowiodły mocnej korelacji pomiędzy przemocą a grami, to niektórzy nadal wierzą, że z gier wynikają tylko negatywne rzeczy. Co jest bujdą, gdyż granie może być świetne dla naszego mózgu, a szczególnie pamięci czy refleksu. Ale tak czy siak nie pokazujcie starszym osobom tego newsa, bo… no, sami ogarniecie, dlaczego:

Kartel narkotykowy miał* rekrutować szmuglerów w GTA: Online

*Rzekomo oczywiście, trudno o 100% potwierdzenie

Jak podaje Forbes, w listopadzie ubiegłego roku funkcjonariusze Służby Celnej i Ochrony Granic w Arizonie zatrzymali Jeepa Cherokee prowadzonego przez Alyssę Navarro. Wewnątrz Jeepa znajdowało się prawie 60 kg metamfetaminy, która miała być przewożona do Meksyku.

Kiedy służby graniczne zapytały Navarro, jak zdobyła wszystkie narkotyki i dlaczego z nimi jechała, powiedziała, że wszystko zaczęło się po tym, jak poznała mężczyznę podczas gry w GTA Online. Po nawiązaniu dłuższej znajomości w końcu zaczęli rozmawiać na Snapie, a później spotkali się osobiście w Phoenix - tak twierdzą śledczy zajmujący się sprawą.

Alyssa opowiedziała, że George zapytał ją na Snapie, czy nie chce popracować jako "przewoźnik", przewożąc *elektronikę*, aby można ją było sprzedać drożej w Meksyku. Za każdą podróż miała otrzymywać do 2000 dolarów, w zależności od wielkości ładunku.

Federalni zabezpieczyli jej telefon, na którym widniały wiadomości wymieniane z Georgiem na Snapchacie. On miał tam oferować "masę forsy" za przewóz. Dodatkowo proponował wypożyczenie ciężarówki - prawdopodobnie chodzi o Jeepa, w którym Alyssa została zatrzymana.

Navarro została oskarżona o konspirację w celu importu i sprzedaży metamfetaminy, a także o jej posiadanie. Nie przyznała się do winy podczas rozprawy w sądzie pod koniec zeszłego roku.

Forbes wspomina o podobnych przypadkach

A dokładniej o dwóch: Meksykańskie służby przekazały do informacji publicznej, że trzech nieletnich miało zostać zwerbowanych przez kartel za pomocą gry Free Fire. W drugiej sytuacji kartele miały próbować werbować młodzież grającą w nocy w GTA: Online. Nie znamy więcej szczegółów.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowanazwa substancji:gałka muszkatołowa (trwające od wtorku do czwartku kombo - gałka muszkatołowa, xtc oraz mj /+alkohol :D) + wczesniej (PROLOG) mj, hasz+ aviomarin)poziom doświadczenia:z gałką muszkatołową? pierwszy razdawka i metoda zażycia:26 g, doustnie w postaci wywaru z herbatką :D  • Grzyby halucynogenne

nazwa subst. grzyby (łysiczka lancetowata chyba)

poziom dosw. sredni (ziele, grzyby)

dawka : ... pomyslmy... 30 w kanapce z dzemem, nastepnie 15 a potem jeszcze 15 (doustnie)

set&setting: dyskoteka :) podekscytowanie (koncert dramowy;) )

  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

miasto -> mój dom -> miasto

Zanim przejdę do trip raportu chcę odpowiedzieć na kilka pytań zadanych mi przez różne osoby.

  • Inne

To jest. To jest zdanie. To jest ten krótszy przekaz będący wstępem dla tego dłuższego przekazu z drugiej strony innej strony lustra, odczuwanej pesymistycznie jako odbicie w pierwszej stronie takiej samej strony lustra, zorientowanej jako subiektywna, rzeczywistości Redakcji, przez Ciebie, Czytelniku...Niestety, nie jesteśmy w stanie poinformować Cię, po której stronie lustra { Ty } jesteś Naprawdę, bo mamy za krótkie Rączki aby dokonać Aktu Podziału. Pogódź się z tym, albo zrób coś wprost przeciwnego, na przykład zjedz mandarynkę lub wypij mleko względnie przeciwnie wprost.

randomness