Marihuana zwiększa szum neuronalny

Liczne badania wykazały, że podstawowy składnik aktywny konopi indyjskich, delta-9-tetrahydrokannabinol (delta 9-THC) powoduje pojawienie się u zdrowych osób tymczasowych objawów psychotycznych podobnych do występujących u schizofreników.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Kopalnia Wiedzy
Mariusz Błoński

Odsłony

936

Liczne badania wykazały, że podstawowy składnik aktywny konopi indyjskich, delta-9-tetrahydrokannabinol (delta 9-THC) powoduje pojawienie się u zdrowych osób tymczasowych objawów psychotycznych podobnych do występujących u schizofreników. Dotychczas jednak nie był znany mechanizm występowania tego zjawiska. W Biological Psychiatry omówiono właśnie wyniki badań, których autorzy stwierdzają, że delta 9-THC intensyfikuje przypadkowe wyładowania neuronów zwane szumem neuronalnym. Niewykluczone zatem, że to zwiększony szum neuronalny odpowiada u zdrowych osób za wystąpienie efektów psychotycznych po użyciu konopi.

Dawka równa połowie typowego skręta zwiększa szum neuronalny i prowadzi do wystąpienia efektów podobnych do psychozy
- wyjaśnia profesor psychiatrii Deepak Cyril D'Souza z Yale University.
Zarówno zależność od dawki jak i silna pozytywna korelacja każą nam się domyślać, że podobne do psychozy objawy po użyciu cannabis mogą być związane z szumem neuronalnym, który zaburza normalne przetwarzanie informacji w mózgu
- dodaje doktor Jose Cortes-Briones z Yale.

Naukowcy badali wpływ delta 9-THC na czynność elektryczną mózgu u 24 osób. Badani otrzymali dożylnie albo dwie dawki delta 9-THC albo placebo. Była to randomizowana podwójnie ślepa próba.

Jeśli spostrzeżenia naukowców z Yale się potwierdzą, to mogą one pomóc w wyjaśnieniu niektórych objawów występujących u osób cierpiących na schizofrenię.

To niezwykle interesujące badania, które sugerują związek pomiędzy wpływem na mózg aktywnego składnika konopi indyjskich a objawami schizofrenii. Upośledzenie funkcji korowych przez delta 9-THC może wyjaśniać część wpływu marihuany na funkcje poznawcze. To nie tylko pomoże nam zrozumieć niektóre procesy leżące u podstaw psychozy, ale będzie też ważnym argumentem w dyskusji o medycznych i prawnych aspektach dostępu do marihuany
mówi doktor John Krystal, wydawca Biological Psychiatry.

Oceń treść:

Average: 7.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

  • Dekstrometorfan
  • Inhalanty
  • Miks

Pozytywne,mój pokój,rodzice w pokoju za ścianą.

Witam wiem, że jest aż od groma tripów z dxm. Lecz nie ma chyba żadnego z mieszanki dxm i butanu, która jest warta uwagi!

 

Trip raport jest rzecz jasna pisany następnego dnia.

T+00:00(22:30)

Laduję 50 tabletek w około pół godziny po kolejnych 20 min kolejne 10.

 

T+01:00 

Dopiero teraz odczuwam działanie dxm na około 50-60 % peaku. Po zamknięciu oczu lekki efekt wirowania lecz jeszcze żadnych CEV-ów.

T+02:00 (peak)

  • Efedryna

Autor: ReAcToR


Waga: 45kg (malo jak na mój wiek :| )


Wiek: 18 lat

  • Dekstrometorfan

Set & Settings - okoliczne jezioro, koniec jesieni, nastawiłem się na miłe spędzenie czasu.

Substancja: 450 dxm + dwa Harnasie.

Exp: mj, alko, feta, 2c-b, mda, tramal (raz), kodeina (raz), dxm, benzydamina (raz), metkatynon (raz), diazepam, bromazepam, chyba tyle.

Wszystkie swoje przemyślenia pisałem na 'żywo', i postaram się zachować oryginalność wypowiedzi. Godzinę temu przyszedłem do domu, więc jestem świeżo po podróży.