REKLAMA
Marihuana na cenzurowanym: nowe prawo w Hadze

„Smoke weed everyday” w Holandii nie będzie już takie proste. A na pewno nie w Hadze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Ninderlandia
Judyta Szynkarczyn

Odsłony

328

„Smoke weed everyday” w Holandii nie będzie już takie proste. A na pewno nie w Hadze.

Zakaz palenia „trawki”

Holandia uchodzi za kraj z liberalnym podejściem do lekkich narkotyków, stąd wielu może zdziwić fakt, że kolejne miasta wprowadzają regulacje w kwestii palenia marihuany w miejscach publicznych. W tym tygodniu Haga została pierwszym miastem w Holandii, które zakazało palenia marihuany w centrum miasta, na dworcu centralnym i na terenie głównych dzielnic handlowych.

Obostrzenie obejmuje łącznie trzynaście miejsc i ma potrwać dwa lata. Po tym czasie urzędnicy dokonają oceny i podejmą decyzję, czy zakaz powinien zostać utrzymany.

Ulotki informujące o nowym prawie mają zostać rozpowszechnione w takich miejscach jak coffee shopy i schroniska dla bezdomnych, aby ostrzec o karach za niestosowanie się do zakazu. Informator w wersji angielskiej pojawi się w hotelach.

Policja będzie egzekwować zakaz grzywną (jej wysokość nie została podana do wiadomości publicznej), ale do końca kwietnia wszyscy złapani na paleniu marihuany w którymś z trzynastu miejsc mają być wypuszczani, aby przyzwyczaić się do nowych zasad.

<blockquote>Marihuana jest publicznie sprzedawana w 573 coffee shopach, działających w 103 na 380 gmin w Holandii, w tym w Hadze.</blockquote> - The Guardian

Zero tolerancji

Rzeczniczka burmistrza Hagi, Pauline Krikke, powiedziała, że powodem wprowadzenia zakazu jest wielość skarg od mieszkańców na odwiedzających miasto (jak dodaje „High Times”: głównie anglojęzycznych) – tubylcy narzekają na silny zapach używki i uciążliwy hałas jej użytkowników. Krikke przekazała również, że według burmistrza i policji są to dowody, że „stosowanie miękkich narkotyków ma negatywny wpływ na życie mieszkańców i gości”.

Media widzą w tych działaniach najnowszy przykład tendencji do powstrzymywania w kraju polityki tolerancji, czyli gedoogbeleid. Oznacza to, że holenderska policja w niektórych sytuacjach przymyka oko na posiadanie miękkich narkotyków, choć teoretycznie podlega ono karze. To samo dotyczy sprzedaży marihuany w coffee shopach (do 5 gramów) i hodowaniu maksymalnie 5 roślin konopi indyjskiej. Policja może skonfiskować takie uprawy, ale ich właściciel nie jest zwykle za nie ścigany.

W Amsterdamie i Rotterdamie zakazano używania narkotyków w szkołach. Stolica Holandii rozszerzyła nakaz także na place zabaw. To tylko niektóre przykłady zawężania wolności narkotykowej w kraju. Możliwe, że przyczyniła się do tego konferencja ICED, o której pisaliśmy w zeszłym tygodniu, jak i bardzo głosne doniesienia z lutego bieżącego roku o „narkopaństwie”.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Sam na kilka godzin w domu. Chęć wykorzystania tego faktu i poznania DXM po prawie roku trzymania go w schowku i czekaniu na odpowiedni moment. Neutralny nastrój.

Wcześniej przyjmowałem ponad pół roku temu 90 mg (próba uczuleniowa) oraz 180 mg (leciutkie 1 plateau). Reszta tabletek cierpliwie czekała schowana na odpowiedni moment. Nadszedł dziś. Nie spodziewałem się tak słabej mocy ale postanowiłem opisać moje spostrzeżenia bo coś tam było. DXM osłabił moją pamięć. Gdyby nie rozmowy ze znajomymi na Facebooku, nie miałbym z czego napisać tego trip raportu.

 

9:00

  • Alprazolam
  • Fluoksetyna
  • Użycie medyczne

Leczenie psychiatryczne.

W wyniku ciągłego stresu związanego przede wszystkim z chorą ambicją i całym procesem edukacji, a także w wyniku przykrych doświadczeń z dzieciństwa (przez które popadłem w depresję), w pewnym momencie życia zdecydowałem się na terapię. Nie byłem pewien czy od razu chcę udać się do psychiatry. Na początek wybrałem psychologa. Niestety - albo miałem pecha przy wyborze albo po prostu to nie jest dla mnie. Od jednego z psychologów usłyszałem, że mogę być opętany....Dlatego właśnie zrezygnowałem z tego hmmm...'leczenia'. Udałem się do psychiatry.

  • Marihuana

nazwa substancji: DXM + marihuanapoziom doświadczenia użytkownika: szósty raz DXM; inne doświadczone: marihuana, LSD, feta, ecstasy, grzyby; mniej ważne mieszaniny prochów "uppers, downers, screamers, laughers" etc.dawka, metoda zażycia: 25-30 tabl (aha, moja waga: 65kg), doustnie rzecz jasna, 5tabl co 5-10min (co gwarantuje brak zwrotów) + KONIECZNIE trzeba dopalić - o czym niżej.set & setting:: mieszkanie, knajpa, potem plener; intencje? nieskrępowana zabawa jak po niczym.

  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Pokój, nocna wyprawa w towarzystwie muzyki. Niezupełnie świadome szukanie "czegoś".

Po przeczytaniu wielu różnych opisów wielu różnych substancji z kategorii RC zdecydowałem się na spróbowanie MXE. Pozostałe substancje, zwłaszcza stymulanty czy MDMA-podobne zastępniki jakos mnie nie interesują. MDMA mam w planach spróbować, czysty kryształ, w towarzystwie partnerki, a ponieważ takowej nie ma to i do substancji się nie spieszę.

randomness