REKLAMA
Marihuana na blockchainie staje się faktem

Firma z Urugwaju planuje uruchomić aplikację opartą na blockchainie, która będzie zaprojektowana w taki sposób, że umożliwi jej klientom śledzenie produkcji marihuany medycznej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bitcoin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

106

Firma z Urugwaju planuje uruchomić aplikację opartą na blockchainie, która będzie zaprojektowana w taki sposób, że umożliwi jej klientom śledzenie produkcji marihuany medycznej.

Marihuana na blockchanie

UruguayCan, firma zajmująca się marihuaną medyczną, wprowadzi na rynek aplikację opartą na blockchainie projektu Aeternity (AE), umożliwiającą nabywcom szczegółowe analizowanie pochodzenia jej produktów.

Aplikacja będzie umożliwiać wnikliwe śledzenie każdego etapu cyklu życia marihuany: od uprawy do pakowania, z uwzględnieniem danych, takich jak: szczegóły dot. okresu kwitnięcia, metody nawadniania, rozmiary strąków, lokalizacja szklarni, wilgotność, temperatura, poziomy światła i metody nawożenia.

Aeternity twierdzi, że firma UruguayCan może uruchomić aplikację w czerwcu lub lipcu br. Będzie to niejako dostosowane do nadchodzącego sezonu sadzenia konopi w regionie. Aplikacja będzie typu open source. To oznacza, że będzie ją można przeprogramować z różnymi parametrami dla każdej innej uprawy.

Aeternity

To nie pierwszy raz, gdy technologia Aeternity jest wykorzystana w Urugwaju.

Jesienią 2019 r. pisaliśmy o tym, że Urugwajska Partia Cyfrowa planuje opracowanie bezpiecznej i przejrzystej bazy danych przy użyciu rozwiązania technologicznego służącego „do gromadzenia i sprawdzania tożsamości”. W praktyce chodzi o zoptymalizowanie procesów demokratycznych w kraju i głosowania w wyborach. Podstawą nowego systemu ma być właśnie blockchain Aeternity.

Pablo Coirolo, CEO Aeternity Americas, mówił wtedy:

„Zastosowany system demokratycznych rządów, który zostanie wdrożony przez Urugwajską Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu dot. zarządzania, które wykorzystuje [technologię] Aeternity do wewnętrznego podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w [podejmowaniu] decyzji politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”

Przypomnijmy też, że Aeternity przeszło we wrześniu 2019 r. ostatni etap własnego hard forka. Startup ostatecznie odłączył się więc od blockchaina Ethereum, na fundamencie którego powstał, i w wyniku tego posiada teraz swój własny łańcuch bloków.

Poza współpracą z urugwajską partią, firma wykorzystuje również swój system do śledzenia łańcucha dostaw producenta marihuany medycznej i rekreacyjnej z Montevideo. Zapewne to nie ostatni krok firmy w tym kierunku…

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Retrospekcja

Ostatni dzień Woodstocku 2011, koncerty Gentelmena, The Prodigy oraz Łąki Łan. Później koło namiotu na uboczu. W towarzystwie kompanów z poprzedniego tripa mającego miejsce ok. 3 tygodnie wcześniej - w trakcie koncertów niekwaszącego C oraz kwaszącego Sz koło namiotu. Wyjątkowo dobry humor utrzymujący się już od kilku dni, podekscytowanie przed koncertem The Prodigy - zespołu słuchanego mniej lub bardziej intensywnie od podstawówki.

 

TR pisany po długim czasie. Tym razem 3 lata od opisywanych wydarzeń.

  • Grzyby halucynogenne
  • Problemy zdrowotne

Po bardzo pozytywnych efektach pierwszego grzybienia, które miało miejsce 8 dni wcześniej (!), pragnienie poznania się jeszcze bliżej z działaniem grzybów wzięło górę nad rozsądkiem, który nakazywał siedzieć spokojnie na dupie. Podróż odbywała się jak zwykle w zaciszu własnego, zamkniętego na klucz pokoju, samotnie. Przesłanki o możliwych niedogodnościach (hałasy z zewnątrz, jak również brzydka pogoda, która zawsze źle na mnie wpływa) zostały całkowicie zignorowane. Miejscówka ogarnięta, porządeczek, herbatka pod ręką i muzyczka na każdą okazję gotowa na kompie. Wolny dzień, brak zobowiązań względem pracy itp.

Jak wspomniałam wyżej, moje pierwsze grzybienie miało miejsce 8 dni wcześniej i to nie jego ma dotyczyć ten raport jednak dla całościowego spojrzenia na sprawę, czuję się w obowiązku przytoczyć w skrócie pewne kwestie. Jednak, żeby wszystko trzymało się kupy, muszę cofnąć się jeszcze bardziej.

  • Benzydamina
  • Katastrofa

Opis doświadczenia sprzed kilku miesięcy.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Bardzo zły stan psychiczny spowodowany wielomiesięcznym stresem w firmie.

Moja waga to 92 kg, wzrost: 176 cm.

Mieszanka: głównie DXM, Cloranxen (aby uspokoić lęki), po kilku dniach doszedł THC.

Czas: tu mam problem z określeniem czasu z powodu bardzo mocnego haju więc starałem się opisać czas ogólnie.

A więc po kolei...