Marihuana na blockchainie staje się faktem

Firma z Urugwaju planuje uruchomić aplikację opartą na blockchainie, która będzie zaprojektowana w taki sposób, że umożliwi jej klientom śledzenie produkcji marihuany medycznej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bitcoin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

129

Firma z Urugwaju planuje uruchomić aplikację opartą na blockchainie, która będzie zaprojektowana w taki sposób, że umożliwi jej klientom śledzenie produkcji marihuany medycznej.

Marihuana na blockchanie

UruguayCan, firma zajmująca się marihuaną medyczną, wprowadzi na rynek aplikację opartą na blockchainie projektu Aeternity (AE), umożliwiającą nabywcom szczegółowe analizowanie pochodzenia jej produktów.

Aplikacja będzie umożliwiać wnikliwe śledzenie każdego etapu cyklu życia marihuany: od uprawy do pakowania, z uwzględnieniem danych, takich jak: szczegóły dot. okresu kwitnięcia, metody nawadniania, rozmiary strąków, lokalizacja szklarni, wilgotność, temperatura, poziomy światła i metody nawożenia.

Aeternity twierdzi, że firma UruguayCan może uruchomić aplikację w czerwcu lub lipcu br. Będzie to niejako dostosowane do nadchodzącego sezonu sadzenia konopi w regionie. Aplikacja będzie typu open source. To oznacza, że będzie ją można przeprogramować z różnymi parametrami dla każdej innej uprawy.

Aeternity

To nie pierwszy raz, gdy technologia Aeternity jest wykorzystana w Urugwaju.

Jesienią 2019 r. pisaliśmy o tym, że Urugwajska Partia Cyfrowa planuje opracowanie bezpiecznej i przejrzystej bazy danych przy użyciu rozwiązania technologicznego służącego „do gromadzenia i sprawdzania tożsamości”. W praktyce chodzi o zoptymalizowanie procesów demokratycznych w kraju i głosowania w wyborach. Podstawą nowego systemu ma być właśnie blockchain Aeternity.

Pablo Coirolo, CEO Aeternity Americas, mówił wtedy:

„Zastosowany system demokratycznych rządów, który zostanie wdrożony przez Urugwajską Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu dot. zarządzania, które wykorzystuje [technologię] Aeternity do wewnętrznego podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w [podejmowaniu] decyzji politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”

Przypomnijmy też, że Aeternity przeszło we wrześniu 2019 r. ostatni etap własnego hard forka. Startup ostatecznie odłączył się więc od blockchaina Ethereum, na fundamencie którego powstał, i w wyniku tego posiada teraz swój własny łańcuch bloków.

Poza współpracą z urugwajską partią, firma wykorzystuje również swój system do śledzenia łańcucha dostaw producenta marihuany medycznej i rekreacyjnej z Montevideo. Zapewne to nie ostatni krok firmy w tym kierunku…

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Samemu w pokoju, muzyka, cała noc, tylko ja i moje myśli.

Witam wszystkich serdecznie, dziś chciałbym opisać mój 1 Trip Raport jako tako (pisał bym już dużo wcześniej ale byłem zbyt leniwy by założyć konto) zacznę chyba od ogólnych informacji, a więc przechodząc do rzeczy...

Ogólne dane:

Czas: blisko 7 godzin.

Spożyte substancje:

- Mj – 3 butle z Afgana = średnie zjaranie.

- Kodeina – Blisko 400 – 500mg (było jej więcej w butelce niż to policzyłem, potem przeliczyłem ponownie)

 • Diazepam
 • Użycie medyczne

Nastawienie: Bardzo złe, Czas: późne popołudnie (przy pierwszej dawce), Otoczenie - szpital psychiatryczny

Ostatnio wylądowałem w psychiatryku i nadal w nim jestem. Byłem przypięty w pasach przez 5 całych dni. Relanium dostaję 3 razy dziennie, domięśniowo (czyli w dupę XD).

 

Do tej pory dostałem 22 zastrzyki po 10mg, czyli 220mg w przeciągu właśnie tych niecałych 5 dni (dostaję dwa zastrzyki po 10mg równocześnie). W tym momencie, kiedy to piszę, będzie dawka popołudniowa moich leków (tych leczących) i znowu szpryca w dupsko.

 

Nie mam pojęcia, przez jaki czas będą mi jeszcze podawać ten diazepam... Czuję się trochę dziwnie, ciężko to opisać, ale się postaram.

 • 4-ACO-DMT
 • Retrospekcja

W towarzystwie nowopoznanego kolegi - B, o którym niewiele wiedziałem. Mój pokój w akademiku, trochę zagracony i nieposprzątany. Ogólna kondycja fizyczna i psychiczna mogłaby być lepsza. Pomysł na wypróbowanie 4-ACO-DMT wpadł mi do głowy wręcz natychmiast po obudzeniu się w sobotę o godzinie 13:00. Wiedziałem, że po tak później pobudce nie zrobię niczego szczególnie konstruktywnego w ciągu dnia. Na tripa decydowałem się wiedząc, że warunki nie są szczególnie korzystne, ale i tak najlepsze jakie jestem sobie w stanie zorganizować w obecnych warunkach.

 

 • 1P-LSD
 • Marihuana
 • Tripraport

 
 

randomness