Mafia dopalaczowa kpi z wrocławskiej policji

Dopalacze we Wrocławiu są nie do ruszenia? Policja i sanepid zamknęły niedawno lokal z dopalaczami przy ul. Sikorskiego. Kilka godzin później znów działał.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska
Marcin Rybak

Odsłony

636

Dopalacze we Wrocławiu są nie do ruszenia? Policja i sanepid zamknęły niedawno lokal z dopalaczami przy ul. Sikorskiego. Kilka godzin później znów działał...

W środę przed południem policja wkroczyła do punktu sprzedaży dopalaczy na ul. Sikorskiego. Zatrzymano dwie osoby: sprzedawcę i klienta. Sprzedawca dostał z sanepidu decyzję zakazującą mu „wprowadzania do obrotu” środków znalezionych podczas przeszukania. Na końcu sanepid oplombował lokal.

Ale tego samego dnia wieczorem do lokalu weszli jacyś mężczyźni. Zerwali plomby, zasłonili okna, naklejając na szyby czarny papier i... zaczęli sprzedawać dopalacze.

Ignorowanie decyzji sanepidu to przestępstwo, a zerwanie plomb jest wykroczeniem. I co? Dochodzenia w sprawie przestępstwa policja nie zamierza wszczynać, bo jest pewna, że panowie, którzy weszli do zamkniętego lokalu, go nie popełnili. A zerwanie plomb? Rzecznik policji Paweł Petrykowski powiedział nam, że to sanepid powinien sobie plomb pilnować i sam też może wystawić mandat.

Okoliczni mieszkańcy są zrozpaczeni. - Chyba wezmę samochód i wjadę w witrynę tego sklepu z dopalaczami! - mówi nam jeden z nich.

Bo lokal z dopalaczami to bardzo uciążliwe sąsiedztwo. Dopalacze działają jak narkotyki, choć nimi nie są. Sklep otwarty jest od kilku tygodni. Wraz z nim pojawiły się grupy jego klientów. Przestało być bezpiecznie. Zażywają dopalacze w bramach czy na pobliskim trawniku. Są agresywni, biją się, niszczą i dewastują klatki schodowe, psują drzwi. Ludzie zaczęli się bać.

Środowa akcja policji dała nadzieję, że wszystko się uspokoi. Niestety, spokój trwał tylko kilka godzin. Nadzieję dają zapewnienia policji i sanepidu, że o sprawie nie zapominają i zamierzają działania wobec tego lokalu kontynuować.

Ale mieszkańcy nie rozumieją, jak można tak bezkarnie kpić z prawa i ignorować decyzje władz - jak ta sanepidu , zakazująca działalności w lokalu na ul. Sikorskiego.

Dziwi też decyzja policji, by nie ścigać sprawców wykroczenia. Choć za ściganie osób, które łamią prawo w ten sposób, odpowiada właśnie policja. Znaleźliśmy medialne relacje policji z innych miast, interweniującej, gdy zerwano plomby na lokalu z dopalaczami. Kilka lat temu w Warszawie policjanci z patrolu zatrzymali na gorącym uczynku sprawców zrywania plomb i ukarali ich za wykroczenie.

Policja co prawda zapewnia, że o Sikorskiego nie zapomina, ale na razie sprzedawcy dopalaczy okazali się sprytniejsi.

Decyzję zakazującą handlu łatwo ominąć, bo dotyczy ona tylko jednej osoby. A w środę wieczorem w lokalu pojawił się ktoś inny. Żeby znów zakazać handlu, sanepid musiałby wkroczyć drugi raz, zrobić kontrolę, znaleźć dopalacze i wydać decyzję...

- Potrzebna jest konsekwencja - mówi wrocławski policjant. - Trzeba tam być cały czas, kontrolować i legitymować klientów i jak najczęściej wchodzić na kontrole. To jedyny sposób, żeby sprzedawcy dopalaczy się wynieśli - przekonuje nasz rozmówca.

Oceń treść:

Average: 5.8 (4 votes)

Komentarze

"próbują naślad... (niezweryfikowany)
@ "Dopalacze działają jak narkotyki, choć nimi nie są." - Nie! Dopalacze nie działają jak narkotyki właśnie dlatego, że nimi nie są. Działanie poszczególnych narkotyków jest przede wszystkim znane lekarzom. (Skutki uboczne. Skutki przedawkowania... to wszystko jest w książkach medycznych, każdy lekarz wie jak takiej osobie pomóc. O dopalaczach nie ma tam nic... bo nic nie może być... bo skład chemiczny dopalaczy nieustannie się zmienia.) Po drugie - działanie poszczególnych narkotyków jest dobrze znane ludziom, którzy je zażywają. Tymczasem dopalacz to loteria. Z powodu ciągle zmieniającego się składu chemicznego można go przedawkować NIECHCĄCY, biorąc taką samą "bezpieczną" porcję co zwykle. A ponieważ skład chemiczny jest nieznany to w przypadku przedawkowania lekarz nie ma pojęcia jak takiemu pacjentowi pomóc. (Zwłaszcza gdy pacjent zmieszał ten nieznany skład chemiczny z alkoholem lub innymi narkotykami.) Rodzicu! Martwisz się o swoje dzieci? - Głosuj za legalizacją marihuany i ewentualnie innych starych narkotyków. To najskuteczniej wykosi z rynku legalne dopalacze i inne wynalazki typu "jak zrobić narkotyk z rzeczy dostępnych w aptece bez recepty"
pokolenie Ł.K.
To co piszesz, to gazetowe uproszczenie. Jeśli ktoś chce, to może kupić sobie czyste substancje, a wówczas ma większą wiedzę o ich dawkach i tożsamości, niż konsument tradycyjnych ulicznych narkotyków.
krAK (niezweryfikowany)
Tyle że dla typowego Seby który tam kupuje zbyt cieżko jest zakupić proch i podkład, prościej gotową paczkę i po kłopocie. No i powiedzmy sobie szczerze, osoby tam kupujące raczej są nieskażone myśleniem i na to nie wpadną. No i po dłuższym czasie dopiero wiadomo o dawkowaniu i ew. efektach ubocznych
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dom ziomka, jesienny dzień, dobry klimat, nuta w głośniku, nastrój jak zawsze pozytywny.

 

Siema, to mój pierwszy raport, więc na starcie chciałem powiedzieć że zdarza mi używać lokalnego slangu, jeśli jakikolwiek wyraz bądź fraza nie byłaby zrozumiała, piszcie w komentarzach a wszystko wyjaśnię ;)

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Spokojnie i cicho- noc, pierwszy śnieg za oknem, w pokoju ciepłe łóżko czeka na mnie.

OPIS ZMIANY I TEGO, CO MI DAŁA

(Pomiń jeśli interesuje Cię tylko część "właściwa" opisu i leć do nagłówka "zaczynajmy ;)"

 

Przeżywszy ostatnią banię na cannabis, począłem zastanawiać się, jak można odmienić los moich faz. Zaniepokoiło mnie lekko, że niegdyś każda, dosłownie każda przbierała zupełnie inny obrót, a im więcej palę, tym więcej następne tripy mają elementów wspólnych. Tak samo z deksem.

  • Anadenathera peregrina

Autor: Adam Selene, 29.04.2007

Substancja: tryptaminy zawarte w yopo, głównie DMT, 5-MeO-DMT i bufotenina

Doświadczenie: alkohol, marihuana, kofeina, LSA, tatarak, calea zacatechichi, salvia divinorum, DXM, benzydamina, jaskółcze ziele i pewnie jeszcze pare rzeczy, których teraz nie pamiętam

  • Gałka muszkatołowa
  • Pozytywne przeżycie

Piątek. 15-02-2013 Godzina 15.00. Dzwoni ziomek z którym umówiliśmy się na palenie słodkiej baczki. Cały uśmiechnięty mimo złej pogody wyszedłem na spotkanie. Chociaż na zewnątrz było bardzo wilgotno i deszczowo w naszych okolicach okazało się być bardzo SUCHO. Zupełnie tak jak by dzień wcześniej cały świat wypalił stuff od wszystkich pobliskich zielarzy . Zdemotywowani tym faktem poszliśmy w strone sklepu celem wypicia napoju gazowanego, z dodatkiem chmielu oraz 6% zawartością etanolu. Po krótkiej przechadzce pomiędzy żelbetonowymi blokami, które rażą swoimi pstrokatymi kolorami wpadłem na pomysł odwiedzenia słodkiej krainy. Udaliśmy się więc do sklepu samoobsługowego, w którym zakupiłem dwa opakowania Indonezyjskiej gałki KAMISIA, oraz bardzo pyszny jogurcik o smaku wielu owoców leśnych. Kilka chwil później siedziałem w swoim cieplutkim pokoju mieszając drinka na wieczór, w proporcjach jedna paczka uśmiechu do połowy szklanki jogurtu. Zjedzenie tego zajęło mi mniej więcej 20 minut, ponieważ ten smak skutecznie mnie odrzuca od tego specyfiku, ale nie dałem się, zjadłem całą paczkę. Została mi jeszcze jedna, którą zalałem wrzątkiem a do kubka wpakowałem dwie saszetki czarnej herbaty. Tym razem wypiłem sam wywar, plus mniej więcej dwa łyki pestkowej mielonki. Smak herbaty dość dobrze zamaskował smutną i gorzką stronę gałki.

Godzina 21:00

Mija druga godzina odkąd wypiłem wywar. Czułem się dużo lepiej niż wcześniej, stawało mi się coraz cieplej na ciele jak i na duszy. Humor znacznie mi się poprawił. Przez cały czas rozmawiam z moim bratem na skype. On też zaczyna zauważać zmiany w moim sposobie mówienia oraz zachowaniu.

Godzina 22:20

randomness