Mafia dopalaczowa kpi z wrocławskiej policji

Dopalacze we Wrocławiu są nie do ruszenia? Policja i sanepid zamknęły niedawno lokal z dopalaczami przy ul. Sikorskiego. Kilka godzin później znów działał.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska
Marcin Rybak

Odsłony

651

Dopalacze we Wrocławiu są nie do ruszenia? Policja i sanepid zamknęły niedawno lokal z dopalaczami przy ul. Sikorskiego. Kilka godzin później znów działał...

W środę przed południem policja wkroczyła do punktu sprzedaży dopalaczy na ul. Sikorskiego. Zatrzymano dwie osoby: sprzedawcę i klienta. Sprzedawca dostał z sanepidu decyzję zakazującą mu „wprowadzania do obrotu” środków znalezionych podczas przeszukania. Na końcu sanepid oplombował lokal.

Ale tego samego dnia wieczorem do lokalu weszli jacyś mężczyźni. Zerwali plomby, zasłonili okna, naklejając na szyby czarny papier i... zaczęli sprzedawać dopalacze.

Ignorowanie decyzji sanepidu to przestępstwo, a zerwanie plomb jest wykroczeniem. I co? Dochodzenia w sprawie przestępstwa policja nie zamierza wszczynać, bo jest pewna, że panowie, którzy weszli do zamkniętego lokalu, go nie popełnili. A zerwanie plomb? Rzecznik policji Paweł Petrykowski powiedział nam, że to sanepid powinien sobie plomb pilnować i sam też może wystawić mandat.

Okoliczni mieszkańcy są zrozpaczeni. - Chyba wezmę samochód i wjadę w witrynę tego sklepu z dopalaczami! - mówi nam jeden z nich.

Bo lokal z dopalaczami to bardzo uciążliwe sąsiedztwo. Dopalacze działają jak narkotyki, choć nimi nie są. Sklep otwarty jest od kilku tygodni. Wraz z nim pojawiły się grupy jego klientów. Przestało być bezpiecznie. Zażywają dopalacze w bramach czy na pobliskim trawniku. Są agresywni, biją się, niszczą i dewastują klatki schodowe, psują drzwi. Ludzie zaczęli się bać.

Środowa akcja policji dała nadzieję, że wszystko się uspokoi. Niestety, spokój trwał tylko kilka godzin. Nadzieję dają zapewnienia policji i sanepidu, że o sprawie nie zapominają i zamierzają działania wobec tego lokalu kontynuować.

Ale mieszkańcy nie rozumieją, jak można tak bezkarnie kpić z prawa i ignorować decyzje władz - jak ta sanepidu , zakazująca działalności w lokalu na ul. Sikorskiego.

Dziwi też decyzja policji, by nie ścigać sprawców wykroczenia. Choć za ściganie osób, które łamią prawo w ten sposób, odpowiada właśnie policja. Znaleźliśmy medialne relacje policji z innych miast, interweniującej, gdy zerwano plomby na lokalu z dopalaczami. Kilka lat temu w Warszawie policjanci z patrolu zatrzymali na gorącym uczynku sprawców zrywania plomb i ukarali ich za wykroczenie.

Policja co prawda zapewnia, że o Sikorskiego nie zapomina, ale na razie sprzedawcy dopalaczy okazali się sprytniejsi.

Decyzję zakazującą handlu łatwo ominąć, bo dotyczy ona tylko jednej osoby. A w środę wieczorem w lokalu pojawił się ktoś inny. Żeby znów zakazać handlu, sanepid musiałby wkroczyć drugi raz, zrobić kontrolę, znaleźć dopalacze i wydać decyzję...

- Potrzebna jest konsekwencja - mówi wrocławski policjant. - Trzeba tam być cały czas, kontrolować i legitymować klientów i jak najczęściej wchodzić na kontrole. To jedyny sposób, żeby sprzedawcy dopalaczy się wynieśli - przekonuje nasz rozmówca.

Oceń treść:

Average: 6.4 (5 votes)

Komentarze

"próbują naślad... (niezweryfikowany)
@ "Dopalacze działają jak narkotyki, choć nimi nie są." - Nie! Dopalacze nie działają jak narkotyki właśnie dlatego, że nimi nie są. Działanie poszczególnych narkotyków jest przede wszystkim znane lekarzom. (Skutki uboczne. Skutki przedawkowania... to wszystko jest w książkach medycznych, każdy lekarz wie jak takiej osobie pomóc. O dopalaczach nie ma tam nic... bo nic nie może być... bo skład chemiczny dopalaczy nieustannie się zmienia.) Po drugie - działanie poszczególnych narkotyków jest dobrze znane ludziom, którzy je zażywają. Tymczasem dopalacz to loteria. Z powodu ciągle zmieniającego się składu chemicznego można go przedawkować NIECHCĄCY, biorąc taką samą "bezpieczną" porcję co zwykle. A ponieważ skład chemiczny jest nieznany to w przypadku przedawkowania lekarz nie ma pojęcia jak takiemu pacjentowi pomóc. (Zwłaszcza gdy pacjent zmieszał ten nieznany skład chemiczny z alkoholem lub innymi narkotykami.) Rodzicu! Martwisz się o swoje dzieci? - Głosuj za legalizacją marihuany i ewentualnie innych starych narkotyków. To najskuteczniej wykosi z rynku legalne dopalacze i inne wynalazki typu "jak zrobić narkotyk z rzeczy dostępnych w aptece bez recepty"
pokolenie Ł.K.
To co piszesz, to gazetowe uproszczenie. Jeśli ktoś chce, to może kupić sobie czyste substancje, a wówczas ma większą wiedzę o ich dawkach i tożsamości, niż konsument tradycyjnych ulicznych narkotyków.
krAK (niezweryfikowany)
Tyle że dla typowego Seby który tam kupuje zbyt cieżko jest zakupić proch i podkład, prościej gotową paczkę i po kłopocie. No i powiedzmy sobie szczerze, osoby tam kupujące raczej są nieskażone myśleniem i na to nie wpadną. No i po dłuższym czasie dopiero wiadomo o dawkowaniu i ew. efektach ubocznych
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.

  • DPT

Substancja: DPT*HCl rozpuszczone w soli fizjologicznej 10mg/0,5ml.

I próba

Około 4mg dożylnie - przyspieszony puls i chwilowe uczucie "dziwności", brak innych efektów, a dwa wymienione to raczej wynik zdenerwowania i autosugestii.

II próba
  • Heimia salicifolia


zrobiłem sobie dwa długie jointy z Heimii Salicifolii i po 22 ruszyłem na

miasto. odpaliłem pierwszego, dym *STRASZNIE* gryzący (a może to wina

bletek - czarne OCB akurat...blehh), w każdym razie moje płuca po połowie

miały już dość. joint palił się wolno, a ja powoli przestawałem czuć nogi.

wszedłem do lasu gdzie odpaliłem drugiego jointa. zaczęło się robić trochę

dziwnie - swiatła oddalonych latarni i cienie poruszających się we wietrze

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Znakomita miejscówka, słoneczko świeci, najlepszy kumpel u boku- tripy w takim set&settings wychodzą dobrze :) Myśli optymistyczne, jednak trochę niedowierzania, bo myślałem, że zostało mi za mało towaru do upalenia się, a tu proszę =D

WSTĘP

randomness