Łodzianin rekordzista - w ciągu 6 lat był przyjmowany do kliniki 53 razy!

Dwudziestoparoletni łodzian w ciągu 6 lat był hospitalizowany w klinice ostrych zatruć przy ul. św. Teresy aż 53 razy. To niechlubny rekord, bo mężczyzna za każdym razem był pod wpływem alkoholu i dopalaczy lub dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany
LB

Odsłony

491

Młody, dwudziestoparoletni łodzian, w ciągu 6 lat był hospitalizowany w klinice ostrych zatruć przy ul. św. Teresy aż 53 razy. To niechlubny rekord, bo mężczyzna za każdym razem był pod wpływem alkoholu i dopalaczy lub dopalaczy. Jest nieubezpieczony, więc za jego leczenie płacimy my wszyscy.

Zatrucie alkoholem, alkoholem w połączeniu z dopalaczami lub samymi tylko dopalaczami – to przyczyny hospitalizacji młodego łodzianina. Do kliniki przywozi go pogotowie. Wzywają je zaniepokojeni przechodnie widząc leżącego na ulicy nieprzytomnego człowieka. Wspomniane 53 hospitalizacje w klinice instytutu ostrych zatruć odbyły się w latach 2012-2018 (od 2012 prowadzona jest baza komputerowa pozwalająca takie fakty ustalić). Mężczyzna nigdzie nie pracuje, żyje na ulicy.

Kolejny rekordzista, tym razem jest to kobieta, w klinice leczony był 26 razy od 2012 r. Za każdym razem powodem jej hospitalizacji jest próba samobójcza – kobieta połyka tabletki i popija je alkoholem. Z obserwacji lekarzy wynika, że wśród pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo - tak kwalifikuje się każde zażycie przez pacjenta leków i alkoholu - jest wiele osób, które trafiają tu po miesięcznej lub dwumiesięcznej hospitalizacji, choć zdarzali się też po dłuższych, i którym na wypisie lekarze umieścili adnotacje, że nie ich stan zdrowia jest ustabilizowany i nie zagrażają swojemu życiu. Mieli kontynuować leczenie psychiatryczne w warunkach domowych, tymczasem po powrocie do domu połknęli tabletki i popili je alkoholem. Zdarza się również, że pacjent z powodu próby samobójczej do kliniki trafia nawet dwa razy w tygodniu choć po każdym odtruciu zawsze kierowany jest na obserwację na oddział psychiatryczny. Czas trwania tej obserwacji zależy od opinii psychiatrów.

Obecnie wśród pacjentów kliniki największą grupę stanowią osoby po zatruciu lekami i alkoholem oraz dopalaczami i alkoholem. Najmniej jest pacjentów, którzy wypili tak dużo „procentów”, że musieli trafić na odtrucie. Wśród zatruć spowodowanych dopalaczami dominują te wywołane przez środki, które się pali. Ich przyjmowanie połączone jest z utratą przytomności, czasami również towarzyszą im drgawki.

Zatruć dopalaczmi jest każdego miesiąca około 50. To podobnie jak w roku ubiegłym, ale mniej niż dwa lata temu gdy liczba zatruć za cały rok przekroczyła 900 i była rekordowa w historii zatruć dopalaczami w naszym mieście. Z opowieści pacjentów wynika, że ci bardziej zamożni zamawiają przez internet dopalacze z dostawą do domu, pozostali zaopatrują się u ulicznych dilerów.

Kobiety wśród pacjentów pojawiają się sporadycznie. Najczęściej bywa 20-latka bardzo zniszczona przez środki uzależniające oraz 30-latka, która przyjmuje je od 12 roku życia.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)

Komentarze

kaczynsky (niezweryfikowany)
Jest, jak rodzina w tem szpytalu, powinien ram zamieszkać, może nawet sprzątać ludzkie odchody.
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Beta-fenyloizopropyloamina. Biały krystaliczny proszek o gorzkim smaku, czasem

o ostrym zapachu. Sprzedawany w postaci proszku lub tabletek, kapsulek. Działa

silnie pobudzajaco na OUN i kore mózgową, pobudza dzialalność psycho-ruchową.

Zmniejsza łaknienie, zmniejsza zmęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia samopoczucie,

w większych dawkach powoduje bezsenność. Dawka śmiertelna to 1 gram, dawka śmiertelna

dla dziecka to 0,1 grama. Częste stosowanie prowadzi do stanów lękowych, apatii

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie pozytywne, wycieczka szkolna do teatru. Spokój, harmonia i melancholia.

Error 404

Meskalina (San Pedro)

Dawka: 25 g skórki kaktusa San Pedro

Waga: 63 kg

Doświadczenie: Meskalina – Pierwszy raz.
Podróż odbyła się u mojej dziewczyny w mieszkaniu. Oprócz mnie i mojej dziewczyny obecna była nasza koleżanka. Dziewczyny spaliły się wcześniej i oglądały Zagubioną Autostradę. Ja przygotowywałem wywar w kuchni, a czasem również zerkałem na film.


  • 4-FMP
  • Pierwszy raz

Dom rodzinny, restauracja, potem ponownie dom i ciepłe łóżko. Tylko laptop, ja i moje smakołyki. :)

T+0 (23:25) - Wsypuję do kawałka chusteczki około 200mg 4-FMA. Mam już wagę w oczach, więc wiem ile to i raczej nie przedobrzę. Zawijam w cukiereczka, ale z 'otwarciem' z jednej strony, dokręcam i górna część odczłonowuje się. Połykam bombkę i zapijam colą