REKLAMA
Łodzianin rekordzista - w ciągu 6 lat był przyjmowany do kliniki 53 razy!

Dwudziestoparoletni łodzian w ciągu 6 lat był hospitalizowany w klinice ostrych zatruć przy ul. św. Teresy aż 53 razy. To niechlubny rekord, bo mężczyzna za każdym razem był pod wpływem alkoholu i dopalaczy lub dopalaczy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany
LB

Odsłony

439

Młody, dwudziestoparoletni łodzian, w ciągu 6 lat był hospitalizowany w klinice ostrych zatruć przy ul. św. Teresy aż 53 razy. To niechlubny rekord, bo mężczyzna za każdym razem był pod wpływem alkoholu i dopalaczy lub dopalaczy. Jest nieubezpieczony, więc za jego leczenie płacimy my wszyscy.

Zatrucie alkoholem, alkoholem w połączeniu z dopalaczami lub samymi tylko dopalaczami – to przyczyny hospitalizacji młodego łodzianina. Do kliniki przywozi go pogotowie. Wzywają je zaniepokojeni przechodnie widząc leżącego na ulicy nieprzytomnego człowieka. Wspomniane 53 hospitalizacje w klinice instytutu ostrych zatruć odbyły się w latach 2012-2018 (od 2012 prowadzona jest baza komputerowa pozwalająca takie fakty ustalić). Mężczyzna nigdzie nie pracuje, żyje na ulicy.

Kolejny rekordzista, tym razem jest to kobieta, w klinice leczony był 26 razy od 2012 r. Za każdym razem powodem jej hospitalizacji jest próba samobójcza – kobieta połyka tabletki i popija je alkoholem. Z obserwacji lekarzy wynika, że wśród pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo - tak kwalifikuje się każde zażycie przez pacjenta leków i alkoholu - jest wiele osób, które trafiają tu po miesięcznej lub dwumiesięcznej hospitalizacji, choć zdarzali się też po dłuższych, i którym na wypisie lekarze umieścili adnotacje, że nie ich stan zdrowia jest ustabilizowany i nie zagrażają swojemu życiu. Mieli kontynuować leczenie psychiatryczne w warunkach domowych, tymczasem po powrocie do domu połknęli tabletki i popili je alkoholem. Zdarza się również, że pacjent z powodu próby samobójczej do kliniki trafia nawet dwa razy w tygodniu choć po każdym odtruciu zawsze kierowany jest na obserwację na oddział psychiatryczny. Czas trwania tej obserwacji zależy od opinii psychiatrów.

Obecnie wśród pacjentów kliniki największą grupę stanowią osoby po zatruciu lekami i alkoholem oraz dopalaczami i alkoholem. Najmniej jest pacjentów, którzy wypili tak dużo „procentów”, że musieli trafić na odtrucie. Wśród zatruć spowodowanych dopalaczami dominują te wywołane przez środki, które się pali. Ich przyjmowanie połączone jest z utratą przytomności, czasami również towarzyszą im drgawki.

Zatruć dopalaczmi jest każdego miesiąca około 50. To podobnie jak w roku ubiegłym, ale mniej niż dwa lata temu gdy liczba zatruć za cały rok przekroczyła 900 i była rekordowa w historii zatruć dopalaczami w naszym mieście. Z opowieści pacjentów wynika, że ci bardziej zamożni zamawiają przez internet dopalacze z dostawą do domu, pozostali zaopatrują się u ulicznych dilerów.

Kobiety wśród pacjentów pojawiają się sporadycznie. Najczęściej bywa 20-latka bardzo zniszczona przez środki uzależniające oraz 30-latka, która przyjmuje je od 12 roku życia.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

kaczynsky (niezweryfikowany)
Jest, jak rodzina w tem szpytalu, powinien ram zamieszkać, może nawet sprzątać ludzkie odchody.
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość, dobry nastrój, lekki niepokój - w końcu to mój pierwszy raz z kwasem:) Miejscówka - mieszkanie kolegi.

Witam, opiszę mój błogi i uduchowiony trip po dietyloamidzie kwasu lizergowego, w skróceie LSD:)

Osoby biorące udział: ja, koleżanka D i koleżanka G, kolega P.

Miejsce: mieszkanie kolegi (pokój).

Czas trwania fazy: około 10 godzin.

Ja i dziewczyny wziełyśmy LSD, a kolega najadł się grzybów.

Godzina 22 - przybycie na miejsce i listki pod język. Kolega zaczyna przeżuwać grzybki.

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

  • 5-MeO-MiPT
  • Pierwszy raz

Zbierałem się około miesiąca, żeby spróbować tej substancji, w końcu nadarzyła się ostatnia szansa przed zaliczeniami i sesją. Nastawienie oczywiste- ciekawość, pomimo lekkiego strachu przed dawkowaniem - odmierzałem "na oko". Sam w mieszkaniu, wieczór(początek o 22).

 Około godziny 22 odmierzam 20 mg substancji RC z woreczka, po czym aplikuję pod język. Jest gorzka, ale idzie to znieść; no może oprócz specyficznego "wypalenia" jamy ustnej, które przeszkadza przez pierwsze 15 minut. Uruchamiam laptopa, który będzie moim jedynym towarzyszem tego doświadczenia i po wchłonięciu substancji otwieram pierwsze piwo. Wyczytałem, iż alkohol to głupi pomysł do tryptamin, jednakże chciałem popijać jakieś płyny podczas tripu.