REKLAMA
Litwa: Będą tworzone gabinety pomocy dla uzależnionych

Litewskie Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że jedenaście gmin otworzy specjalne gabinety medyczne gabinety dla osób uzależnionych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zw.lt
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

116

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że jedenaście gmin otworzy specjalne gabinety medyczne gabinety dla osób uzależnionych.

W takich gabinetach będzie można zrobić badania na obecność wirusa niedoboru odporności (HIV), wirusowe zapalenie wątroby typu C, sprawdzić zużyte strzykawki, zmienić bandaż, a także uzyskać kompleksowe porady dotyczące rozpoczęcia aktywnego leczenia.

Takie gabinety będą otwarte w Święcianach, Wisagini, Wilnie i rejonie wileńskim, Kiejdanach, Olicie, Kownie, Możejkach, Kłajpedzie, Szawlach i innych miastach. Tak zwane projekty usług niskoprogowych są finansowane po raz pierwszy przez Unię Europejską. Ogółem na inicjatywę zostało przeznaczonych 1,4 mln euro.

Według wiceminister zdrowia Liny Jaruševičienė, projekt ma na celu pomóc osobom używającym narkotyków chronić siebie i bliskich przed chorobami zakaźnymi, a także zachęcić pacjentów do podjęcia świadomej decyzji o poszukiwaniu leczenia.

„Ważne jest, aby narkomani otrzymali pomoc w miejscach łatwo dostępnych, innymi słowy, aby osoby cierpiące z powodu uzależnienia nie odczuwały strachu ani dyskomfortu przychodząc do gabinetu lekarza, bo tak mogą uratować życie sobie i bliskim” – powiedziała Jaruševičienė.

Taki projekt pomoże lekarzom zachęcić ludzi do zaprzestania używania środków odurzających i psychotropowych oraz promować programy rehabilitacji i resocjalizacji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-HO-MET
 • Katastrofa

Podekscytowanie, bardzo dobry humor, zniecierpliwienie. Oczekiwałem 'syndromu boga', zupełnego odrealnienia, ciekawych przemyśleń. Miejsce: U kumpla w domu, wieczór i noc.

Chciałbym zacząć od wstępu. Miał to być mój pierwszy raz z taką substancją, spodziewałem się po niej wiele, miałem nadzieję na mistyczne przeżycia i doznania. Trip miał wyglądać w ten sposób, że leżymy sobie z kumplem (nazwę go A.) u niego w pokoju (nota bene bardzo przytulnym i pozytywnie nastawiającym) i rozmawiając dzielimy się przeżyciami. Początkowo było zupełnie tak jak sobie wyobrażałem, a nawet lepiej. Co było później? Przeczytajcie.

 • Dekstrometorfan
 • Ketony
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Dom mojego przyjaciela, później droga przez las, miasteczko oddalone o 5km od domu. Nastawienie, bardzo dobre, to były urodziny mojego przyjaciela. Chcieliśmy mieć dobrą fazę, świętować, cieszyć się spędzonymi chwilami w towarzystwie ludzi którzy są zaprzyjaźnieni od lat. Chcieliśmy zrobić coś głupiego, wręcz surrealistycznego... Czego później można żałować, nie przejmując się konsekwencjami. Młodzi, piękni, i bardzo nieodpowiedzialni.

Witam, to mój pierwszy trip raport. Zacznijmy od tego, że nie jestem od niczego uzależniony, nigdy nie miałem "preszu" na substancje. Zawsze na mnie działały. Nie mam wyrobionej tolerancji na nic.

 • 3-MMC
 • alfa-PVP
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Miasto, pks, dom, strych, łazienka w galerii, park.

Siemanko :)

Będzie to połączenie trip raportu wraz z przemyśleniami do jakich doszłem.

 • Dekstrometorfan

Substancja:


DeXtroMetorfan - ACODIN

Stopień zaawansowania:


mj i #. Pierwszy raz z DXM...

Dawka:


Pierwszy raz! - 450 mg DXM (DeXtroMetorfan) - dawkowane po 5 tabsów co 5 min.

randomness