Litwa: Będą tworzone gabinety pomocy dla uzależnionych

Litewskie Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że jedenaście gmin otworzy specjalne gabinety medyczne gabinety dla osób uzależnionych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zw.lt
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

117

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że jedenaście gmin otworzy specjalne gabinety medyczne gabinety dla osób uzależnionych.

W takich gabinetach będzie można zrobić badania na obecność wirusa niedoboru odporności (HIV), wirusowe zapalenie wątroby typu C, sprawdzić zużyte strzykawki, zmienić bandaż, a także uzyskać kompleksowe porady dotyczące rozpoczęcia aktywnego leczenia.

Takie gabinety będą otwarte w Święcianach, Wisagini, Wilnie i rejonie wileńskim, Kiejdanach, Olicie, Kownie, Możejkach, Kłajpedzie, Szawlach i innych miastach. Tak zwane projekty usług niskoprogowych są finansowane po raz pierwszy przez Unię Europejską. Ogółem na inicjatywę zostało przeznaczonych 1,4 mln euro.

Według wiceminister zdrowia Liny Jaruševičienė, projekt ma na celu pomóc osobom używającym narkotyków chronić siebie i bliskich przed chorobami zakaźnymi, a także zachęcić pacjentów do podjęcia świadomej decyzji o poszukiwaniu leczenia.

„Ważne jest, aby narkomani otrzymali pomoc w miejscach łatwo dostępnych, innymi słowy, aby osoby cierpiące z powodu uzależnienia nie odczuwały strachu ani dyskomfortu przychodząc do gabinetu lekarza, bo tak mogą uratować życie sobie i bliskim” – powiedziała Jaruševičienė.

Taki projekt pomoże lekarzom zachęcić ludzi do zaprzestania używania środków odurzających i psychotropowych oraz promować programy rehabilitacji i resocjalizacji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Podekscytowanie nadchodzącym tripem planowanym już od dłuższego czasu i mającym odbyć się podczas pobytu w Norwegii; nadzieja na kanapowy, introspektywny trip która niestety zostaje dość brutalnie rozwiana.

Wyprawa na dworzec w Oslo od początku jawi się w moim umyśle jako coś abstrakcyjnego. Z pewnym niepokojem wyczekuję momentu, w którym poznam K – naszego kwasowego towarzysza. Dość dotkliwie odczuwam to, że jestem w całkowicie nieznanym miejscu, otoczona masą ludzi spieszącą się nie wiadomo dokąd i po co, podświadomie wyłapuję niezrozumiałe strzępki norweskich rozmów. Czekam na K razem z P, jednocześnie przecierając oczy i usiłując wyplenić z nich resztki zaspania będące skutkiem zerwania się z łóżka o nieludzkiej wręcz godzinie.

  • Grzyby halucynogenne

Witam.


Rozpędziłem się i tak sobie pomyślałem , że podzielę się z wami również wrażeniami po przyjęciu psylocybinowych grzybków.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

  • Inne

tym razem jadę na całego: ujawniam czas, miejsce, adresy i ilustracje:

w ostatni dzień 2002 zapadło mocne Postanowienie. troszkę dziś sobie obniżę ciśnienie i nie tylko wewnątrzgałkowe!!

11:00 set & setting