Lewica: marihuana powinna być w Polsce legalna

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bankier.pl/PAP
Daria Kania
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

70

Marihuana powinna być w Polsce legalna - uważają politycy Lewicy. Mamy absurdalne prawo; jeżeli można mieć przy sobie półtora litra alkoholu, to dlaczego nie można mieć przy sobie półtora grama - podkreślali.

"Mamy w Polsce absurdalne prawo" - powiedziała w środę na konferencji posłanka Beata Maciejewska (Lewica), która przewodniczy parlamentarnemu zespołu ds. legalizacji marihuany. Podała dane, z których wynika, że za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, w ubiegłym roku w samej tylko stolicy zatrzymanych zostało ponad 4,7 tys. osób.

Posłanka zwracała także uwagę, że w Polsce marihuana jest legalna tylko wówczas, kiedy zostanie kupiona w aptece jako lek, podczas gdy ta sama substancja używana do celów rekreacyjnych przez osoby dorosłe, jest już substancją zakazaną.

Maciejewska przypomniała, że członkowie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany zaproponowali trzy projekty ustaw liberalizujących prawo w tym zakresie. "Mówimy o tym, żeby rolnicy mogli uprawiać konopie na różne cele i żeby nie musieli zmagać się ciągle z biurokracją. Mówimy o tym, że pacjenci powinni mieć refundowaną marihuanę na własne potrzeby przy niektórych schorzeniach, a także o tym, żeby niewielkie ilości marihuany na własne potrzeby zostały zdekryminalizowane" - wyliczyła.

"Uważamy, że marihuana powinna być w Polsce legalna" - oświadczyła. "Jeżeli możemy mieć przy sobie półtora litra alkoholu, to dlaczego nie możemy mieć przy sobie półtora grama" - pytała.

Wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany, posłanka Lewicy Paulina Matysiak mówiła o niepotrzebnej stygmatyzacji osób. "Chcemy, żeby osoby, które posiadają przy sobie niewielkie ilości marihuany, do 5 gramów, nie były karane" - powiedziała. Zaapelowała także do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o nadanie numeru druku projektowi ustawy złożonemu przez Lewicę 20 kwietnia ubiegłego roku.

Projekt ten dotyczy m.in. zniesienia karalności prowadzenia uprawny konopi na własny użytek a także zniesienia i ograniczenia karalności posiadania ziela konopi (marihuany) lub żywicy konopi (haszyszu) w niewielkich ilościach.

Debata w kwestii złagodzenia przepisów dotyczących marihuany nasiliła się po tym, gdy w ubiegły piątek na warszawskim Mokotowie został zatrzymany przez policję raper Mata - Michał Matczak, wraz z towarzyszącym mu 24-letnim mężczyzną. U Maty policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku; u drugiego z mężczyzn pół grama. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu. Za zarzucany czyn grozi do 3 lat więzienia. (PAP)

Autor: Daria Kania

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Tripraport

oczekiwania - nic wiecej jak chillout w dobrym towarzystwie

Dobra, to na starcie osoby, które mi dzisiaj towarzyszyły :D:

 • -ziomek S
 • -ziomek K
 • -ja = Nabru
 • -kolezanka O
 • -kolezanka D

14;30

Koniec lekcji, zawijam w chate autobusem z S'em, kminimy co by dzisiaj podziałać wykorzystując okazje ze S zostaje dzisiaj na noc u ciotki w tej samej miejscowości co ja. Kontaktujemy się z ziomkiem K i jako, że tego osobnika nie trzeba namawiać do tematu to postanawiamy ogarnac kwit i kupic lokalne palto, w tym wypic jakis %.

15:00

 • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!


 • 25D-NBOMe
 • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, na raczej lajtowy trip w mieszkaniu.

Gdy okazało się, że tego dnia będę miał wolnych kilka godzin, dużo nie myśląć postanowiłem umilić sobie ten czas 25D-NBOMem. To był 3 raz z tą substancją, jednak całkowicie inny od poprzednich.

(Chronologia może być dość mocno pomieszana)

 • LSD-25


Miało to miejsce gdzieś w roku 1997-98.


Pewnego razu wraz z dwoma kolesiami postanowiliśmy zażyć papiera.


Udaliśmy się do Szczecina moim maluszkiem(mieszkam nie daleko) i zakupiliśmy

jeden blotter Panoramixa. Pierwsze wrażenie - `kurwa i to na trzech?!!! No

trudno. powalczyliśmy z żyletką i po chwili każdy ssał namiętnie malutki

kartonik.


Śmieliśmy się z własnej naiwności twierdząc, że można było za tę sumę (35,-)

kupić sobie ziółka.