Lewica: marihuana powinna być w Polsce legalna

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bankier.pl/PAP
Daria Kania
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

75

Marihuana powinna być w Polsce legalna - uważają politycy Lewicy. Mamy absurdalne prawo; jeżeli można mieć przy sobie półtora litra alkoholu, to dlaczego nie można mieć przy sobie półtora grama - podkreślali.

"Mamy w Polsce absurdalne prawo" - powiedziała w środę na konferencji posłanka Beata Maciejewska (Lewica), która przewodniczy parlamentarnemu zespołu ds. legalizacji marihuany. Podała dane, z których wynika, że za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, w ubiegłym roku w samej tylko stolicy zatrzymanych zostało ponad 4,7 tys. osób.

Posłanka zwracała także uwagę, że w Polsce marihuana jest legalna tylko wówczas, kiedy zostanie kupiona w aptece jako lek, podczas gdy ta sama substancja używana do celów rekreacyjnych przez osoby dorosłe, jest już substancją zakazaną.

Maciejewska przypomniała, że członkowie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany zaproponowali trzy projekty ustaw liberalizujących prawo w tym zakresie. "Mówimy o tym, żeby rolnicy mogli uprawiać konopie na różne cele i żeby nie musieli zmagać się ciągle z biurokracją. Mówimy o tym, że pacjenci powinni mieć refundowaną marihuanę na własne potrzeby przy niektórych schorzeniach, a także o tym, żeby niewielkie ilości marihuany na własne potrzeby zostały zdekryminalizowane" - wyliczyła.

"Uważamy, że marihuana powinna być w Polsce legalna" - oświadczyła. "Jeżeli możemy mieć przy sobie półtora litra alkoholu, to dlaczego nie możemy mieć przy sobie półtora grama" - pytała.

Wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany, posłanka Lewicy Paulina Matysiak mówiła o niepotrzebnej stygmatyzacji osób. "Chcemy, żeby osoby, które posiadają przy sobie niewielkie ilości marihuany, do 5 gramów, nie były karane" - powiedziała. Zaapelowała także do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o nadanie numeru druku projektowi ustawy złożonemu przez Lewicę 20 kwietnia ubiegłego roku.

Projekt ten dotyczy m.in. zniesienia karalności prowadzenia uprawny konopi na własny użytek a także zniesienia i ograniczenia karalności posiadania ziela konopi (marihuany) lub żywicy konopi (haszyszu) w niewielkich ilościach.

Debata w kwestii złagodzenia przepisów dotyczących marihuany nasiliła się po tym, gdy w ubiegły piątek na warszawskim Mokotowie został zatrzymany przez policję raper Mata - Michał Matczak, wraz z towarzyszącym mu 24-letnim mężczyzną. U Maty policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku; u drugiego z mężczyzn pół grama. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu. Za zarzucany czyn grozi do 3 lat więzienia. (PAP)

Autor: Daria Kania

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

duzo czytalem o tej substancji i wkoncu postanowilem sproobowac,

zjadlem [wypilem :P] jedna saszetke Tantum Rosa [2,6 zl] czyli 0,5

benzydaminy/65kg
, smak okropny.. [jak woda z sola] ale jakos przeszlo,

ponad godzine czekalem na wejscie [bylem po sniadaniu, kumpel bral na

pusty sholadek, weszlo mu znacznie wczesniej bez shadnych niemilych

efektow :]

  • Leonotis leonurus (wild dagga)

Może to nie będzie typowy trip raport, ale chciałbym podzielić się tutaj moimi doświadczeniami z różnymi roślinami, które to (zauważyłem) staja sie powoli coraz bardziej popularne za sprawą internetowych (i nie tylko) sklepików.
Dream Herb (Calea Zacatechichi).


  • Grzyby Psylocybinowe
  • Przeżycie mistyczne

Substancja: Psilocybe cubensis odmiana ecuadorian 

Dawka:3,5 g suche, niemielone, popite sokiem porzeczkowym.

  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Różne

Historia mojego upadku po Acodinie.

 

Raport z ponad 6 lat ćpania.

 

 

 

Witajcie, dzisiaj a dokładnie dnia 17 stycznia 2019 roku spisuję ten raport. Jest to bardzo dziwny okres mojego życia i w związku sam raport może wyjść mi dosyć chaotyczny ale na pewno nie będzie bezwartościowy. Będzie to też dość intymne ale mam ogromną chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.