Lewe MDMA w klubach. Wiadomo, skąd tyle fałszywych narkotyków w Wielkiej Brytanii

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

naTemat.pl
Joanna Stawczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

208

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

Na oficjalnej stronie organizacji "The Loop", która na co dzień zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa narkotyków, opieką społecznej i redukcją szkód podczas imprez oraz festiwali, pojawiła się informacja o tym, że tylko połowa "MDMA" testowanych na festiwalu Lost Village w angielskim Lincolnshire w ostatni weekend rzeczywiście zawierała tę substancję.

Zamiast tego sprzedawano ludziom mieszankę substancji zastępczych, takich jak 4-CMC, 3-MMC i eutylon - katynony, które mogą powodować niepokój, paranoję i bardziej intensywne przedawkowanie - oraz kryształy kofeiny. Jakościowe ecstasy (3,4-metylenodioksymetamfetamina, w skrócie – MDMA) ma pobudzić zmysły i stymulować uczucie euforii u osób je zażywających.

Podróbki MDMA krążą po klubach. Ostrzeżenie przed niepowołanym działaniem

Powód dystrybucji podrabianego MDMA? Eksperci obserwujący handel narkotykami ocenili, że niski popyt na narkotyki klubowe w czasie obostrzeń i lockdownu uderzył w holenderskich producentów ecstasy i międzynarodowych handlarzy, powodując wzrost liczby transakcji z zerową zawartością MDMA.

Portal "VICE World News" podkreśla, że Wielka Brytania jest krajem z jednym z najwyższych wskaźników używania ecstasy w Europie. To bardzo popularna i mocno pożądana substancja na różnego rodzaju wydarzeniach masowych, ponieważ rozluźnia i ułatwia kontakt z obcymi ludźmi.

"COVID-19 spowodował znaczną przerwę w popycie, podczas gdy lokale były zamknięte, a życie towarzyskie się wyłączyło. Holenderscy producenci zwolnili zatem tempo, ponieważ nikt nie chciał siedzieć na nadmiarze góry nielegalnej substancji" – stwierdził Tony Saggers, były szef ds. zagrożeń narkotykowych i wywiadu w brytyjskiej National Crime Agency.

Fiona Measham, dyrektor organizacji "The Loop" powiedziała, że ​​chociaż fałszywe MDMA jest nieprzewidywalne i nielubiane przez narkomanów, te substytuty mogą wyrządzić mniej szkód niż prawdziwe.

"Jedną z naszych nieoczekiwanych obserwacji w Lost Village w zeszły weekend było to, że niektórzy uczestnicy festiwalu brali mniej narkotyków, ponieważ ich początkowa dawka (dawki) była negatywnym doświadczeniem. Tak więc było mniej problemów medycznych i socjalnych związanych z przyjmowaniem dużych ilości MDMA, jak to zwykle bywa na festiwalach" – wyznała.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Zajebiście XD

Połączenie niesamowite, bałem się go dość mocno, a jednak było super.

Zarzuciłem 75+225mg DXM w odstępie godziny. Pół godziny przed drugą dawką poszło 2.5 grama grzybów. Na wszystko poszły jeszcze inhibitory - czosnek, żeby ograniczyć metabolizm do DXO, w celu mniejszej odklejki, a także sok z czarnej porzeczki jako iMAO.

  • Kodeina

Wstępu słów kilka


A więc nadszedł czas aby skrobnąć kilka słów od siebie. Tematem (jak zapewne się można domyślić) będzie kodeina, bliski krewniak morfiny (cały czas zastanawiam się jak bliski). Niech to TR będzie dla was czymś, co być może skłoni do przemyśleń.


  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, chęć przeżycia lekkiego tripu w lesie.

 Swoją przygodę z psychodelikami rozpocząłem od NBOMe 25c. Z racji wielu przypadków hospitalizacji po NBOMach oraz tego że jestem bardzo podatny na wszystkie używki postanowiłem zacząć od bardzo małej dawki stopniowo ją zwiększając. Na pierwszy raz w domu zarzuciłem około 1/6 kartonika 1mg. Poczułem wtedy tylko lekkie wyostrzenie i nasycenie kolorów, niewielką euforię i empatię do członków rodziny i zwierząt.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Ciemny pokój, późna noc.

Wszystko zaczęło się od wypadku, albo wypadek był pewnego rodzaju katalizatorem. Słoneczna pogoda, rześki, sierpniowy poranek i ja na rowerze, jadący do pracy. Ja kontra samochód.
Diagnoza: uszkodzone nerwy w ramieniu i połamany palec.
Wiare porzuciłem już dawno, ale leżąc na sorze przez moment pomyślałem, że bóg chyba na prawdę na mnie spogląda, przynajmniej od czasu do czasu.
Po wyjściu ze szpitala, po czterodniowym pobycie, mimo że ręka napierdalała jak szalona, cieszyłem się, że w końcu odetchnę od roboty.

randomness