Lewe MDMA w klubach. Wiadomo, skąd tyle fałszywych narkotyków w Wielkiej Brytanii

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

naTemat.pl
Joanna Stawczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

245

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

Na oficjalnej stronie organizacji "The Loop", która na co dzień zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa narkotyków, opieką społecznej i redukcją szkód podczas imprez oraz festiwali, pojawiła się informacja o tym, że tylko połowa "MDMA" testowanych na festiwalu Lost Village w angielskim Lincolnshire w ostatni weekend rzeczywiście zawierała tę substancję.

Zamiast tego sprzedawano ludziom mieszankę substancji zastępczych, takich jak 4-CMC, 3-MMC i eutylon - katynony, które mogą powodować niepokój, paranoję i bardziej intensywne przedawkowanie - oraz kryształy kofeiny. Jakościowe ecstasy (3,4-metylenodioksymetamfetamina, w skrócie – MDMA) ma pobudzić zmysły i stymulować uczucie euforii u osób je zażywających.

Podróbki MDMA krążą po klubach. Ostrzeżenie przed niepowołanym działaniem

Powód dystrybucji podrabianego MDMA? Eksperci obserwujący handel narkotykami ocenili, że niski popyt na narkotyki klubowe w czasie obostrzeń i lockdownu uderzył w holenderskich producentów ecstasy i międzynarodowych handlarzy, powodując wzrost liczby transakcji z zerową zawartością MDMA.

Portal "VICE World News" podkreśla, że Wielka Brytania jest krajem z jednym z najwyższych wskaźników używania ecstasy w Europie. To bardzo popularna i mocno pożądana substancja na różnego rodzaju wydarzeniach masowych, ponieważ rozluźnia i ułatwia kontakt z obcymi ludźmi.

"COVID-19 spowodował znaczną przerwę w popycie, podczas gdy lokale były zamknięte, a życie towarzyskie się wyłączyło. Holenderscy producenci zwolnili zatem tempo, ponieważ nikt nie chciał siedzieć na nadmiarze góry nielegalnej substancji" – stwierdził Tony Saggers, były szef ds. zagrożeń narkotykowych i wywiadu w brytyjskiej National Crime Agency.

Fiona Measham, dyrektor organizacji "The Loop" powiedziała, że ​​chociaż fałszywe MDMA jest nieprzewidywalne i nielubiane przez narkomanów, te substytuty mogą wyrządzić mniej szkód niż prawdziwe.

"Jedną z naszych nieoczekiwanych obserwacji w Lost Village w zeszły weekend było to, że niektórzy uczestnicy festiwalu brali mniej narkotyków, ponieważ ich początkowa dawka (dawki) była negatywnym doświadczeniem. Tak więc było mniej problemów medycznych i socjalnych związanych z przyjmowaniem dużych ilości MDMA, jak to zwykle bywa na festiwalach" – wyznała.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set&Settings: Mój zielono-żółty pokój. Po godzinie 20. Solo style.

Dawkowanie: 225mg(15 tabletek)

Doświadczenie: Alkohol, Mj, raz motorola :D

Dane: 18lat, 83kg

20:40: Zarzucam pierwsze w życiu 5 tabletek tzw. kaszloka. Będę to robił co 5minut, czyli 3 razy po 5 pillów. Idę do kibla wysrać się, żebym się nie posrał w czasie fazy, bo to można było nazwać naprawdę bad trip…

20:45:Wysrałem się(2 tony mniej). Łykam kolejne 5 tablet. Zapuszczam muzę.

  • Grzyby halucynogenne

Ten wieczor zaczal sie calkiem niewinnie. Siedzialem upalony, saczylem

browarek i pisalem list do kumpla. W trakcie pisania (moze dlatego, ze

niejedno zjedlismy z tym kumplem) wpadl mi do glowy pomysl, coby sie dobrac

do grzybow, ktore czekaly w szufladzie. Mialem paczuszke ok. 100. Rozsypalem

je na teczce obok siebie i zaczalem pogryzac jak chipsy do piwka. Zwykle

jadam


ok. 50 i tak tez chcialem zrobic tym razem. Na skutek rozkosznego i

  • Heimia salicifolia

Nazwa substancji: Sinicuichi / Sun Opener / Heimia salicifoliaPoziom doświadczenia użytkownika: mj, haszysz, gałka muszkatołowa, dxm, efedryna, amfetamina, lsa, absynt (domowy, a jakże:)), salvia divinorum, mdma, mnóstwo różnych ziółek, które albo nie działały (np. kanna) albo działały za słabo by uznać je za narkotyk (np. chmiel, marihuanilla).

  • Benzydamina

To bylo PIEKNE przezycie! Naprawde Tantum Rosa robi robote!!!


Dzien jak Niecodzien