Lewe MDMA w klubach. Wiadomo, skąd tyle fałszywych narkotyków w Wielkiej Brytanii

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

naTemat.pl
Joanna Stawczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

130

Fałszywe MDMA jest coraz częściej spotykane w klubach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii. Obostrzenia związane z imprezowaniem w dobie COVID-19 spowodowały gwałtowny spadek eksportu tego narkotyku z Europy. Ujawniono powód wysypu lewych tabletek.

Na oficjalnej stronie organizacji "The Loop", która na co dzień zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa narkotyków, opieką społecznej i redukcją szkód podczas imprez oraz festiwali, pojawiła się informacja o tym, że tylko połowa "MDMA" testowanych na festiwalu Lost Village w angielskim Lincolnshire w ostatni weekend rzeczywiście zawierała tę substancję.

Zamiast tego sprzedawano ludziom mieszankę substancji zastępczych, takich jak 4-CMC, 3-MMC i eutylon - katynony, które mogą powodować niepokój, paranoję i bardziej intensywne przedawkowanie - oraz kryształy kofeiny. Jakościowe ecstasy (3,4-metylenodioksymetamfetamina, w skrócie – MDMA) ma pobudzić zmysły i stymulować uczucie euforii u osób je zażywających.

Podróbki MDMA krążą po klubach. Ostrzeżenie przed niepowołanym działaniem

Powód dystrybucji podrabianego MDMA? Eksperci obserwujący handel narkotykami ocenili, że niski popyt na narkotyki klubowe w czasie obostrzeń i lockdownu uderzył w holenderskich producentów ecstasy i międzynarodowych handlarzy, powodując wzrost liczby transakcji z zerową zawartością MDMA.

Portal "VICE World News" podkreśla, że Wielka Brytania jest krajem z jednym z najwyższych wskaźników używania ecstasy w Europie. To bardzo popularna i mocno pożądana substancja na różnego rodzaju wydarzeniach masowych, ponieważ rozluźnia i ułatwia kontakt z obcymi ludźmi.

"COVID-19 spowodował znaczną przerwę w popycie, podczas gdy lokale były zamknięte, a życie towarzyskie się wyłączyło. Holenderscy producenci zwolnili zatem tempo, ponieważ nikt nie chciał siedzieć na nadmiarze góry nielegalnej substancji" – stwierdził Tony Saggers, były szef ds. zagrożeń narkotykowych i wywiadu w brytyjskiej National Crime Agency.

Fiona Measham, dyrektor organizacji "The Loop" powiedziała, że ​​chociaż fałszywe MDMA jest nieprzewidywalne i nielubiane przez narkomanów, te substytuty mogą wyrządzić mniej szkód niż prawdziwe.

"Jedną z naszych nieoczekiwanych obserwacji w Lost Village w zeszły weekend było to, że niektórzy uczestnicy festiwalu brali mniej narkotyków, ponieważ ich początkowa dawka (dawki) była negatywnym doświadczeniem. Tak więc było mniej problemów medycznych i socjalnych związanych z przyjmowaniem dużych ilości MDMA, jak to zwykle bywa na festiwalach" – wyznała.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

O tabletkach tussipect dowiedzialem się przypadkiem podczas wakacji - znajomy powiedział, że jak się połknie 4 te tabletki i popije 2 kawami to działa jak speed. Speeda używalem tylko 2 razy w życiu w odstępach rocznych bo jakoś nie mam pociągu do wszelkiego rodzaju białych proszków. No więc ktoregoś tam dnia gdy byłem sam w domu postanowiłem to wypróbować. Kupiłem tussi (3.30 PLN), połknąłem 4 i popiłem dwoma kawami po 2 kopiate łyżeczki rozpuszczalnej każda.

  • Szałwia Wieszcza

Wiek: 18

Waga: 80kg/195cm

Doświadczenie: MJ, ecstasy, opiaty, mieszanki ziołowe, aviomarin, szałwia.

S&s: Mieszkanie przyjaciółki, mały pokój | ekstrakt x20 organiczny, bongo.

  • Katastrofa
  • LSD-25

Chciałem wykorzystać wyjazd do klubu jako odskocznię od wrednej rzeczywistości, byłem w kompletnej rozsypce psychicznej. Przestałem się przejmować konsekwencjami i tym jak dużo biorę. Liczyło się jak największe oderwanie od bólu i zapomnienie o problemach natury egzystencjalnej. Otoczenie do takiego doświadczenia wybrałem bardzo źle, ale też przez to, że nie widziałem z czym przyjdzie mi się zmierzyć.

Trip był w okresie, kiedy codziennie marzyłem o tym, żeby się zabić.

Mniej więcej było to tak, że zabrałem się ze swoimi kolegami na imprezę. Tym razem miało być inaczej, bardziej grubo. Na odwagę zaczęło się tradycyjnie od trawy w niewielkich ilościach. Trochę zmuliło ale wprowadziło też w odmienny nastrój. Potem leci feta. Niestety diler dał ciała i nie był to produkt pierwszej klasy, nie klepał.

  • Dekstrometorfan