Kolumbia: Aresztowanie kokainowego lorda

Władze kolumbijskie podały wczoraj, że aresztowały brazylijskiego "lorda kokainowego" 37-letniego Brazylijczyka Luiza Fernando Da Costa.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza

Odsłony

1444
interia.pl/PAP 23.04.2001

Kolumbia: Aresztowanie kokainowego lorda

Władze kolumbijskie podały wczoraj, że aresztowały brazylijskiego "lorda kokainowego". Oprócz handlu narkotykami podejrzany oskarżany jest także o finansowanie działalności FARC. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 37-letniego Brazylijczyka Luiza Fernando Da Costa trwały od lutego. Były one bezowocne aż do czwartku, gdy udało się namierzyć niewielki samolot wylatujący do Brazylii. Kolumbijskie siły powietrzne zmusiły go do lądowania. Po kilku dniach pościgu udało się go w sobotę aresztować. Kolumbijski minister obrony narodowej, Luis Fernando Ramirez nazwał aresztowanie Da Costy "strzałem w finanse FARC". Władze twierdzą, że lewicowi rebelianci sprzedawali mu kokainę - kilogram narkotyku miał kosztować 500 dolarów. - Nie mam żadnych związków z FARC. Organizacja nie zajmowała się ochranianiem mnie - powiedział postrzelony w rękę Da Costa po aresztowaniu. Marksistowskie Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC) przyznają się do "opodatkowania" lokalnych rolników hodujących liście koki. Zaprzeczają jednak jakimkolwiek powiązaniom z aresztowanym oraz handlu narkotykami. Rząd brazylijski chce żądać ekstradycji Da Costy. Odbywał on w tym kraju 20-letni wyrok za handel narkotykami, ale w 1996 roku uciekł z więzienia. Od tamtej pory obciążono go nowymi zarzutami.


Gazeta Wyborcza

W Kolumbii aresztowano brazylijskiego barona narkotykowego

Kontrolujący 60 proc. rynku narkotykowego w Brazylii 33-letni Luis Fernando Da Costa, zwany "Fernandinho", został w niedzielę aresztowany przez wojsko w dżungli na wschodzie Kolumbii. Zdaniem władz Da Costa handlował bronią z marksistowską partyzantką kolumbijską FARC. Armia od lutego prowadziła szeroko zakrojoną operację poszukiwania Brazylijczyka.

afp, mj

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • DMT

Dobry nastrój, ekstazowy wieczór na letniej imprezie psytrance'owej. "Ciemny i cichy lasek" paręnaście metrów od głośnej sceny muzycznej.

Pierwszy raz DMT - Changa - lasek parę metrów od sceny main

Festiwal psytransowy, scena main, stoimy sobie z ekipą w cieniu lasku niedaleko głównej sceny, kiedy podeszło do nas dwóch imprezowiczów...

Od razu złapaliśmy dobry kontakt z nowymi znajomymi. Nasza ekipa latała w tym czasie na 4-fma wiec, dobrze się wszyscy dogadywaliśmy xD (4fma to, coś podobnego do extasy – świetne się czujesz, jesteś pewny siebie, dobrze się gada z ludźmi i cieszysz się tym stanem.

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Doskonałe nastawienie - zero zmartwień, totalnie czysty umysł napędzany pozytywami wokół mnie.

Zacznę od krótkiego wprowadzenia, które powinno Ci nieco przybliżyć sytuację. Od 3 dni doskonale bawiłem się w Amsterdamie całe dnie sprawdzając pokaźne ilości różnych gatunków marihuany. Nastał czas sięgnięcia po grzyby, w celu przekonania się jak wpłynie na mnie psylocybina. Niejednemu doświadczonemu psychonaucie zapewne wyda się to zabawne, bo „co mogą człowiekowi zrobić łysiczki”, ale byłem bardzo podekscytowany faktem, że przetestuję nareszcie grzyby – przed wyjazdem czytałem masę trip raportów, artykułów i publikacji na temat psylocybiny.

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • Gałka muszkatołowa

Gałkę możesz spotkać w dwóch postaciach (chyba że są jeszcze inne): w postaci

zmielonej oraz w postaci całych gałek.


Postać zmielona jest mało praktyczna, gdyż po pierwsze firm ja produkujących

jest multum i trudno trafić na dobry gatunek. Poza tym przechowywana po

zmieleniu w papierowych (!) woreczkach szybko traci swoje własciwosci psychodeliczne

(w przeciwieństwie do zapachowo - smakowych). Jesli jednak masz dostęp

tylko do takiej postaci, to proponuje 2 pełne torebki wsypać do szklanki,

randomness