REKLAMA
Kokaina i ecstasy powodują zmiany w DNA

Kokaina i ecstasy nie tylko powodują uzależnienie, ale też sprzyjają mutacjom w DNA, wskazują wyniki badań naukowców włoskich.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

7463

"Nasze wyniki ujawniły, że kokaina i ecstasy są bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje, powodują bowiem zmiany w materiale dziedzicznym - to jest w DNA" - tłumaczy prowadzący badania Giorgio Bronzetti z włoskiego Narodowego Centrum Badań (Consiglio Nazionale delle Ricerche) w Rzymie.

Zdaniem naukowca, odkrycie to jest bardzo niepokojące i sugeruje, że negatywne skutki zażywania narkotyków mogą odbić się na przyszłych pokoleniach.

Zespół z Narodowego Centrum Badań zaobserwował, że kokaina i ecstasy mają bezpośredni negatywny wpływ na DNA, w trakcie prowadzonych przez trzy lata testach na zwierzętach. Co więcej, zdaniem Bronzettiego, efekt ten może kumulować się w czasie.

Odkrycie badaczy włoskich nabiera jeszcze bardziej niepokojącej wymowy w kontekście opublikowanych w raporcie ONZ we wrześniu 2003 roku danych, które wskazują, że zużycie ecstasy wzrosło w latach 1995-2000 o 70%. (mn)

podrzucił: bluntx1

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

gulfstream (niezweryfikowany)
Bronzetti?? hihihihi <br>pozostaje wiec amph. moj ulubiony imprezowy drag :-P
pio-k (niezweryfikowany)
Upz, moje przyszle dziatki będą bez główek i rączek...
rix (niezweryfikowany)
najpierw marihuana zmienia DNA, potem okazuje sie ża kokaina i coś tam jeszcze, a alkohol ???
Anonim (niezweryfikowany)
Dlaczego to akurat testują na zwierzętach? Skoro są tacy ciekawi, to niech próbują na swoich ludziach, zwierzęta chcą żyć tak, jak my - ludzie.
Pan Kleks (niezweryfikowany)
Upz, moje przyszle dziatki będą bez główek i rączek...
kira baczyńska (niezweryfikowany)
Juz &quot;naukowcy&quot; pisali zgodnie, ze LSD uszkadza DNA, a marihuana powoduje, ze czarni gwalca biale kobiety. <br>Pewnie kolejna brednia.
THC (niezweryfikowany)
marihuana niszczy pluca <br>extazy niszczy dna <br>kwas pierrdoli w chromosomach <br>speed wszystko <br>galka jest toksyczna dla watroby i rakotwórcza dla zaladka <br>alkochol pierdoli watrobe i w baniaku <br>grzyby hm.. po grzybach masz schizofrenie :) <br> <br>Ale jAk tU zYC bEez UzYwEK ?
aGATA--cZYSTA (niezweryfikowany)
trudno, będę mutantem,
LaSziDo (niezweryfikowany)
no to lipa <br> <br>marihuana niszczy pluca <br>extazy niszczy dna <br>kwas pierrdoli w chromosomach <br>speed wszystko <br>galka jest toksyczna dla watroby i rakotwórcza dla zaladka <br>alkochol pierdoli watrobe i w baniaku <br>grzyby hm.. po grzybach masz schizofrenie :) <br> <br>Ale jAk tU zYC bEez UzYwEK ? <br> <br>zgadzam sie z przedmowca przejdzmy od slow do czynow... <br> <br> <br> <br>
dae (niezweryfikowany)
Przecież to jest śmieszne, DNA posiada naturalne mechanizmy naprawiające uszkodzony kod, w samym dymie papierosowym jest ponad 1000 substancji powodujących zmiany w DNA ;] Nie wiem o co chodzi z ecstasy itp ale MJ jest poprostu zbyt niewygodna, zbyt wiele ogromnie wplywowych ludzi stracilo by zbyt wiele pieniędzy gdyby wszędzie została zalegalizowana ;]
Pustelnik (niezweryfikowany)
tak pieprza o tych zmianach w DNA a przeciez w Boliwii juz male dzieci zują liscie koki i jakos nie rodzą sie tam male potworki. To samo mozna powiedziec o MJ - przeciez na Jamajce pół narodu to pali i tez jest wszystko ok.
japo (niezweryfikowany)
czy zmiany w dna musza byc negatywne? wydaje mi sie ze niekoniecznie...
johny (niezweryfikowany)
jak koks niszczy DNA to antek tez na pewno
AT (niezweryfikowany)
Juz &quot;naukowcy&quot; pisali zgodnie, ze LSD uszkadza DNA, a marihuana powoduje, ze czarni gwalca biale kobiety. <br>Pewnie kolejna brednia.
osa (niezweryfikowany)
i tak nie zamierzam miec dzieci :)
Mith (niezweryfikowany)
Nic tylko pobierać troche komórek od niemowląt i zamrażać, potem przy okazji wysterylizować. A potem zamiast dymać laske, to spec komisja, &quot;a co pan (pani) myśli o obecnym ustroju i obecnej władzy&quot; <br>&quot;dobrze mówi, no, i działa 3 lata w związku&quot; <br>&quot;ten może się roznmażać&quot; <br>&quot;dziecko będzie wyrastać w normalnej rodzinie&quot; <br>&quot;niech ksiądz was pobłogosławi&quot; <br> <br>no i oczywiście każdy będzie mógł sobie nawet amfę rozcieńczona radem,strontem i plutonem prosto w żyłę walić, dzieci i tak będą zdrowe. <br> <br>
alleycat (niezweryfikowany)
i tak nie zamierzam miec dzieci :)
bartleby (niezweryfikowany)
trudno, będę mutantem,