Kokaina i ecstasy powodują zmiany w DNA

Kokaina i ecstasy nie tylko powodują uzależnienie, ale też sprzyjają mutacjom w DNA, wskazują wyniki badań naukowców włoskich.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

7914

"Nasze wyniki ujawniły, że kokaina i ecstasy są bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje, powodują bowiem zmiany w materiale dziedzicznym - to jest w DNA" - tłumaczy prowadzący badania Giorgio Bronzetti z włoskiego Narodowego Centrum Badań (Consiglio Nazionale delle Ricerche) w Rzymie.

Zdaniem naukowca, odkrycie to jest bardzo niepokojące i sugeruje, że negatywne skutki zażywania narkotyków mogą odbić się na przyszłych pokoleniach.

Zespół z Narodowego Centrum Badań zaobserwował, że kokaina i ecstasy mają bezpośredni negatywny wpływ na DNA, w trakcie prowadzonych przez trzy lata testach na zwierzętach. Co więcej, zdaniem Bronzettiego, efekt ten może kumulować się w czasie.

Odkrycie badaczy włoskich nabiera jeszcze bardziej niepokojącej wymowy w kontekście opublikowanych w raporcie ONZ we wrześniu 2003 roku danych, które wskazują, że zużycie ecstasy wzrosło w latach 1995-2000 o 70%. (mn)

podrzucił: bluntx1

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

gulfstream (niezweryfikowany)
Bronzetti?? hihihihi <br>pozostaje wiec amph. moj ulubiony imprezowy drag :-P
pio-k (niezweryfikowany)
Upz, moje przyszle dziatki będą bez główek i rączek...
rix (niezweryfikowany)
najpierw marihuana zmienia DNA, potem okazuje sie ża kokaina i coś tam jeszcze, a alkohol ???
Anonim (niezweryfikowany)
Dlaczego to akurat testują na zwierzętach? Skoro są tacy ciekawi, to niech próbują na swoich ludziach, zwierzęta chcą żyć tak, jak my - ludzie.
Pan Kleks (niezweryfikowany)
Upz, moje przyszle dziatki będą bez główek i rączek...
kira baczyńska (niezweryfikowany)
Juz &quot;naukowcy&quot; pisali zgodnie, ze LSD uszkadza DNA, a marihuana powoduje, ze czarni gwalca biale kobiety. <br>Pewnie kolejna brednia.
THC (niezweryfikowany)
marihuana niszczy pluca <br>extazy niszczy dna <br>kwas pierrdoli w chromosomach <br>speed wszystko <br>galka jest toksyczna dla watroby i rakotwórcza dla zaladka <br>alkochol pierdoli watrobe i w baniaku <br>grzyby hm.. po grzybach masz schizofrenie :) <br> <br>Ale jAk tU zYC bEez UzYwEK ?
aGATA--cZYSTA (niezweryfikowany)
trudno, będę mutantem,
LaSziDo (niezweryfikowany)
no to lipa <br> <br>marihuana niszczy pluca <br>extazy niszczy dna <br>kwas pierrdoli w chromosomach <br>speed wszystko <br>galka jest toksyczna dla watroby i rakotwórcza dla zaladka <br>alkochol pierdoli watrobe i w baniaku <br>grzyby hm.. po grzybach masz schizofrenie :) <br> <br>Ale jAk tU zYC bEez UzYwEK ? <br> <br>zgadzam sie z przedmowca przejdzmy od slow do czynow... <br> <br> <br> <br>
dae (niezweryfikowany)
Przecież to jest śmieszne, DNA posiada naturalne mechanizmy naprawiające uszkodzony kod, w samym dymie papierosowym jest ponad 1000 substancji powodujących zmiany w DNA ;] Nie wiem o co chodzi z ecstasy itp ale MJ jest poprostu zbyt niewygodna, zbyt wiele ogromnie wplywowych ludzi stracilo by zbyt wiele pieniędzy gdyby wszędzie została zalegalizowana ;]
Pustelnik (niezweryfikowany)
tak pieprza o tych zmianach w DNA a przeciez w Boliwii juz male dzieci zują liscie koki i jakos nie rodzą sie tam male potworki. To samo mozna powiedziec o MJ - przeciez na Jamajce pół narodu to pali i tez jest wszystko ok.
japo (niezweryfikowany)
czy zmiany w dna musza byc negatywne? wydaje mi sie ze niekoniecznie...
johny (niezweryfikowany)
jak koks niszczy DNA to antek tez na pewno
AT (niezweryfikowany)
Juz &quot;naukowcy&quot; pisali zgodnie, ze LSD uszkadza DNA, a marihuana powoduje, ze czarni gwalca biale kobiety. <br>Pewnie kolejna brednia.
osa (niezweryfikowany)
i tak nie zamierzam miec dzieci :)
Mith (niezweryfikowany)
Nic tylko pobierać troche komórek od niemowląt i zamrażać, potem przy okazji wysterylizować. A potem zamiast dymać laske, to spec komisja, &quot;a co pan (pani) myśli o obecnym ustroju i obecnej władzy&quot; <br>&quot;dobrze mówi, no, i działa 3 lata w związku&quot; <br>&quot;ten może się roznmażać&quot; <br>&quot;dziecko będzie wyrastać w normalnej rodzinie&quot; <br>&quot;niech ksiądz was pobłogosławi&quot; <br> <br>no i oczywiście każdy będzie mógł sobie nawet amfę rozcieńczona radem,strontem i plutonem prosto w żyłę walić, dzieci i tak będą zdrowe. <br> <br>
alleycat (niezweryfikowany)
i tak nie zamierzam miec dzieci :)
bartleby (niezweryfikowany)
trudno, będę mutantem,
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • LSD-25

Trip odbyłem samotnie w domu.Na wejściu towarzyszył mi lęk przed bad tripem.

 Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć że raport piszę ponad pół roku po tripie więc pewne wątki mogą być spłycone ale postaram się go jak najlepiej odtworzyć .Aha i czas mi się zjebał po jakichś 2 godzinach więc chronologia wydarzeń jest potem bardzo na „oko”.

22/07/2017 19:00

  • Ketamina
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Impreza klubowa ze znajomymi, nastrój bardzo pozytywny, "imprezowy szał"

Spisanie tego krótkiego tripraportu uznałem za stosowne jako, iż było to moje pierwsze zetknięcie z Ketą, w dodatku w anturażu imprezowym. A ponieważ niewątpliwie wielu podąży jeszcze obraną przeze mnie ścieżką, przeto pozostawię po sobie ten lichy pomniczek by i oni z mego doświadczenia zaczerpnąć mogli przed swym debiutem.

 

  • Muchomor czerwony


substancja: muchomór czerwony.

dawka: połowa porcji z jednego dużego kapelusza i trzech małych

set: kwadrat, nocmiałem wątpliwości czy dobrze ususzyłem grzybki, w końcu śmiertelność wynosi 5%....zmielone muchomory wsypałem do połowy szklanki kubusia, wymieszałem i wypiłem, kubuś skutecznie zniweczył smak. Dojadłem tabletke ranigastu. Godzina 23.30


  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Wolna chata, jak zwykle optymistyczne nastawienie. Znałem już mniej więcej gałkę i wiedziałem, czego oczekiwać, a więc się nie bałem.

7:30- Łykam tabletkę Thermo Speed. Codziennie od tygodnia brałem 1-2 sztuki. Zjadam małą kanapkę.

8:20- Skonsumowałem jako prawdziwe śniadanie 70 gram gotowanej kaszy gryczanej. Nie chciało mi się kombinować.